Skip to main content Skip to footer

Soulution

Soulution 560

Odczytując zapisaną cyfrowo muzykę nie można utracić żadnej informacji. Dotyczy to nawet bardziej odtwarzania plików wysokiej rozdzielczości, niż wcześniej płyt CD i SACD. Nawet najlepszy wzmacniacz czy kolumna nie są w stanie zrekompensować tego, co zostało zagubione u źródła.

To dlatego jakość nagrania i jakość urządzenia użytego do jego odtworzenia mają tak fundamentalne znaczenie dla wysokiej jakości dźwięku. Dzięki przetwornikowi cyfrowo-analogowemu Soulution 560 nie stracisz nic z oryginalnego nagrania. To urządzenie po prostu przechwytuje kompletną cyfrową informację muzyczną i przesyła ją do świata analogowego. Nic nie ujmując, nic nie dodając! Przetwornik Soulution 560 został wyposażony w innowacyjną technologię Zero-Phase opracowaną przez firmę Soulution. Eliminuje ona najdrobniejsze przesunięcia czasowe wywoływane przez obecność analogowego filtru dolnoprzepustowego w przetworniku cyfrowo-analogowym. Odtwarzana muzyka staje się jeszcze bardziej realna, z trójwymiarowym wręcz obrazowaniem i dużą ilością ‘powietrza’ wokół istrumentów i wokalistów. Nie da się znaleźć bliżej oryginału!

FilozofiaPod wieloma względami przetwornik Soulution 560 bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych, które zastosowano w referencyjnym odtwarzaczu Soulution 746. Taka sama jest również filozofia jego konstrukcji: najwyższej jakości cyfrowe interfejsy do perfekcyjnego przyjmowania danych, superprecyzyjny zegar dla uniknięcia jittera, inteligentne przetwarzanie sygnału cyfrowego z upsamplingiem oraz analogowe stopnie wyjściowe jak z przedwzmacniacza wysokiej klasy.

KonstrukcjaPodobnie jak siostrzane urządzenie z Serii 7, przetwornik Soulution 560 jest pełen najnowocześniejszej technologii, zastosowanej z jednego powodu –  miłości do muzyki. Podobieństwa obejmują konstrukcję dual mono w stopniach wyjściowych oraz oddzielne zasilacze dla sekcji cyfrowej i stopni analogowych. Przetwornik Soulution 560 wyposażono dodatkowo w cyfrową regulację głośności pozwalającą na bezpośrednie podłączenie do wzmacniacza mocy. Dzięki wejściu USB oraz LAN, model Soulution 560 jest również przygotowany do integracji z wysokiej jakości komputerowym systemem audio. Prawdziwie wszechstronna konstrukcja.

UpsamplingDane audio są buforowane, a następnie podlegają 8-krotnemu upsamplingowi do formatu 24bity/384kHz. Uważamy, że precyzja interpolacji jest ważniejsza od wysokiej częstotliwości zegara. W naszych odtwarzaczach stosujemy algorytm bardzo cenionej firmy Anagram Technologies oraz przetworniki cyfrowo-analogowe firmy Burr Brown w konfiguracji symetrycznej. Ponieważ uważamy, że technologia PCM jest najlepsza, sygnał DSD jest zamieniany do tej postaci przed końcową konwersją D/A.

Zeroϕtech czyli Zero-Phase TechnologyTechnologia Zero-Phase eliminuje z sygnału analogowego potencjalne błędy związane z przesunięciami czasowymi/fazowymi. Każdy przetwornik cyfrowo-analogowo musi być wyposażony w filtr dolnoprzepustowy eliminujący szum wysokiej częstotliwości oraz sygnały aliasingu. W słyszalnym zakresie pasma, filtr Bessela trzeciego rzędu zastosowany w przetworniku Soulution 560 – o częstotliwości odcięcia 120kHz – wykazuje przesunięcie fazowe do 15°. Dzięki technologii Zero-Phase błędy fazowe sygnału analogowego są niższe niż 1° w zakresie 20Hz-100kHz! Technologia Zero-Phase zbliża nas jeszcze bliżej do piękna zarejestrowanej muzyki. Nie tracimy żadnego detalu!

Przetwornik cyfrowo-analogowyPrzetworniki Burr Brown wykonują jedynie konwersję sygnału cyfrowego na analogowy. Nie korzystamy z układów upsamplingu i filtrów, w jakie są wyposażone. W dalszej kolejności prądowe sygnały wyjściowe są konwertowane na sygnały napięciowe, które następnie są filtrowane. Przy wewnętrznej szerokości pasma 40 MHz, taka konwersja prąd/napięcie zapewnia najlepszy odstęp sygnału od szumu oraz maksymalną dynamikę w domenie analogowej.

Stopień wyjściowy Stopień wyjściowy przetwornika Soulution 560 pracuje w paśmie o szerokości 20 MHz (-3 dB). Gwarantuje to wierną reprodukcję każdego szczegółu muzycznego z trójwymiarowym przestrzennym dźwiękiem co czyni słuchanie prawdziwą przyjemnością.

DziałanieObsługa przetwornika Soulution 560 odbywa się za pomocą przycisków i pokrętła na przednim panelu urządzenia. Dalsze funkcje można wykorzystać do optymalizacji i dopasowania do systemu audio złożonego z różnorodnych elementów.

Wejścia USB i LANWejście USB oferuje asynchroniczną komunikację i przetwarzanie oparte o wysokowydajny procesor DSP. Jest on taktowany przez ultraprecyzyjny zegar Soulution 560 i zasilany z jego układów zasilania (nie z magistrali USB). Wejście USB obsługiwane jest przez dedykowany procesor DSP, który komunikuje się z siecą LAN, buforuje i przetwarza pochodzące z niej dane. Włączony w sieć LAN, Soulution 560 jest rozpoznawany jako urządzenie DMR zgodne z UPNP/DLNA.

FFT w trybie DAC (96kHz, 24 bit)
Wszystkie składowe zniekształceń są na poziomie niższym od -120 dBr, a zatem wyraźnie poniżej rozdzielczości 16-bitowych danych płyty CD. Tylko podczas pomiaru wysokiej rozdzielczości danych 24-bitowych można wykryć jakiekolwiek zniekształcenia wnoszone przez przetwornik Soulution 560.

Poziom szumówSzumy własne przetwornika Soulution 560 są na poziomie ok. -160 dBr, przy pomiarze z maksymalnym sygnałem wyjściowym dla niskich i wysokich częstotliwości. Stanowi to podstawę dla uzyskania szczegółowego i precyzyjnego obrazu dźwiękowego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.