Inne modele

Producent: dCS

Model: dCS Rossini – sieciowy DAC z upsampling

Typ: Źródła cyfrowe / Przetworniki


Opis

dCS Rossini – Sieciowy DAC z opcją upsamplingu

Najnowsza linia urządzeń dCS Rossini dostarcza muzykę o wybitnym brzmieniu, wykorzystując w tym celu szeroką gamę cyfrowych źródeł dźwięku, a jednocześnie ustanawia nowe standardy jakości odtwarzania dźwięku cyfrowego.

W konstrukcji tego zamkniętego w jednej obudowie cyfrowego odtwarzacza muzycznego, wykorzystano legendarny już przetwornik dCS Ring DAC™, platformę przetwarzania sygnału oraz specjalnie dla tego modelu zaprojektowany wysokiej jakości streamer muzyczny UPnP.

Rossini odtwarza muzykę poprzez szeroki wachlarz wyjść cyfrowych, takich jak USB, AES i S/PDIF i może również pobierać dane z serwera NAS poprzez Ethernet lub odtwarzać muzyczne serwisy internetowe w rodzaju TIDAL™Spotify™, czy Deezer™. Muzyka z urządzeń Apple jest przesyłana dzięki technologii Airplay™.

Zaprojektowany z myślą o współpracy z jak najszerszą gamą urządzeń oraz bezkompromisową prostotą użytkowania, Rossini wykorzystuje najnowocześniejszą platformę przetwarzania sygnału oraz technologię Ring DAC™, która oryginalnie została zaprojektowana dla topowej linii urządzeń dCS Vivaldi. Pojedyncza bramka FPGA pozwala na lepszą obróbkę sygnału i czyni z Rossiniego sprzęt niezwykle wszechstronny pod względem współpracy z innymi urządzeniami, co w efekcie zapewnia jego długoletnie wykorzystanie w systemach audio.

DAC Rossini został wyposażony w nowy, niezwykle efektywny interfejs użytkownika oraz aplikację sterującą, która pozwala użytkownikom sterować odtwarzaniem muzyki z dowolnego źródła w prosty i elegancki sposób. Mają oni również dostęp do kanałów radia internetowego iRadio, a sterowanie źródłami cyfrowymi i UPnP odbywa się w jednym miejscu. Aplikację sterującą Rossini instaluje się intuicyjnie, a dodatkowo zawiera ona asystenta konfiguracji systemu, co ułatwia przeprowadzenie ustawień.

Użytkownik w standardzie otrzymuje upsampling DXD, ale projekt uwzględnia również opcję upsamplingu DSD, co w połączeniu z szerokim wyborem filtrów DSP pozwala dopasować brzmienie do indywidualnych gustów i rodzaju słuchanej muzyki. Funkcjonalność sieciowego streamingu DAC’a Rossini jest niezrównana pod względem mocy obliczeniowej i redukcji zniekształceń jitter – obecnie możliwe jest odtwarzanie plików w rozdzielczości 24-bit384ks/s i DSD128. Urządzenie wspiera również wszystkie główne bezstratne kodeki oraz DSD w formacie DoP i natywnym.

W projekcie Rossini wykorzystano nieskomplikowaną, aczkolwiek niezwykle efektywną architekturę ‘zegara automatycznego’, zastosowaną wcześniej w serii Vivaldi, która minimalizuje zakłócenia jitter i w wyraźny sposób wpływa na poprawę jakości dźwięku.

W konstrukcji eleganckiej obudowy Rossini, zaprojektowanej i wykonanej zgodnie z najwyższymi standardami, wykorzystano lotnicze aluminium oraz wewnętrzne akustyczne panele wytłumiające, które redukują wibracje mechaniczne i efekty działania pól magnetycznych. Wielostopniowy system zasilania wyposażono w dwa transformatory główne, aby odizolować od siebie obwody cyfrowe, analogowe oraz obwody zegara.

Tak jak w przypadku wszystkich innych produktów dCS, oprogramowanie Rossini można łatwo aktualizować przy wykorzystaniu płyty CD, wejścia USB lub nowej, automatycznej funkcji aktualizacji. Dzięki temu rozwiązaniu, dCS może wprowadzać nowe funkcje i usprawniać funkcjonalność DAC’a Rossini podczas jego użytkowania.

Słuchając plików cyfrowych poprzez system Rossini użytkownicy natychmiast zauważają jego naturalną muzykalność i wierność w stosunku do oryginalnego nagrania. Rossini dostarcza potężny i dogłębny, jednak nie pozbawiony przejrzystości dźwięk, dzięki któremu słuchacze mogą w pełni zanurzyć się w realistycznym świecie odtwarzanej muzyki.

Cechy

 • Ostatnia generacja Cyfrowej Platformy Obliczeniowej dCS zapewnia obróbkę sygnału klasy state-of-the-art oraz łatwe dopasowanie sprzętu do innych urządzeń audio.
 • Wbudowany dCS Ring DAC™, wykorzystany wcześniej w topowym, cyfrowym systemie odtwarzania Vivaldi.
 • Wejścia cyfrowe wspierające UPnP, asynchroniczne USB i źródła Apple Airplay oraz cyfrowe systemy streamingu danych AES, BNC i S/PDIF. Wspierane serwisy internetowe: TIDAL, Spotify Connect oraz Deezer. Odtwarzanie zakodowanych danych SACD z transportu dCS, przesyłanych poprzez podwójne wejścia AES.
 • Projekt wielostopniowego oversamplingu DXD z opcją upsamplingu DSD – możliwość wyboru przez użytkownika filtrów DSP i DSD.
 • System zegara automatycznego poprawia funkcjonalność i minimalizuje zniekształcenia jitter.
 • Wielostopniowy obwód regulacji zasilania i podwójny transformator główny rozdzielają obwody analogowe, cyfrowe i obwody zegara.
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania zapewnia funkcjonalność urządzenia w przyszłości.

