Accustic Arts

Accustic Atrs jest skrótem stworzonym od słów ACCUrate acouSTIC ARTS, co w jednoznaczny sposób nawiązuje do sztuki uzyskiwania autentycznego brzmienia. Accustic Arts oferuje pełny zakres wysokiej jakości urządzeń audio. Aktualizowana co jakiś czas oferta składa się z kolumn głośnikowych, elektroniki oraz uzupełniających je akcesoriów. Brzmienie Accustic Arts urzeka naturalnością, a wysoka moc, dynamika i naturalnie rozumiana analityczność idą w parze z satysfakcją, jaka towarzyszy słuchaniu muzyki.

Acurus

Acurus pojawił się na rynku w roku 1993 jako alternatywa dla uznanych komponentów Aragon. Właścicielem marki jest firma Indy Audio Labs. Jej założycielem był inżynier elektronik i fizyk, który postanowił stworzyć dostępne cenowo urządzenia audio. Miały one łączyć profesjonalne brzmienie z doskonałymi możliwości kontroli obecnych źródeł sygnału audio-video.

Aesthetix

Aestethix stworzył Jim White - inżynier i miłośnik muzyki. Pierwsze oznaki pasji do audio przejawiał w wieku 10 lat, z czasem przerodziła się ona obsesję na punkcie muzyki i płyt winylowych. Po dogłębnych studiach z fizyki, matematyki i elektrotechniki Jim doskonalił swoje umiejętności, znajdując w 1990 roku zatrudnienie w firmie Theta Digital. Jego współudział w tworzeniu słynnych urządzeń firmy Theta – przedwzmacniacza Casablanca oraz wzmacniacza mocy Dreadnaught, zapowiadało następne znakomite projekty.

Air Tight

AirTight to japoński producent najwyższej jakości urządzeń lampowych. Kilkadziesiąt lat historii firmy, wybitne urządzenia i cenione wśród audiofilów brzmienie lokuje ją wśród najbardziej znanych i rozpoznawanych marek w branży audio. Założycielem firmy A&M Limited produkującej urządzenia marki Air Tight jest Atasushi Miura - człowiek związany z urządzeniami audio klasy high end od urodzenia. Jego ojciec był założycielem znanego w całym świecie japońskiego producenta urządzeń audio - firmy Luxman Corporation.

Artesania

Artesania Audio założono ponad 20 lat temu przez hiszpańskiego inżyniera i audiofila - José Luis’a Lafarga. Akcesoria Artesania Audio efektywnie redukcją rezonanse, wykorzystując do tego Akustyczną Technologię Antyrezonansową, redukująca szkodliwe w audio wibracje. Technologia ta zapewnia znakomitą liniowość i neutralną reprodukcję dźwięku. Głównym celem firmy, jest poprawa jakości dźwięku i odsłuchu, przy wykorzystaniu stolików i akcesoriów dedykowanych pod sprzęt audio.

Aurender

Aurender jest międzynarodową korporacją, której właścicielem jest firma TV Logic Corporation. Działy: projektowy i marketingu mają siedzibę w Kalifornii. Firma specjalizuje się w produkcji serwerów muzycznych. Aurender ma w katalogu także wzmacniacze z wbudowanym DAC oraz urządzenia przenośne. Kluczem do sukcesu rynkowego marki są zarówno ciekawy projekt jak i same urządzenia. Przemyślane rozwiązania oferują duże możliwości, nieprzeciętną funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Boulder Amplifiers

Firma Boulder Amplifiers istnieje od ponad 25 lat. Siedziba firmy znajduje się w mieście Boulder, w stanie Kolorado, w USA. Filozofia marki zakłada projektowanie i produkcję urządzeń, które będą odtwarzać muzykę dokładnie tak, jak została ona zagrana i zarejestrowana. Koncepcja budowy najlepszego możliwego sprzętu jest dla zespołu firmy podstawą wszystkich działań. Urządzenia Boulder słyną z transparentności i dokładności. Są niezwykle szybkie, trwałe i wykazują minimalny poziom zniekształceń.

