Skip to main content Skip to footer

Zestawy głośnikowe

Harbeth

Harbeth Audio produkuje - nieprzerwanie od ponad 40 lat - monitory głośnikowe będące efektem ciągłych prac rozwojowych, rozpoczętych przez założyciela firmy - H.D.Harwooda, inżyniera BBC i szefa jej działu R&D, a kontynuowanych przez Alana Shaw, aktualnego właściciela firmy i jej głównego konstruktora.

Harbeth, który swoją nazwę zawdzięcza połączeniu trzech pierwszych i trzech ostatnich liter imion Harwooda i jego żony Elizabeth, powstał w celu komercjalizacji wyników badań zespołu inżynierów BBC nad idealnym monitorem głośnikowym. Dziedzictwo BBC, na które powołuje się aktualnie wielu producentów, było dla Harbeth doskonałym punktem wyjścia do dalszych systematycznych prac rozwojowych. Dzięki nim Harbeth - jako jedyny na świecie - dysponuje wyjątkowym materiałem do produkcji membran głośnikowych - RADIAL2, będącym rozwinięciem koncepcji inżynierów BBC i efektem największego na świecie projektu badawczo-rozwojowego w tym zakresie. Ponad 40 lat stałych udoskonaleń koncepcji BBC powoduje, iż brzmienie monitorów z logo Harbeth jest znacznie bardziej przejrzyste, żywe, dynamiczne, otwarte a przede wszystkim bardziej naturalne niż ich historycznych protoplastów dzięki czemu np. model P3ESR XD jest powszechnie uznawany za najwybitniejsze współczesne rozwinięcie klasycznego monitora BBC Ls3/5a.

Wszystkie monitory Harbeth są - niezmiennie od 1977 roku - produkowane w fabryce Harbeth w Wielkiej Brytanii. Konsekwentnie są to wyłącznie konstrukcje podstawkowe o cienkościennej, „grającej” obudowie, skręcanej ręcznie przez długoletnich i wysoce wykwalifikowanych pracowników firmy. Istotnym etapem procesu produkcji jest szczegółowa kontrola jakości. Każdy przetwornik i zwrotnica podlega indywidualnym pomiarom, po których są one parowane. Pomiarom podlegają ponownie kompletne pary monitorów po ich ręcznym montażu. Wszystkie pomiary są oczywiście zachowywane a archiwum Harbeth zawiera szczegółowe dane o setkach tysięcy par monitorów wyprodukowanych od lat 80-tych ubiegłego wieku.

Modele

Stworzone przez jednego konstruktora w jednym celu – przekazać nagranie bez zbędnych reinterpretacji. Monitory Harbeth zapewniają tę samą fantastyczną muzykalność w całej gamie modeli. Wybór optymalnych Harbethów dla Twojego systemu to tylko kwestia rozmiaru pomieszczenia, wydajności prądowej i mocy Twojego wzmacniacza oraz budżetu, ponieważ wszystkie Harbethy wyróżniają się wiarygodnym, naturalnym, realistycznym i niesamowicie wciągającym dźwiękiem.

Fantastyczna tonalność oraz wykorzystanie najlepszych materiałów i komponentów pochodzących od najlepszych dostawców z całego świata składają się na dożywotnią satysfakcję ze słuchania oraz niesłabnącą dumę z posiadania Harbethów. Klienci regularnie twierdzą, że ich Harbethy to najlepsza inwestycja jakiej dokonali w rozwoju swojego systemu audio.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.