Inne modele

Producent: Meitner

Model: Meitner MA-1v2

Typ: Źródła cyfrowe / Przetworniki


Opis

Meitner MA-1v2 – przetwornik cyfrowo-analogowy

Wraz z pojawieniem się na rynku pierwszego produktu firmy Meitner Audio – przetwornika cyfrowo-analogowego MA-1 – jakość brzmienia dotychczas zarezerwowana jedynie dla najdroższych urządzeń, stała się nagle niezwykle przystępna.

Jak tego dokonano? Poprzez wykorzystanie uznanej na świecie technologii, opracowanej przez Ed’a Meitnera pod kątem linii produktów EMM Labs. W rezultacie otrzymany został przetwornik, który zadaje kłam powiedzeniu „musisz dużo zapłacić by dużo uzyskać”. Jest on również w stanie przekształcić posiadany komputer lub media serwer w urządzenie muzyczne wysokiej rozdzielczości, klasy high-end.

Korzystając z technologii opracowanej dla DA2 – flagowego modelu przetwornika C/A, firma EMM Labs (i Meitner Audio) stworzyła nową wersję wielokrotnie nagradzanych przetworników MA-1 V2 i EMM Labs DAC2X V2. Nowa wersja V2 zapewnia ogromny skok w przejrzystości, dokładności i ogólnej jakości dźwięku dzięki wprowadzeniu, między innymi, następujących modyfikacji: MDAC™ – w obu platformach to teraz w pełni dyskretne przetworniki DSD512/8xDSD, wytwarzane z najwyższą dokładnością we własnej fabryce Meitnera w kanadyjskim mieście Calgary. Poprzednia wersja była wyposażona w przetworniki o 4x mniejszej szybkości.

Wielokrotnie nagradzany system upsamplingu MDAT2™ DSP został również unowocześniony i zaktualizowany, aby synergicznie współpracować z nowym 8xDSD MDAC2™. MDAT2™ DSP jest systemem, który dokonuje przechwycenia strumienia danych w czasie rzeczywistym, a także przetwarza i konwertuje cały dostarczany sygnał audio, PCM i DSD przed przekazaniem go do nowego przetwornika MDAC™. Ścieżka sygnałowa DSD audio została zaprojektowana na nowo, by jeszcze bardziej polepszyć przejrzystość podczas procesu konwersji cyfrowo-analogowej. Własna technologia galwanicznej izolacji interfejsu USB, jeszcze dokładniej izoluje przed szumem z układu zasilania. Wprowadzono obsługę DSDx128 (2xDSD) i DXD (do 24x384kHz) przez USB Audio. Wprowadzono obsługę streaminu DSD (DoP) przez złącza TOSLINK, SPDIF i AES. Wszystkie pozostałe systemy cyfrowe w nowej wersji urządzenia, począwszy od systemu likwidacji zniekształceń jitter (MFAST™) aż do superdokładnego zegara MCLK™, zostały również starannie przeanalizowane i ulepszone, by zgodnie z filozofią firmy zapewnić wszystkim użytkownikom doskonały, nieskazitelnie czysty dźwięk, z którego na całym świecie słyną właśnie produkty Eda Meitnera.

W bezpośrednim porównaniu ze starszą wersją nowy przetwornik wykazuje znacznie większą czytelność planów, rozdzielczość oraz szybkość przy zachowaniu charakterystycznego dla tej marki wypełnionego brzmienia. Szczególny skok można zaobserwować w przetwarzaniu sygnału DSD przez złącze USB. Dotychczasowi użytkownicy MA-1 mogą dokonać aktualizacji sprzętowej (wymiana wewnętrznej elektroniki) za pośrednictwem dystrybutora za cenę zbliżoną do 9 tys. zł.

Meitner MA-1 wspiera częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 i 192kHz przy wszystkich długościach słowa, aż do 24 bitów, na wszystkich 6 wejściach cyfrowych. Jest zgodny ze standardem interfejsu audio USB Class 2 z obsługą DSDx128 i prosty w obsłudze. Brak konieczności konfiguracji powoduje, że po podłączeniu gra muzyka!

Technologia asynchronicznego przesyłu danych MFAST™
Wystarczy doprowadzić sygnał do dowolnego z sześciu wejść MA-1 a system Meitner Frequency Acquisition System (MFAST™) natychmiast dokona jego zbuforowania i całkowitego oczyszczenia z zakłóceń jitter. Jest to system asynchroniczny o dużej szybkości działania, odesparowujący wejścia od wyjść. MFAST™ gwarantuje uzyskanie nieskazitelnej czystości brzmienia bez względu na jakość doprowadzonego sygnału cyfrowego.

MDAT™: 2x DSD upsampling
Sygnał cyfrowy przesyłany jest następnie bezpośrednio upsamplera MDAT™ (Meitner Digital Audio Translator) który dokonuje jego upsamplingu próbek do poziomu 5.6MHz, wartości dwukrotnie większej niż obowiązuje to w standardzie SACD.

Najlepsza na świecie kombinacja przetwornika i zegara
MA-1 wyposażony został w podwójny, różnicowy, dyskretny układ przetworników C/A MDAC™ oraz bardzo stabilne moduły zegara głównego MCLK™, które razem tworzą niedościgniony brzmieniowo duet. Osobisty odsłuch jest w stanie natychmiast potwierdzić klasę tego rozwiązania. Stereofoniczny przetwornik C/A Meitner MA-1 może być pierwszym tego typu urządzeniem na rynku, który w równym stopniu zachwyci osoby z ograniczonym jak i nieograniczonym budżetem finansowym.

Właściwości

 • Przesył strumienia DSD za pośrednictwem USB (wg specyfikacji DoP 1.0)
 • Technologia przetwarzania sygnału MDAT™:
  • Upsampling sygnału PCM do wartości 2x DSD
  • Zachowanie integralności przebiegu fali dźwiękowej w zakresie fazy, częstotliwości i dynamiki
 • MDAC™ – dyskretny, podwójnie różnicowy układ konwersji C/A
 • MCLK™ – układ głównego zegara o wysokiej stabilności, ustanawiający nowy poziom odniesienia pod względem minimalizacji zniekształceń jitter
 • Stylowy, płaski (w kształcie karty kredytowej) pilot zdalnego sterowania w celu przełączania wejść

Galeria


Specyfikacja

Meitner MA-1v2 - przetwornik cyfrowo-analogowy

 • Wejścia cyfrowe: AES/EBU, USB, 2 x SPDIE Coax, 2x S/PDIF Toslink ze wsparciem częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 i 192kHz przy wszystkich długościach słowa, aż do 24 bitów, na wszystkich wejściach cyfrowych
 • Wejścia cyfrowe: XLR i RCA
 • Technologia przesyłu sygnału: MFAST™ w celu uniknięcia zniekształceń typu jitter
 • Pobór mocy: max. 50 W
 • Napięcie zasilania: 90 V-260 V, 50/60 Hz
 • Impedancja wyjściowa: 300 Ohm - wyjście zbalansowane (XLR), 150 Ohm - wyjście niezbalansowane (RCA)
 • Poziom wyjściowy: Wyjścia XLR: 4.6Vrms (+15.4 dBu), Wyjścia RCA: 2.3Vrms (+9.4 dBu)
 • Wymiary: 435 x 400 x 92 mm
 • Waga: 12 kg