Brinkmann Audio

Brinkmann Audio to niemiecki producent gramofonów, ramion gramofonowych, wkładek a także elektroniki. Wiele osób twierdzi, że system odtwarzający muzykę w sposób doskonały jest iluzją. Helmut Brinkmann - twórca marki nie ustaje w swoich wysiłkach i próbuje dotrzeć do granic tej iluzji. Od wielu lat przekonuje, że z czarnego winylu można uzyskać kolorowy dźwięk i że niezależnie od postępów w dziedzinie odtwarzania cyfrowego, to płyty winylowe są najważniejszym i najlepszym nośnikiem muzyki.

Cessaro

Cessaro jest niemieckim producentem najwyższej jakości tubowych zestawów głośnikowych. Są one dedykowane najbardziej wymagającym miłośnikom audio tym, którzy oczekują realistycznego i bliskiego warunkom grania "na żywo" sposobu reprodukcji muzyki. Oferta firmy obejmuje serię potężnych, modułowych systemów głośnikowych oraz mniejszych kolumn, które przeznaczone są do bardziej kameralnych i znacznie mniejszych wnętrz.

Convergent Audio Technology

Convergent Audio Technology jest amerykańskim producentem lampowych przedwzmacniaczy i końcówek mocy. Firma działa na rynku od ponad 20 lat i nadal wierna jest idei najwyższej jakości i ciągłego udoskonalania swoich produktów. W ofercie Convergent Audio Technology znajdują się dwa przedwzmacniacze, dwie stereofoniczne oraz dwie monofoniczne końcówki mocy. CAT nie dąży do maksymalizacji sprzedaży, na jej produkty, wbrew współczesnym standardom, klienci muszą zazwyczaj nieco poczekać...

Dan D’Agostino

Dan D’Agostino jest postacią legendarną. Był założycielem i głównym inżynierem KRELL Industries, w 2009 roku stworzył markę, której użyczył swojego nazwiska. Dan D’Agostino jest od zawsze kojarzony ze wzmacniaczami audio klasy high-end. w swojej przeszło 30-letniej karierze opracował niezliczoną ilość pionierskich rozwiązań. Jego zaawansowane wzmacniacze, przedwzmacniacze, odtwarzacze CD uważane są na niezniszczalne i ponadczasowe. W branży znany jest jako największy orędownik wzmacniaczy wysokiej mocy.

dCS

Firma dSC wśród producentów sprzętu high-end jest bez wątpienia liderem w produkcji urządzeń przetwarzających sygnał cyfrowo-analogowy. Brytyjski dCS jest znany na całym świecie ze swojej doskonałej technologii przetwarzania sygnału cyfrowo- analogowego. Firma od wielu lat produkuje referencyjne przetworniki cyfrowo - analogowe, transporty CD i SACD, zegary wzorcowe, upsamplery oraz odtwarzacze CD i SACD.

DeVore Fidelity

Firmę DeVore FIDELITY załozył w 2000 roku amerykanin, John DeVore. Branża audio nie jest mu obca bowiem decydując się na produkcję zestawów głośnikowych, wniósł on do ich brzmienia własne doświadczenia, które gromadził latami bądąc sprzedawcą w sklepie audio i czynnym muzykiem.

EMM Labs

Historia firmy sięga roku 1998. Wówczas, zajmujący się wcześniej przetwarzaniem sygnałów analogowo/cyfrowych Ed Meitner, założył EMM Labs. Firma uzyskała kontrakt Sony na zbudowanie systemu wysokiej klasy przetworników jako kluczowego elementu strategii koncernów Sony i Philips, mającego na celu wprowadzenie na rynek profesjonalny i konsumencki nowego formatu audio o nazwie Super Audio Compact Disc lub SACD.

Emotiva

Nazwa firmy EMOTIVA pochodzi z pasji i emocji, którą żywią Dan Laufman i ludzie tworzący jego firmę. Emocjonalny związek z muzyką, zaangażowanie w produkcję najlepszych, możliwych urządzeń, a także z radość jaką czują zmieniając całą branżę audio - to główne siły napędowe sukcesu. Choć przez ostatnie lata firma znacznie urosła, nadal jest wierna podstawowym wartościom. Ekipa Emotivy jest dumna produkując urządzenia na nowo definiujące jakość obrazu i dźwięku oraz wyznaczające nowy poziom cenowej dostępności.

