Skip to main content Skip to footer

12 maja 2023

Kerr Acoustic w dystrybucji SoundClubu

Kerr Acoustic – nowa marka w naszej ofercie!
 
Z przyjemnością informujemy, iż włączyliśmy do naszej oferty nową markę kolumn głośnikowych – Kerr Acoustic.
 
Kerr Acoustic to młoda, ale prężnie rozwijająca się brytyjska firma produkująca kolumny głośnikowe z linią transmisyjną. Jej właścicielem i głównym konstruktorem jest Jes Kerr. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał między innymi jako muzyk sesyjny i producent muzyczny. Jako inżynier zebrał, odrestaurował i zmodyfikował ogromną liczbę różnego rodzaju kolumn, a jego doświadczenie w tej dziedzinie jest całkowicie wyjątkowe. Kerr Acoustic jest kulminacją jego trwającej całe życie audiofilskiej pasji w projektowania kolumn.
 
Jes Kerr w swojej pracy postanowił skupić się na konstrukcjach, które łączą technologię głośnika wstęgowego z drogim i niezwykle pracochłonnym typem obudowy, jakim bez wątpienia jest obudowa posiadająca w swoich trzewiach linię transmisyjną, zamiast tak popularnej konstrukcji jaką jest bass refleks.
 
Głośnik wstęgowy oraz linia transmisyjna nie zostały w przypadku Kerr Acoustic wybrane przypadkowo. Na bazie doświadczeń i wielu lat pracy nad różnymi typami kolumn Jes Kerr doszedł do wniosku, że tylko połączenie głośnika wstęgowego, linii transmisyjnej oraz obudowy ze sklejki, będzie zdolne przekazać słuchaczowi to na czym konstruktorowi tych wyjątkowych kolumn zależy najbardziej: holografię, stereofonię, barwy i niczym niezmącony bas, który nie wpływa destrukcyjnie na najważniejszy dla ludzkiego ucha zakres, czyli tony średnie. Całości dopełniają zwrotnice które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniły równomierne obciążenie impedancji wzmacniacza. Sześcioelementowy projekt drugiego rzędu (12dB/oktawę) wykonany jest ze starannie dobranych komponentów mierzonych indywidualnie. Dopasowywane są parami, a ich topologia oparta jest o ręcznie i precyzyjnie lutowane płytki PCB. Mając na uwadze powyższe, należy mieć świadomość, że jest to produkt na wskroś przemyślany, i z inżynierskiego punktu widzenia doskonały.
 
Oferta Kerr Acoustic składa się aktualnie z 4 modeli. Dwa z nich to konstrukcje podłogowe: K320 oraz referencyjne K100. Kolejne dwa to kolumny podstawkowe: niewielkich gabarytów K300 i najnowszy produkt czyli monstrualnej wielkości trójdrożny monitor K200 o wadze 43 kg. Portfolio zostało więc zaplanowane w taki sposób, aby ofertą zainteresować zarówno miłośników konstrukcji wolnostojących jak i wyznawców technologicznie zaawansowanych monitorów, które z powodzeniem mogą rywalizować z najbardziej uznanymi na rynku konstrukcjami. Uzupełnieniem oferty - dla miłośników nieograniczonego basu jest model K102 (wykonywana na specjalne zamówienia wersja K100 z podwojonym przetwornikiem basowym).
 
Obudowy kolumn to majstersztyk w czystej postaci. Wykonywane są ręcznie w Wielkiej Brytanii, przy zachowaniu najwyższej staranności i dbałości o szczegóły oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Używana jest wyłącznie kombinacja 18mm i 24mm sklejki z brzozy bałtyckiej posiadającej, nie tylko zdaniem Jesa Kerra, korzystniejsze właściwości rezonansowe i akustyczne, niż bardziej popularny i sporo tańszy MDF. Taka konstrukcja pozwala efektywnie zarządzać układem rezonans-energia mechaniczna, w celu uzyskania pożądanego przez konstruktora efektu końcowego, a ten oszałamia feerią wybrzmień, alikwotów oraz holograficznej przestrzeni.
 
Kerr w swoich konstrukcjach stosuje wysokiej jakości przetworniki różnych producentów i jest to wybór świadomy. Wysokotonowy głośnik wstęgowy to ważna część filozofii konstruktora Kerr Acoustic, podobnie jak konsekwentne stosowanie linii transmisyjnej. Sam przetwornik (wstęga 60mm lub 80mm w K100/102) przed zamontowaniem w obudowie, poddawany jest indywidualnym modyfikacjom, które stanowią o jakości konstrukcji, a ich rodzaj i zasięg - tajemnicę firmy. W konstrukcjach referencyjnych, K100 i K200, zarówno głośnik niskotonowe jak i średniotonowe pochodzą z firmy Volt. Wyjątkowa i jakże charakterystyczna 75-milimetrowa kopułka średniotonowa napędzana jest masywnym układem magnetycznym o imponującej wadze 5kg (K200) lub 8kg (K100/102). Natomiast za bas odpowiada 10 calowy przetwornik Radial w K200 oraz 12 calowy w K100 (razy dwa w K102!).
 
Ceny poszczególnych modeli w bazowym wykończeniu z naturalnego forniru kształtują się następująco: K300 - 33.500 zł, K320 – 46.500 zł, K200 – 105.000 zł, K100 – 150.000 zł (ceny za parę). Opcjonalne wykończenia obejmują lakier satynowy lub high gloss w dowolnym kolorze oraz fornir naturalny pokryty lakierem high gloss.
 
Kolumny Kerr Acoustic są wyjątkowe pod względem konstrukcji, jak i brzmienia. Oszałamiają przestrzenią, holografią (chyba najłatwiejsze w ustawieniu z wszystkich kolumn, z jakimi mieliśmy do czynienia). No i to piękne zejście na basie. Może to kolumny dla Ciebie? Aby się przekonać wystarczy odwiedzić nasz salon i posłuchać!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.