Inne modele

Producent:

Model: Aurender X100

Typ: Źródła cyfrowe / Serwery


Opis

Serwer muzyczny Aurender X100 pokazano oficjalnie na Targach CES 2014 w Las Vegas, Aurender X100 został zaprojektowany w taki sposób, aby zarządzanie, przeglądanie i odtwarzanie cyfrowych kolekcji muzycznych było łatwe i przyjemne.

Urządzenie zapewnia odczyt w trybie bit-perfect, plików DSD (DIFF/DSF), WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, M4A, jak również innych głównych formatów, w natywnych rozdzielczościach i częstotliwościach próbkowania. X100 został wyposażony w wysokiej jakości cyfrowe wyjście USB audio, oraz w port Gigabit Ethernet, umożliwiający odświeżanie oprogramowania, przekaz plików i łączność sieciową.

W wyposażeniu znajdziemy także dwa porty danych USB, wewnętrzny twardy dysk do przechowywania plików, a także bufor pamięci SSD o pojemności 120GB, służącej do bezstratnego ich odtwarzania.

Cyfrowy odtwarzacz muzyczny X100 otrzymał wiele innowacyjnych funkcji, które oryginalnie zostały zaprojektowane dla wyżej wycenionych modeli Aurendera – S10 i W20 – do których należy pamięć SSD przeznaczona do odtwarzania. SSD całkowicie likwiduje zniekształcenia jitter, zwłokę odczytu oraz zakłócenia pochodzące od obracających się twardych dysków i płyt CD. X100 Wykorzystuje również takie samo cyfrowe wyjście USB audio najwyższej jakości, jakie znalazło się w okręcie flagowym – Aurenderze W20. Wyjście posiada swój własny obwód zasilający, aby wyeliminować zakłócenia w sygnale audio i zostało zabezpieczone przed zakłóceniami RF poprzez dokładne ekranowanie.

Aurender X100 może być sterowany za pomocą przycisków na panelu frontowym, jednak wykorzystanie aplikacji Aurender Conductor, przeznaczonej dla iPad’a, oraz iPad’a Mini stanowi najwygodniejszy sposób zarządzania, przeglądania i odtwarzania muzyki. Dodatkowo, na ekranie X100 można ustawiać takie opcje, jak sposób wyświetlania danych (informacje o utworze, poziom nagrania, playlisty, informacje o urządzeniu), tryb zasilania (On/Off/Standby), opcje przetwornika DAC i wiele innych. Modele Aurender S10 i W20 także wykorzystują aplikację Aurender Conductor, jako interfejs użytkownika. Aplikację, która została oryginalnie wprowadzona w 2011 roku, poddano kilku ulepszeniom i dodano do niej nowe funkcje, we współpracy z użytkownikami Aurendera i partnerami biznesowymi. Za jednym naciśnięciem przycisku lub kliknięciem w iPad’a, całe biblioteki muzyczne mogą zostać natychmiast posortowane pod kątem kategorii, rozdzielczości bitowych i częstotliwości próbkowania, a także zgodnie z ustawieniami użytkownika. Aplikacja Aurender Conductor została zaprojektowana specjalnie pod kątem zarządzania obszernymi bibliotekami muzycznymi i jest wyposażona w rozbudowany wachlarz funkcji, mających ułatwić i uprzyjemnić zarządzanie, przeglądanie i odtwarzanie posiadanych nagrań.

 

… struktura dźwięku, jaką on oferuje, jest bliska mojej wizji brzmienia produktów w wysokiej klasy systemie. Jest miękki, ale nie rozmiękczony, jest dynamiczny, namacalny. Dochodzi do tego znakomita obsługa.

Wojciech Pacuła – HighFidelity.pl

 


Recenzja

Aurender X100L

Paweł Gołębiewski - HiFiMuzyka

"Kluczem do sukcesu rynkowego Aurendera okazał się umiejętnie zaprojektowany, oprogramowany i obudowany komputer. Przemyślane rozwiązania, duże możliwości, nieprzeciętna funkcjonalność i wygoda użytkowania, a może przede wszystkim pozostawienie nabywcy swobody w wyborze urządzeń towarzyszących powodują, że X100L może znaleźć swoje miejsce w każdym systemie korzystającym z plików."


Specyfikacja

Serwer muzyczny

 • Software: Aurender App for iPad/iPad Mini
 • Obsługiwane formaty audio: DSD* (DSF, DFF), WAV, FLAC, AIFF, ALAC, APE, MP4
 • Próbkowanie: 32bit /384kHz,  1-bit, 2.8MHz (DSD64); 1-bit, 5.6MHz (DSD128)
 • Dysk: 120GB
 • HDD: ​Aurender X100L (6TB), dostępny także z dyskiem 12TB
 • Wyjścia cyfrowe: ​1 x USB 2.0 z odseparowanym obwodem zasilania
 • Wejścia/wyjścia cyfrowe: LAN 1GB, 2 x USB 2.0​
 • Zasilanie: bed wentylatora 100W SMPS​
 • CPU: Aurender Board​
 • Pamięć: 4 GB
 • Kolor obudowy: silver
 • Pobór mocy: 26 W (w trybie PLAY), 52 W (w szczycie), 2.6W (w trybie STAND BY)
 • Wymiary: 215 x 83 x 355 mm
 • Waga: 7.5 kg