Franc Audio Accessories

Oferta Franc Audio Accessories kierowana jest do grupy najbardziej wymagających audiofilów. To miłośnicy sprzętu i muzyki, którzy pragną - często w sposób bezkompromisowy - poprawić brzmienie swoich systemów audio. Dla samego sprzętu te akcesoria to doskonały sposób na zapewnienie stabilnego wsparcia. Unikatowa technologia łączy bardzo twarde i sztywne materiały ceramiczne z elementami wykonanymi z lekkiego stopu aluminium i elastycznymi "tworzywami sztucznymi".

GigaWatt

Firma GigaWatt powstała w 2007 roku - w czasach, gdy odczuwalny był wyraźny brak wysokiej klasy akcesoriów zasilających. Szczegółowa analiza polskiego i europejskiego rynku wykazała, że podobne produkty konkurencyjnych producentów charakteryzują się wysoką ceną, która jest niewspółmierna do efektywności działania i jakości wykonania. Właściciel firmy GigaWatt, podjął wyzwanie i zaprezentował wkrótce serię urządzeń, które bez trudu udowodniły konkurencji, że "Polak potrafi".

Hansen Audio

Twórcy zestawów głośnikowych firmy HANSEN Audio szczycą się tym, że swoją więdzę o sprzęcie audio zdobywają przez całe życie... Bezustanne przesuwanie granic wiedzy na temat konstrukcji obudów, stosowania nowych materiałów oraz najbardziej zaawansowanych przetworników, zaowocowało podjęciem wyzwania do zbudowania najlepszych głośników świata. Skutkiem tego jest sukces zestawów HANSEN, lecz warto pamiętać, że towarzyszy mu brak jakichkolwiek kompromisów!

Jorma Design

Jorma Design powstała w roku 2002 w jednym prostym celu: aby umożliwić odtwarzanie muzyki jak najbardziej zbliżonej do oryginału, bez dodawania lub odejmowania czegokolwiek do zarejestrowanego sygnału. Sekret Jorma Design polega na wykorzystaniu do tworzenia kabli najlepszych dostępnych materiałów oraz opracowaniu optymalnego sposobu układu i przebiegu przewodników względem siebie.

Kaleidescape

Kaleidescape to przede wszystkim lepsza jakość: zarówno obrazu jak i dźwięku. Kaleidescape to ponad dziesięć tysięcy filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, koncertów i filmów dokumentalnych. Najważniejsze studia filmowe, najbardziej kreatywni i niezależni twórcy w Waszych domach.

Lumagen

Procesory i serwery video Lumagen są centralnym i jednym z najważniejszych elementów każdego systemu audio-video. W dobie obrazu wysokiej rozdzielczości niezbędna jest niezawodność i możliwość podążania za rozwijająca się technologią.

Marten

Skandynawska firma MARTEN zajmuje się produkcją kolumn głośnikowych od połowy lat 90. XX wieku. Leif Mårten Olofsson poświęcał w młodości każdą wolną chwilę aby w garażu budować swoje pierwsze, amatorskie zestawy głośnikowe. Powstały wówczas liczne, bardzo ciekawe konstrukcje...

Meitner

Przetworniki EMM Labs stanowią obecnie dla wielu studiów nagrań i masteringu poziom odniesienia. Mogą w pełni współpracować z wieloma dostępnymi cyfrowymi stacjami roboczymi SACD, włączając w to urządzenia Merging Technologies Pyramix i Sadie. Niezrównana wierność brzmienia i funkcjonalność oraz wsparcie dla sygnałów 24bit/96kHz sprawiają że, przetworniki te używane są w wielu studiach przy produkcji płyt CD i DVD.

