Inne modele

Producent: dCS

Model: dCS Vivaldi Transport

Typ: Źródła cyfrowe / Transporty


Opis

dCS Vivaldi CD/SACD – transport CD/SACD

Zadaniem transportu Vivaldi jest dotarcie i wydobycie najdrobniejszych detali i niuansów zapisanych w formatach CD i SACD. Vivaldi jest najbardziej wyrafinowanym urządzeniem na rynku, służącym do odczytu srebrnych krążków.

Za całe przetwarzanie sygnału w transporcie Vivaldi odpowiedzialna jest elektronika opracowana przez firmę dCS. Jako napędu użyto mechanizmu TEAC Esoteric VRDS Neo™, wyposażonego w bezszczotkowy silnik i ciężkie koło zamachowe w celu zagwarantowania stabilnych obrotów płyty. Cały napęd charakteryzuje się niezwykle sztywna i wytrzymałą konstrukcją. Potężna platforma cyfrowego przetwarzania sygnału transportu Vivaldi została oparta o układ programowalnych bramek FPGA, układy cyfrowego przetwarzania sygnału DSP oraz system mikrokontrolera. Wszystkie one sterowane są wspólnym kodem opracowanym przez dCS’a w Wielkiej Brytanii. Transport C/A Vivaldi reprezentuje poziom state-of-the-art w świecie cyfrowego audio, odznaczając się dwukrotnie większą pojemnością obliczeniową w stosunku do poprzednich generacji urządzeń, co przełożyło się na niespotykany poziom jakości brzmienia i pomiarów.

W celu poprawy czystości zasilania dostarczanego przez zasilacz oraz izolacji mechanizmu od pozostałych obwodów elektroniki, transport Vivaldi wyposażono w całkowicie nową obudowę, wyposażona w odrębne układy zasilające sekcję cyfrową i mechanizm CD/SACD. Zaowocowało to niemal bezgłośną pracą urządzenia.

Seria urządzeń dCS Vivaldi redefiniuje pojęcie state-of-the-art w kwestii odtwarzania dźwięku i ucieleśnia „bezkompromisowe” podejście do projektowania urządzeń. Ustanawia nowy standard dla cyfrowego audio, oferując niezrównany poziom doznań muzycznych. Transport Vivaldi wyposażono w wyjście Dual AES, obsługujące strumień danych DSD, kodowanych według specyfikacji dCS’a (strumień danych 1-bitowych przy próbkowaniu 2.822MS/s), pochodzący z płyt CD lub SACD i przesyłany do firmowego przetwornika C/A. Transport Vivaldi oferuje ponadto opcję upsamplingu danych CD do postaci DXD ( dane 24-bitowe przy próbkowaniu 352.8kS/s) i transmisję tych danych poprzez ten sam interfejs Dual AES. Płyty SACD odtwarzane są w natywnym formacie DSD, także poprzez interfejs Dual AES. Natywny strumień danych pochodzących z płyt CD dostępny jest poprzez 4 wyjścia PCM (1x AES/EBU i 2x SPDIF, 1x SDIF-2), tak samo jak downsamplowany strumień danych SACD.

Z założenia, idealnym partnerem transportu Vivaldi jest przetwornik C/A Vivaldi. Może on jednak współpracować z dowolnym innym przetwornikiem zdolnym do odczytu danych cyfrowych według podanej specyfikacji. Transport Vivaldi może pracować w trybie Master lub współpracując z przetwornikiem C/A, jak źródłem sygnału zegara. Dalsza poprawa parametrów brzmieniowych możliwa jest poprzez wykorzystanie zewnętrznego zegara Vivaldi Clock.

„Programowe” podejście firmy dCS do programowalnych układów logicznych, pozwala użytkownikom transportu Vivaldi na niezwykle łatwe dokonywanie aktualizacji oprogramowania, dodawanie nowych właściwości, instalowanie poprawek brzmieniowych czy adaptowanie nowych muzycznych formatów cyfrowych.

Użyty jako samodzielny transport lub jako część całego systemu cyfrowego odtwarzania muzyki Vivaldi, transport Vivaldi zapewnia brzmienie pełne realizmu w każdej sytuacji i za każdym razem.

Cechy kluczowe

 • Wykorzystuje najnowszą generację Cyfrowej Platformy Przetwarzania Sygnału dCS, oferującą referencyjne osiągi poparte pomiarami oraz niezrównany poziom doznań muzycznych.
 • Odtwarza płyty CD standardu Red Book w ich natywnym formacie 16/44.1 i dokonuje upsamplingu danych do DSD lub DXD.
 • Odtwarza płyty SACD w natywnym formacje DSD i dokonuje downsamplingu danych do formatu CD.
 • Udoskonalone układy zasilaczy, zapewniają niższą temperaturę pracy i zwiększoną tolerancję na wahania napięcia zasilającego.
 • Wielostopniowe układy stabilizacji napięcia gwarantują, że czułe obwody analogowe nie są narażone na zakłócenia pochodzące z części cyfrowej.
 • Oddzielne układy zasilania części cyfrowej i mechanizmu CD/SACD w celu zapewnienia jak najczystszego napięcia zasilającego.
 • Obudowa wykonana z aluminium lotniczego, wyłożona została matami pochłaniającymi drgania, w celu ograniczenia emisji pola elektromagnetycznego i wibracji.

Galeria


Specyfikacja

dCS Vivaldi CD/SACD - transport CD/SACD

Wyjścia cyfrowe
 • 1x interfejs Dual AES na 2x 3-pinowych męskich złaczach XLR, wysyła kodowany w standardzie dCS strumień danych DSD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD. Menu pozwala na zmianę formatu na DXD (24/352.8) podczas odtwarzania płyt CD.
 • 1x AES/EBU na 3-pinowym męskim złączu XLR , wyjście danych formatu CD (16 bitów przy 44.1kS/s), bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
 • 2x SPDIF na złączach 1x RCA Phono i 1x BNC. Każde wyjście transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
 • 1x optyczne SPDIF na złączu Toslink, transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
 • 1x interfejs SDIF-2 na złączach 2x BNC, transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
Zegar 
 • Wyjście Word Clock na złączu 1x BNC. Przy transporcie ustawionym w trybie Master, kompatybilny z sygnałem TTL 44.1kHz
 • Sygnał Word Clock pochodzący z wewnętrznego oscyltora kwarcowego podawany jest na to wyjście. Dokładność kalibracji w chwili wysyłki wynosi +/-10ppm, nie kompensowany temperaturowo.
 • Wejście Word Clock na złączu 1x BNC, akceptuje standardowy wygnał Word Clock przy 44.1, 88.2 lub 176.4kHz.
 • Zgodne z poziomami sygnału TTL.
 • Aktualizacja oprogramowania        Aktualizacje wgrywane bezpośrednio z płyt CD-R.
Sterowanie
 • dCS Premium Remote na wyposażeniu z przetwornikiem Vivaldi DAC.
 • RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
 • Nadajnik zdalnego sterowania dCS Nevo Q50, dostępny do urządzeń serii Vivaldi za dodatkową opłatą.
 • Zasilacz: Ustawiony fabrycznie na 100, 115, 220 or 230V AC, 49-62 Hz.
 • Pobór mocy: 28 W typowo /40 W maximum.
 • Wymiary: 444 x 435 x 196 mm.
 • Kolor: Srebrny / Czarny