Skip to main content Skip to footer

Źródła cyfrowe

Roon Labs

ROON Labs – cała muzyka w jednym miejscu

Roon jest zoptymalizowaną pod kątem wydajności i jakości dźwięku nowoczesną aplikacją muzyczną. Dedykowany do niej serwer Nucleus stanowić może centrum domowego systemu audio. Pozwala to na zarządzanie źródłami całej muzycznej kolekcji  – niezależnie czy są to zapisane na dyskach pliki, czy muzyka z wybranego serwisu streamingowego.

Aplikacja działa w oparciu o system RoonOS. Jest to system operacyjny stworzony dla jednego celu: wyszukiwania i odtwarzania muzyki. Roon to obejmująca wiele pomieszczeń i wielu użytkowników sieciowa platforma audio stworzona zgodnie z wymaganiami standardów audiofilskich. Oferuje zaawansowane funkcje takie, jak odtwarzanie bit-perfect, odtwarzanie i upsampling PCM oraz DSD, odtwarzanie wielokanałowe oraz wyświetlanie ścieżki sygnału. Wszelkie informacje o działaniu systemu, źródle, jakości pliku oraz prezentowanym utworze wyświetlane mogą być w postaci czytelnych informacji na tablecie, komputerze lub telefonie.

Dedykowany do aplikacji Roon serwer Nucleus może współpracować jednocześnie z wieloma urządzeniami audio: dowolną liczbą urządzeń Roon Ready podłączonych do tej samej sieci Ethernet (przewodowo lub bezprzewodowo, w tym poprzez Airplay), maksymalnie dwoma urządzeniami podłączonymi bezpośrednio do serwera Roon Nucleus kablem USB (każdy z dwóch dostępnych portów USB może być użyty do podłączenia urządzenia audio lub zewnętrznego dysku twardego) oraz jednym urządzeniem podłączonym kablem HDMI (np. amplituner kina domowego czy telewizor).

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.