Skip to main content Skip to footer

Jorma Design

Jorma Prime

Jorma Design Prime – przewód głośnikowy. Akcesoria serii Prime oferują brzmienie, którego podstawową cechą jest transparentność. To bez wątpienia jedna z najprostszych dróg, która prowadzi do osiągnięcia wyżyn hi-end.

 

Odniosłem wrażenie, że przy tym samym poziomie wysterowania wzmacniacza teraz było głośniej. I to pomimo faktu, że kabel podpinałem przecież do źródła. Być może wynikało to z bardziej dosłownego akcentowania potęgi basu, a może z wyraźniejszego rysunku szczegółów. Prime podąża w tym samym kierunku co Origo – naświetla dźwięk zastany, ale robi to nieco odważniej, z high-endową dojrzałością i finezją.  Najwyższe modele zasilające Jormy to produkty solidne i budzące szacunek. Ich największym atutem jest to, że nie próbują podrasować dźwięku, lecz zostawiają go takim, jaki jest. Raz jeszcze okazuje się, że najwięcej można osiągnąć w, teoretycznie przynajmniej, najprostszy sposób. Przysłowiowy brak charakteru własnego to cnota, o której nie wszyscy producenci kabli pamiętają. Osób poszukujących tak rozumianej neutralności Origo i Prime na pewno nie zawiodą. Choć z drugiej strony, ceny dyktowane przez szwedzkiego producenta mogą ostudzić nawet wielki zapał.

Mariusz Malinowski, HiFi i Muzyka, 07-08/2014

Serię Jorma Design Prime tworzą ponadto:

  • Interkonekt analogowy  Prime RCA
  • Interkonekt analogowy  Prime XLR
  • Przewód zasilający Prime Power

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się jak używamy plików cookies w naszej Polityce Prywatności.