Skip to main content Skip to footer

21 czerwca 2023

Harbeth w dystrybucji SoundClubu

Od czerwca b.r. wyłącznym importerem i dystrybutorem produktów kultowej brytyjskiej marki Harbeth Audio na rynek polski został SoundClub.

Harbeth Audio produkuje - nieprzerwanie od ponad 40 lat - monitory głośnikowe będące efektem ciągłych prac rozwojowych, rozpoczętych przez założyciela firmy - H.D.Harwooda, inżyniera BBC i szefa jej działu R&D, a kontynuowanych przez Alana Shaw, aktualnego właściciela firmy i jej głównego konstruktora.

Firma powstała w celu komercjalizacji wyników badań zespołu inżynierów BBC nad idealnym monitorem głośnikowym. Dziedzictwo BBC, na które powołuje się aktualnie wielu producentów, było dla Harbeth doskonałym punktem wyjścia do dalszych systematycznych prac rozwojowych. Dzięki nim Harbeth - jako jedyny na świecie - dysponuje wyjątkowym materiałem do produkcji membran głośnikowych - RADIAL2, będącym rozwinięciem koncepcji inżynierów BBC i efektem największego na świecie projektu badawczo-rozwojowego w tym zakresie. Ponad 40 lat stałych udoskonaleń koncepcji BBC powoduje, iż brzmienie monitorów z logo Harbeth jest znacznie bardziej przejrzyste, żywe, dynamiczne, otwarte a przede wszystkim bardziej naturalne niż ich historycznych protoplastów dzięki czemu np. model P3ESR XD jest powszechnie uznawany za najwybitniejsze współczesne rozwinięcie klasycznego monitora BBC Ls3/5a.

Wszystkie monitory Harbeth są - niezmiennie od 1977 roku - produkowane w fabryce Harbeth w Wielkiej Brytanii. Konsekwentnie są to wyłącznie konstrukcje podstawkowe o cienkościennej, „grającej” obudowie, skręcanej ręcznie przez długoletnich i wysoce wykwalifikowanych pracowników firmy. Istotnym etapem procesu produkcji jest szczegółowa kontrola jakości. Każdy przetwornik i zwrotnica podlega indywidualnym pomiarom, po których są one parowane. Pomiarom podlegają ponownie kompletne pary monitorów po ich ręcznym montażu. Wszystkie pomiary są oczywiście zachowywane a archiwum Harbeth zawiera szczegółowe dane o setkach tysięcy par monitorów wyprodukowanych od lat 80-tych ubiegłego wieku.

Aktualna oferta Harbeth obejmuje pięć modeli monitorów z serii XD (eXtended Definition) wprowadzonej w 2020 r. jako rozwinięcie wcześniejszej serii rocznicowej. Wszystkie modele łączy zastosowanie przetworników z membraną wykonaną z materiału RADIAL2 - odpowiedzialnego za referencyjną wierność odtwarzania kluczowego zakresu pasma czyli tonów średnich. W referencyjnym, 3-drożnym modelu M40.3 XD za bas odpowiedzialny jest 30-cm przetwornik, również pochodzący z produkcji własnej Harbeth. Obudowy wszystkich modeli są wentylowane do przodu, za wyjątkiem modelu P3ESR XD pracującego w obudowie zamkniętej.

Nowym dystrybutorem produktów Harbeth w Polsce został w czerwcu b.r. warszawski SoundClub. Monitory Harbeth dostępne będą w salonach autoryzowanych dealerów Harbeth od lipca b.r. SoundClub zapewnia również obsługę gwarancji producenta dla wszystkich produktów Harbeth kiedykolwiek sprzedanych w Polsce.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.