Skip to main content Skip to footer

Wzmacniacze / Przedwzmacniacze / Źródła analogowe

Air Tight

Air Tight – lampowe brzmienie najwyższej jakości 

Firma AirTight jest japońskim producentem najwyższej jakości urządzeń lampowych. Kilkadziesiąt lat historii firmy, wybitne urządzenia i cenione wśród audiofilów brzmienie  lokuje ją wśród najbardziej znanych i rozpoznawanych marek w branży audio.

Historia
Założycielem firmy A&M Limited produkującej urządzenia marki Air Tight (a także projektującej urządzenia marki Acoustic Masterpiece) jest Atasushi Miura – człowiek związany z urządzeniami audio klasy high end od urodzenia. Jego teść był założycielem znanego w całym świecie japońskiego producenta urządzeń audio – firmy Luxman Corporation. Atasushi Miura przez wiele lat pracował dla Luxmana jako inżynier i projektant. Stworzył w tym czasie wiele słynnych wzmacniaczy lampowych by w końcu przejąć po ojcu zarządzanie całą firmą. W połowie lat 80-tych, obserwując dominujący trend obniżania jakości, Atasushi Miura zdecydował się opuścić Luxman Corporation. Od tego czasu projektuje i tworzy bezkompromisowe wzmacniacze lampowe pod marką Air Tight.

Filozofia
Firma Air Tight powstała by dostarczyć miłośnikom muzyki i audiofilom przyjemność ze słuchania ich ulubionych kompozycji. Misja ta ma odzwierciedlenie w urządzeniach: charakteryzują się one eleganckim design, starannie selekcjonowanymi komponentami, kosztownym ale dającym najlepsze efekty ręcznym ich łączeniem, wysokiej jakości okablowaniem. Wyeliminowano tańsze w produkcji, oferujące także niższą jakość, obwody drukowane. Nagrodą za te wysiłki jest – wykraczająca daleko poza specyfikację techniczną – niewiarygodna muzykalność urządzeń, które bez trudu wiernie oddają charakter muzyki granej „na żywo”.

Sukcesy
Miarą sukcesu Air Tight’a jest rozpoznawalność marki wśród szerokiego grona audiofilów.  Długowieczne konstrukcje nie często można znaleźć na rynku wtórnym, co pokazuje siłę przywiązania właścicieli w stosunku do produktów Air Tight. Przykładem może być model ATM-1 produkowany nieprzerwanie od początku istnienia firmy – czyli od ponad 20 lat. Inne konstrukcje: przedwzmacniacze ATC-1, ATC-2, ATC-3 oraz wzmacniacze mocy ATM-2, ATM-3, ATM-4, ATM-211, ATM-300 stanowią stałe elementy oferty firmy. Produkty Air Tight otrzymały szereg prestiżowych nagród, za którymi idą liczne, rewelacyjne recenzje w prasie branżowej. Jeden z ostatnich produktów AirTight – wkładka gramofonowa PC-1 została uznana za najlepszą na świecie.

Oferta
Urządzenia marki Air Tight stanowić mogą serce każdego referencyjnego toru audio. Legendarne końcówki mocy we współpracy z przedwzmacniaczem i dedykowanym do wkładki gramofonowej phonostage to idealni partnerzy dla najlepszych na rynku zestawów głośnikowych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.