Metrum Lab

Wydaje się, że recepta na opracowanie perfekcyjnego kabla zasilającego jest banalna: należy zastosować najlepszy na świecie przewodnik i wtyki zasilające. Jednak aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, potrzeba czegoś jeszcze. Firma Metrum Lab skoncentrowała się zatem nad opracowaniem technologii, której celem było poprawienie właściwości przewodnika.

ModWright Instruments

ModWright Instruments to firma założona przez Dana Wrighta - guru amerykańskiego rynku audio znanego z doskonałej jakości modyfikacji różnych urządzeń. Dan Wright zyskał uznanie audiofili dzięki udanym własnym wersjom źródeł cyfrowych, ale po wielu latach pracy w "modach" Dan postanowił w końcu stworzyć własną markę i własne konstrukcje... jak się okazało - z doskonałym efektem...

Robert Koda

Główny projektant firmy – Robert Koda pracował w Audio Note Japan pod kierownictwem legendarnego Hiroyasu Kondo. Ale nie można zapomnieć, że jako niezależny twórca sprzętu audio jest on samoukiem, którego pasja tworzenia doskonałych wzmacniaczy przepełnia od wielu, wielu lat. Kiedy miał 12 lat rozpoczął obserwacje dotyczące interakcji między techniką, a satysfakcją muzyczną. Choć trwała wtedy era tranzystorów, jego uwagę przyciągnęły lampy próżniowe...

ROON Labs

Roon to zoptymalizowana pod kątem wydajności i jakości dźwięku nowoczesna aplikacja muzyczna. Dedykowany do niej serwer Nucleus stanowić może centrum domowego systemu audio. Pozwala to na zarządzanie źródłami całej muzycznej kolekcji  – niezależnie czy są to zapisane na dyskach pliki, czy muzyka z wybranego serwisu streamingowego.

Soulution

Czystość dźwięku: bez zafałszowań, bez sztucznych upiększeń. Nic nie dodano i niczego nie brakuje. To cel, do którego dąży wielu producentów audio. Osiąga go jednak bardzo niewielu... Soulution to się udaje. Bez marketingowego zadęcia. Skromna elegancja na zewnątrz, a w środku technologia, przy której tworzeniu koszty nie miały znaczenia.

Tenor Audio

Tenor jest kanadyjskim producentem najwyższej klasy wzmacniaczy lampowych w technologii hybrydowej. Legendarne modele Tenor OTL znalazły swoich następców gdy w 2006 roku Tenor Audio przedstawił szczytowe osiągnięcie w dziedzinie wzmacniaczy audio: monobloki Tenor Audio 350M oraz stereofoniczny wzmacniacz Tenor Audio 175S.

Trinnov Audio

Trinnov Audio produkuje referencyjne przedwzmacniacze i procesory dźwięku dookólnego. Firma stosuje własne, innowacyjne rozwiązania korekcji i optymalizacji akustyki głośników oraz pomieszczenia...

Verictum

Nazwa Veri ictum - oznacza w języku łacińskim prawdziwy wpływ. Połączenie wieloletnich badań i doświadczeń z wielu gałęzi przemysłu oraz ich praktycznej implementacji na grunt sprzętu i akcesoriów związanych z audio, pozwala produktom sygnowanym marką Verictum, w pełni korzystać z osiągnięć najnowszej, dostępnej technologii.

Wilson Audio

David Wilson rozpoczął swoją pasję życiową w wieku 13 lat, w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to leżał w łóżku i próbował zasnąć. Sen jednak nie nadchodził, ponieważ kolędnicy w sąsiedztwie śpiewali wciąż w tym samym miejscu. Sfrustrowany tym faktem, podszedł do ona. Okazało się, że nie było żadnych kolędników, to tylko sąsiad ustawił na ganku kolumnę Klipsh, z której słychać było kolędy.

Wisdom Audio

Dokładny przegląd oferty tysiąca firm produkujących systemy kolumn do kina domowego pokazuje jedną prawidłowość: praktycznie wszystkie stosują te same, podstawowe, technologie. Choć szczegóły implementacji i drobne detale projektów mogą się różnić, po stu latach rozwoju kolumn głośnikowych, większość domowych i profesjonalnych systemów opiera się na podstawach niezmienych praktycznie od 50 lat.