 

 


Galeria


Specyfikacja

dCS Rossini - Sieciowy DAC z opcją upsamplingu

Rodzaj przetwornika: Opracowana przez dCS topologia Ring DAC™. Wyjścia analogowe
 • Napięcia wyjściowe: 2V lub 6V rms dla pełnozakresowego wejścia, ustawiane w menu.
 • Wyjścia zbalansowane: 1 para stereo na 2x męskich złączach XLR 3-pin (pin 2 = gorący, pin 3 = zimny). Wyjścia są elektronicznie zbalansowane i pływające. Impedancja wyjściowa wynosi 3Ω, obciążenie maksymalne 600Ω (10k-100kΩ zalecane).
 • Wyjścia niezbalansowane: 1 para stereo na złączach 2x RCA phono. Impedancja wyjściowa wynosi 52Ω, obciążenie maksymalne 600Ω (10k-100kΩ zalecane).
  Wejścia cyfrowe
 • Interfejs sieciowy na złączu RJ45 – Działa jak renderer UPnPTM w trybie asynchronicznym, przesyłając pliki cyfrowe z serwera NAS lub komputera osobistego, przy wykorzystaniu standardowej sieci Ethernet, dekodując wszystkie główne formaty bezstratne, włącznie z FLAC, WAV i AIFF w rozdzielczości natywnej do 24 bit 384kS/s, plus DSD/64 i DSD/128 w formacie DFF/DSF. Pozostałe wspierane formaty, to WMA, ALAC, MP3, AAC i OGG. Niektóre formaty są ograniczone do niższych częstotliwości próbkowania. Akceptuje dane przesyłane z iPod’a, iPhone’a lub iPad’a, przez Apple AirPlay, 44.1 lub 48kS/s. Złącze sieciowe Loop Out na drugim połączeniu RJ45.
 • Interfejs USB 2.0 na złączu typu B, działający w trybie asynchronicznym, akceptuje sygnał do wartości 24 bit PCM 384kS/s plus DSD/64 i DSD/128 w formacie DoP.
 • Interfejs USB-on-the-go na złączu typu A działający w trybie asynchronicznym, streaminguje pliki cyfrowe z pamięci flash, w rozdzielczości 24 bit 384kS/s plus DSD/64.
 • 2x AES/EBU na żeńskich złączach XLR 3-pin. Każde akceptuje PCM w rozdzielczości do 24 bit 192kS/s lub DSD/64 w formacie DoP. Wykorzystane jako podwójna para AES, akceptują PCM w rozdzielczości 384kS/s, DSD/64 i DSD/128 w formacie DoP lub dCS-encrypted DSD.
 • 2x SPDIF na 1 złączu RCA Phono i 1x złącze BNC. Każde akceptuje sygnał PCM w rozdzielczości do24 bit 192kS/s lub DSD/64 w formacie DoP.
Wyjście optyczne
 • 1x SPDIF na złączu Toslink akceptuje sygnał PCM w rozdzielczości do 24 bit 96kS/s.
We/wy sygnału zegara
 • Wejścia zegara 2x na złączach 2x BNC, akceptują standardowy sygnał zegara przy 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 lub 192kHz. Częstotliwość danych może być taka sama jak częstotliwość zegara lub stanowić dokładną wielokrotność częstotliwości zegara. Wrażliwe na poziomy TTL.
 • Wyjście zegara Word Clock na złączu 1x BNC. W trybie Master mode, ukazuje się zegar world clock kompatybilny z TTL.
 
 • Szum resztkowy: - Dane 24-bit: Lepiej niż -113dB0, 20Hz-20kHz nieważone. (ustawienie 6V).
 • Przesłuch L-R: - Lepiej niż -115dB0, 20Hz-20kHz.
 • Filtry:
 • Tryb PCM: do 6 filtrów zapewniających różne odcięcia pomiędzy tłumieniem obrazu Nyquista a przenoszeniem fazy.
 • Tryb DSD: 4 filtry progresywnie redukujące poziom szumu poza pasmem audio.
 • Aktualizacja oprogramowania: Wgrywana z CD-R poprzez cyfrowe wejścia PCM lub PC przez wejście USB. Funkcja ściągania i aktualizacji oprogramowania dostępna poprzez aplikację Rossini App.
 • Sterowanie: Aplikacja dCS Rossini App dla konfiguracji urządzenia i odtwarzania muzyki.
 • Interfejs RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
 • Pilot IR – nadajnik dCS premium dostępny jako opcja
 • Zasilacz: Ustawiony fabrycznie na 100, 115/120, 220 lub 230/240V AC, 49-62Hz.
 • Pobór mocy: 23 W typowo /28 W maximum.
 • Wymiary: 444 x 435 x 125 mm
 • Dodatkowy odstęp z tyłu potrzebny do podłączenia przewodów.
 • Waga: 15.6 kg
 • Kolor: Srebrny / Czarny