Skip to main content Skip to footer

Zestawy głośnikowe

DeVore Fidelity

DeVore FIDELITY – kolumny inne od tych, które znamy

Firmę DeVore FIDELITY założył w 2000 roku amerykanin, John DeVore. Branża audio nie jest mu obca bowiem decydując się na produkcję zestawów głośnikowych, wniósł on do ich brzmienia własne doświadczenia, które gromadził latami bądąc sprzedawcą w sklepie audio i czynnym muzykiem.

… szczególnie praca w sklepie dała mu wiele do myślenia. Proponowane klientom zestawy doskonale prezetowały się w pomiarach i dołaczanych specyfikacjach, ale niestety brzmienie bardzo często pozostawiało wiele do życzenia. Dalsza historia Johna DeVore to klasyczne poszukiwanie idealnego brzmienia i konstrukcji, która byłby w stanie je stworzyć. Wkrótce po tym, John postanowił stworzyć własną firmę i budować zestawy, które miały dawać użytkownikom radość obcowania z muzyką przez długie lata.

Oferta DeVore FIDELITY to dwie, bardzo odmiene linie produktowe. Seria Gibbon to trzy modele podłogowe i uzupełniające je podstawkowe monitory, natomiast w serii Orangutan znajdziemy dwie kolumny podłogowe. Do konstukcji zestawów firma używa naturalnych i opracowanych autorsko materiałów. Są nimi między innymi sklejka, klejone drewno bambusowe i przygotowane na potrzeby firmy konglomeraty. Przetworniki to również autorskie, produkowane lub modyfikowane dla potrzeb DeVore rozwiązania. Zestawy cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród audiofilów jak i recenzentów sprzętu audio. Ci pierwsi poszukują często zestawów odbiegających od nowocześnie brzmiących, często wyczynowych, współczesnych kolumn głośnikowych, natomiast recenzenci opisują w licznych testach przede wszystkim ich walory soniczne. Praktycznie każdy z zestawów ma na koncie przyznawane przez największe media branżowe nagrody i wyróżnienia, wsród których najwazniejszym wydaje się być, przyznany przez magazyn Stereophile Orangutanom O/96, laur Speaker of the Year 2017.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.