Skip to main content Skip to footer

Robert Koda

Robert Koda Takumi K-15

Robert Koda Takumi K-15 – przedwzmacniacz liniowy

 

Flagowy przedwzmacniacz Robert Koda Takumi K-15 powstał w oparciu o tradycyjne wartości: doskonałość techniczną, prostotę projektu i najwyższą jakość produkcji. Przewyższa on obecne na rynku konstrukcje pod każdym względem prezentując najwyższy poziom dzisiejszych możliwości: spotkanie z muzyką jest dzięki niemu ożywczym i satysfakcjonującym przeżyciem. Takumi K-15 jest zaprojektowany tak, aby móc współpracować z jak najszerszym wachlarzem źródeł i końcówek mocy oraz jak najmocniej akcentować ich jakość, dzięki czemu cały system ma oferować słuchaczom niezrównane wrażenia. Choć ten tekst ma opisać metody zastosowane do stworzenia K-15, poznać go w pełni pozwala jedynie osobisty odsłuch.

Układ ITCOpracowany przez Robert Koda pionierski układ półprzewodników, nazwany ITC, zadebiutował w przedwzmacniaczu K-10, który zdobył wiele branżowych nagród. Teraz wprowadzamy ITC na wyższy poziom: poprawiony pod każdym względem pozwala osiągnąć lepsze brzmienie i lepsze wyniki pomiarów.Układ ITC tworzy doskonałą platformę łączącą źródło ze wzmacniaczem mocy. Zapewnia osiągnięcie wysokiego wzmocnienia przy zachowaniu niskich zniekształceń. Jest również słabo wrażliwy na negatywny wpływ zasilacza.
Projekt ITC jest elegancki i prosty. Jest również w pełni efektywny aż do poziomów głośności sięgających 140 decybeli. To idealna podstawa przedwzmacniacza. Zarezerwowana dla urządzeń marki Robert Koda.

Kontrola poziomu opracowana dla najwyższej jakościUkład regulacji głośności ma kluczowe znaczenie dla jakości przedwzmacniacza. W Takumi K-15 stosujemy rozwiązanie o niespotykanej konstrukcji i wybitnej jakości.
Za regulację poziomu odpowiada opracowany przez nas masywny, ośmiokanałowy przełącznik zbalansowany. Składa się on z 256 rezystorów najwyższej jakości. Jednocześnie w torze znajdują się dwa rezystory na kanał.
Budowa przełącznika zapewnia odpowiedni nacisk solidnych srebrnych styków. Wszystkie aspekty budowy naszego nowego układu regulacji poziomu mają prowadzić do jednego celu: brzmienia najwyższej klasy.

Czysto mechaniczny przełącznik wyboru źródłaAby uniknąć płytek drukowanych i przełączników tranzystorowych w tym miejscu przedwzmacniacza, zdecydowaliśmy się na zastosowanie mechanicznego przełącznika źródeł i ręcznie prowadzonych przewodów. Wszystkie materiały i konstrukcja wejść zostały dokładnie przemyślane w celu uzyskania słyszalnej poprawy jakości.
Wszyskie sygnały płyną przewodami z czystego srebra. Do lutowania używamy materiału wolnego od miedzi i ołowiu [czystośc 99,99%].
Przełącznik wyboru źródeł został skonstruowany specjalnie pod kątem minimalnego wpływu na delikatne synały. Wtyki RCA wykonano zaś z miedzi o wysokiej częstości następnie pokrytej warstwą rodu, co zapewia doskonałą transmisję danych.

Prawdziwa ochrona przed polem magnetycznymUkład zasilania mieści się w głównej obudowie Takumi K-15. Pozwala na to jej spora objętość. Zaś nasz budżet pozwolił na zastosowanie optymalnej ochrony przed szkodliwym polem magnetycznym: transformator otacza obudowa ze stopu niklu i żelaza.
W połączeniu z transformatorem o odpowiedniej konstrukcji i dokładnym projektem całości, dało to możliwość stworzenia układu zasilania, który nie wpływa na jakość brzmienia. Mimo bliskości do innych układów Takumi K-15.

Wyjścia zbalansowane i niezbalansowane – tej samej jakościCharakterystyka układu ITC umożliwia wyposażenie Takumi K-15 w wyjścia zbalansowane i niezbalansowane bez żadnych kompromisów. Wszystkie ich atrybuty soniczne i techniczne stoją na tym samym poziomie. Dzięki temu K-15 można – w najlepszy sposób – połączyć z dowolną końcówką mocy.

Prawdziwe wejścia zbalansowane i single-endedAby do maksimum wykorzystać potencjał źródeł sygnału, przedwzmacniacz Takumi K-15 jest wyposażony w stabilne wejścia zbalansowane i single-ended. Sygnał płynący z każdego z nich jest transportowany do głównej części wzmacniającej K-15 w postaci natywnej, bez żadnej konwersji.

Laminowana miedziana obudowaGłówna część miedzianej obudowy Takumi K-15 doskonale chroni jego wnętrzne przed wpływem zewnętrznych zanieczyszczeń elektromagnetycznych.
Dzięki zastosowaniu budowy warstwowej – pokrycia miedzianych płyt aluminium – osiągnęlismy dodatkowe efekty: doskonały wygląd połączony ze stworzeniem wyjątkowo stabilnego środowiska pracy całej elektroniki K-15.
Zgodnie z naszą tradycją, najbardziej wrażliwe elementy układu ITC są dodatkowo chronione indywidualnymi metalowymi kapsułami.

Wykończenie
Muzyka jest najważniejsza. Technologia zawarta wewnątrz Takumi K-15 pozwala ją ożywić. Najważniejsze było więc dla nas zaprojektowanie jak najlepszego układu.
Jednak luksusowe wykończenie powierzchni zewnętrznych i rubinowy wskaźnik zasilania to elementy obudowe, które – naszym zdaniem – podkreślają doskonałość tej konstrukcji i nasz szacunek dla właścicieli K-15.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.