Inne modele

Producent:

Model: Accustic Arts DRIVE II

Typ: Źródła cyfrowe / Transporty


Opis

Accustic Arts DRIVE II – referencyjny transport CD

DRIVE II to odtwarzacz płyt CD, który śmiało nazwać można doskonałym. Należący on do absolutnie referencyjnej grupy transportów. Ten top-loader został zaprojektowany tak, by czytać płyty CD, CD-R i CD-RW z niezrównaną jakością.

Sercem DRIVE II jest znany na całym świecie high-endowy napęd CD-Pro2LF. W odróżnieniu od większości konstrukcji dostępnych na rynku, jest on zbudowany w oparciu o solidny, metalowy korpus. Charakteryzuje go doskonałe tłumieniem drgań przy jednoczesnym zachowaniu stabilności oraz wyjątkowa trwałość. Laserowa głowica czytająca płyty jest w DRIVE II zawieszona niezależnie. Jej własna solidna aluminiowa obudowa została mechanicznie odsprzęgnięta od reszty transportu.

Perfekcyjne zasilanie
Aby zbudować transport CD najwyższej jakości trzeba zadbać o jego jak najlepsze zasilanie. To dlatego w DRIVE II zastosowano dwa niezależne, izolowane magnetycznie i zaprojektowane z zapasem transformatory wysokiej jakości. Są one produkowane w Niemczech [jak wszystkie transformatory ACCUSTIC ARTS ®] specjalnie dla DRIVE II.
Dodatkowo DRIVE II jest wyposażony w filtr sieciowy, również zaprojektowany pod kątem tego konkretnego transportu. Filtr ten usuwa niepożądane sygnały obecne w prądzie zasilającym urządzenie, co prowadzi do niezmiennej charakterystyki dźwięku. Można go również wyłączyć jeśli DRIVE II jest podłączony do zewnętrznego kondycjonera sieciowego.
Aby zapewnić najwyższą jakość zasilania, należy również zwrócić uwagę na polaryzację gniazda sieciowego. Na tylnej ściance DRIVE II umieściliśmy więc wskaźnik polaryzacji zasilania. Jeżeli się ona zaświeci – należy nacisnąć leżący obok przycisk. Urządzenie będzie dzięki temu zasilane prądem o odpowiedniej polaryzacji.

Szczególny nacisk położyliśmy na indywidualne zasilanie kluczowych elementów DRIVE II – silnika, sterownika lasera, procesora sygnałów cyfrowych i układu sterującego wyświetlaczem. Dla każdego z nich opracowano niezależny zasilacz wysokiej jakości. Pozwala to wyeliminować wpływ szkodliwych interferencji na pracę urządzenia jako całości. Zmiana obciążenia silnika, na przykład, nie wpływa na zasilanie układu obróbki sygnału. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie każdego z zasilaczy w DRIVE II zastosowano układ magazynowania energii o pojemności około 61000μF.

Najlepsze podzespoły
Aby osiągnąć absolutną perfekcję do budowy DRIVE II stosujemy wyłącznie elementy najwyższej klasy, mieszczące się w wyjątkowo wąskim przedziale tolerancji. Wiele z nich indywidualnie mierzymy i parujemy przed montażem.
Również obudowa transportu jest wykonana bez żadnych kompromisów. Ciężkie aluminiowe płyty połączone z chromowanymi elementami mosiężnymi zapewniają wyjątkową stabilność, dzięki której sygnał z płyt może być odczytywany z najwyższą precyzją. Dodatkowo stabilność pracy zapewnia ciężka [1,6kg] i wytłumiona akustycznie pokrywa napędu. Komora, w której znajduje się płyta została pomalowana pochłaniającą rozproszone światło farbą Nextel, co chroni element światłoczuły napędu przed szkodliwymi interferencjami. Magnetyczny krążek dociskowy zapewnia precyzyjne pozycjonowanie płyt w osi napędu.

Podczas projektowania DRIVE II zwracaliśmy uwagę na najdrobniejsze detale. Opracowaliśmy na przykład skomplikowany srebrny przewód łączący czytnik napędu z płytką, na której zachodzi obróbka sygnału. Choć ma on jedynie 30cm długości, znacząco wpływa na jakość brzmienia. Wiele przeprowadzonych testów wykazało jednoznacznie przewagę srebra nad innymi materiałami w tym aspekcie pracy transportu.

Łatwa obsługa
Wszyscy użytkownicy urządzeń ACCUSTIC ARTS ® są zaskoczeni łatwością ich obsługi. To samo dotyczy również transportu DRIVE II. W czasach, kiedy większość urządzeń elektronicznych jest przeładowana niepotrzebnymi funkcjami taka odmiana jest wręcz ożywcza. Większość funkcji DRIVE II jest dostępna z poziomu przycisków i pokręteł znajdujących się na jego przedniej ściance. Elementy te zaprojektowano pod kątem wieloletniej, bezawaryjnej obsługi. Styki przełączników obrotowych – produkowane w Niemczech – są wykonane ze srebra pokrytego złotem. Wytrzymają tysiące cyklów pracy.
Użytkownicy wymagający dostępu do szerszego wachlarza funkcji mogą skorzystać z pilota zdalnego sterowania dostarczanego wraz z transportem. Jego obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium, które doskonale pasuje optycznie do obudowy transportu.

Wyjątkowe brzmienie
Połączenie wyselekcjonowanych elementów, precyzyjnego montażu i wyczerpujących testów odsłuchowych prowadzi do jednego efektu: wyjątkowo głębokich emocji towarzyszących odtwarzaniu muzyki.
Transport DRIVE II wspólnie z przetwornikami cyfrowo-analogowymi ACCUSTIC ARTS ® zapewnia brzmienie najwyższej jakości. Made in Germany.


Galeria


Recenzja

Accustic Arts Drive II/Tube DAC II Mk2

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2014-03

"Komplet Accustic Arts to źródło, które nawet osłuchanemu odbiorcy sprawi miłą niespodziankę. To nieprzeciętnie udana kombinacja napędu i przetwornika, dzięki której z przyjemnością będziecie codziennie włączać system i chętnie wracać nawet do dobrze znanych płyt."


Recenzja

Accustic Arts Drive II

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2014-03

"Dźwięk jest namacalny, trójwymiarowy, ze źródłami pozornymi, które niemal materializują się przed słuchaczem. Z drugiej strony, owo „przed” zachowuje specyfikę Avalona - zaczyna sie niecały metr za bazą i ciągnie daleko, daleko w głąb. Scena pozostaje całkowicie niezależna od fizycznego rozstawienia kolumn, o ile realizator nagrania nie powciskał instrumentów w głośniki – na takie przypadki nawet Transcendent nic nie poradzi."