Inne modele

Producent:

Model: Aurender W20

Typ: Źródła cyfrowe / Serwery


Opis

Aurender W20 – serwer muzyczny oraz dedykowana do niego aplikacja przeznaczona dla iPad’a, zostały stworzone dzięki wieloletnim testom i programom rozwojowym, przeprowadzanym przez grupy inżynierów, zajmujących się sprzętem, oprogramowaniem i procesami produkcji w firmie TVLogic.

 

TVLogic jest wiodącym koreańskim producentem monitorów wysokiej rozdzielczości oraz sprzętu audio. Aurender W20 został zaprojektowany jako referencyjny serwer muzyczny i odtwarzacz, mający za zadanie współpracować z najwyższej klasy systemami audio i cyfrowymi kolekcjami muzycznymi wysokiej rozdzielczości. Wykorzystując wiele unikalnych i innowacyjnych rozwiązań inżynierskich, eliminujących zniekształcenia jitter i szum w trakcie przesyłu cyfrowych sygnałów audio do wysokiej klasy przetworników C/A, serwery muzyczne Aurender pozwalają wyrafinowanym systemom audio zaprezentować swój pełny potencjał brzmieniowy.

 

Technologia
Serwer muzyczny Aurender W20, został wyposażony w zegar o unikalnym projekcie, wykorzystującym trzy oscylatory typu OCXO, połączone z bezpośrednio programowalną macierzą bramek, aby zapewnić jak najniższy poziom zniekształceń jitter i jak najlepszą jakość odtwarzanej muzyki, w cyfrowym systemie pętli synchronizacji fazy. W odpowiedzi na liczne prośby ze strony studiów nagraniowych oraz audiofilów wykorzystujących systemy audio wyposażone w referencyjne zegary (Master Word Clock), serwer Aurender W20 został wyposażony w wejście BNC do połączenia sygnału z zewnętrznego zegara głównego oraz w porty USB, w celu automatycznej kontroli wartości próbek pochodzących z zegarów zewnętrznych jak np. dCS Vivaldi Clock. Wiele wysokiej klasy dyskretnych przetworników C/A wykorzystuje podwójne połączenie AES/EBU służące do niezależnej transmisji audio z lewego i prawego kanału. Aurender W20 jest pierwszym audiofilskim serwerem muzycznym i odtwarzaczem wspierającym dwukablowe połączenie AES/EBU.

Wiele nowoczesnych, wysokiej klasy przetworników C/A jest kompatybilnych ze standardem transmisji danych USB Audio Class 2.0. Z tego powodu również Aurender W20 został wyposażony w specjalnie zaprojektowane „czyste” wyjście USB Audio Class 2.0. O ile krytyczne dla jakości brzmienia układy audio zasilane są przez bezszumne baterie, o tyle sygnał audio musi zostać zbuforowany przed dalszą transmisją, zgodnie z wymogami standardu USB Audio Class 2.0. Aurender W20 wykorzystuje specjalny układ buforujący, chroniący przed szumem i zniekształceniami jitter i stanowiący dodatkową barierę ochronną krytycznych dla brzmienia układów przed zewnętrznymi interferencjami, wykorzystując do tego metalowe ekranowanie. Płyta audio serwera Aurender W20, zawierająca wszystkie istotne dla jakości dźwięku podzespoły, zasilana jest przez dwa banki baterii litowo-żelazowo-fosforowych (LiFePO4), ładowanych w cyklu zmiennym i nie wymagających interwencji i obsługi ze strony użytkownika. Podejście takie eliminuje konieczność stosowania filtrów izolujących układy audio przed szumami pochodzącymi z sieci elektrycznej. Trzeci bank baterii LiFePO4 pełni rolę awaryjnego podtrzymania napięcia w przypadku wystąpienia nagłego zaniku zasilania. Wówczas W20 automatycznie przeprowadzi procedurę bezpiecznego wyłączenia.

Pozbawiony wentylatorów chłodzących, wysokiej klasy zasilacz przełączający wykorzystywany jest do dostarczenia czystego napięcia zasilającego do płyty głównej CPU, dysków twardych oraz panela czołowego. Płyta główna komputera, płyta sekcji audio oraz większość podzespołów użytych do budowy serwera Aurender W20 została zaprojektowana przez inżynierów firmy TV Logic, drobiazgowo opracowywanych w trakcie lat pracy związanych z budową serwerów muzycznych klasy profesjonalnej i studyjnej. Aurender W20 wyposażony jest w dwa dyski o pojemności 3TB każdy, oferujące łącznie 6TB przestrzeni dyskowej. Dyski te umieszczone zostały w specjalnej klatce wykonanej z precyzyjnie obrabianego aluminium i powieszone wewnątrz na gumowych elementach tłumiących. Wszystko to ma za zadanie zminimalizować poziom wibracji oraz ograniczyć szum elektromagnetyczny i akustyczny. O ile wspomniane dyski służą do magazynowania kolekcji muzycznej, o tyle samo odtwarzanie dźwięku odbywa się za pośrednictwem dysku SSD, pełniącego rolę bufora, eliminującego problemy związane z latencją oraz zniekształceniami jitter, kojarzonymi z konwencjonalnymi dyskami talerzowymi.

 


Specyfikacja

Serwer muzyczny

 • Darmowa aplikacja sterująca na iPad’aŸ, dostępna do pobrania z Apple™ App Store
 • Spersonalizowana wersja systemu operacyjnego Linux, w celu zagwarantowania optymalnych rezultatów brzmieniowych
 • Wsparcie dla formatów WAV, FLAC, APE i innych, włączając w to DSD
 • Dedykowany, wysokiej klasy port audio USB
 • Podwójne wyjście AES z wejściem zegara (wordclock) do podłączenia przetworników C/A dCS
 • Obsługa rozdzielczości do 24-bitów i częstotliwości próbkowania 192 kHz
 • Podwójny bateryjny układ zasilający
 • Odtwarzanie sygnału z dysku SSD
 • Bezgłośna, pozbawiona wentylatorów konstrukcja
 • Wyświetlacze AMOLED
Aplikacja Aurender iPad Przy wykorzystaniu aplikacji Aurendera, prosty i intuicyjny w obsłudze iPadŸ staje się głównym centrum sterowania serwerem plików muzycznych. Duży wyświetlacz pozwala na szybkie przeglądanie i przeszukiwanie nawet największych kolekcji nagrań. Aplikację Aurender iPadŸ można za darmo pobrać ze sklepu Apple™ App Store.
 • Intuicyjna opcja przeszukiwania w celu łatwego wyboru nagrań
 • Tworzenie i edycja list nagrań za naciśnięciem jednego przycisku
 • Wszelkie szczegóły związane z nagraniem, albumem, listą odtwarzania czy kolejką, dostępne na dużym i czytelnym wyświetlaczu iPad’a
 • Automatyczne lub ręczne porządkowanie nagrań
 • Przednie i tylne okładki albumów mogą być przechowywane i wyświetlane wraz z odtwarzaną muzyką
 • Funkcja przeszukiwania stron WWW w celu pozyskania informacji o artyście lub nagraniu
 • Funkcja zoom