Inne modele

Producent: Brinkmann Audio

Model: Brinkmann Nyquist Mk2

Typ: Źródła cyfrowe / Przetworniki


Opis

Przetwornik cyfrowo-analogowy Nyquist Mk2 Nyquist jest urządzeniem, które zostało opracowano od podstaw przez zespół projektowy, którym kieruje Matthias Lück.

W Nyquist zadbano o obsługę wszelkich formatów cyfrowych: MQA (Master Quality Authenticated) aż do częstotliwości próbkowania 384kHz, PCM do 384 kHz/32 bitów oraz DSD (DSD64 i DSD128). Cyfra tak dobra, że mógł ją zrobić jednynie mistrz analogu: elegancja i precyzja oraz znakomita jakość budowy i najwyższe – jakość brzmienia. Oto prawdziwy charakter Brinkmann Audio.

Trzydzieści lat temu na rynku pojawił się pierwszy DAC firmy Brinkmann Audio. Teraz z dumą prezentujemy model NYQUIST, najbardzie zaawansowany przetwornik na świecie. Zaprojektowany przez rozwijający się zespół firmy Brinkmann NYQUIST wyznacza nowe standardy pod względem wygody obsługi, jakości brzmienia i wieloletniej satysfakcji z zakupu. Brinkmann jest obecnie znany przede wszystkim z urządzeń analogowych najwyższej klasy. Ale pierwszy DAC firmy, model ZENITH z 1986, do dziś jest obiektem audiofilskiego kultu. Projektowanie przetwornika ZENITH było dla Helmuta Brinkmanna cenną lekcją. Wtedy właśnie docenił znaczenie układów analogowych i filtrów pasywnych stosowanych w high-endowych urządzeniach cyfrowych. Wszystko, czego nauczył się wtedy i podczas kolejnych trzydziestu lat tworzenia sprzętu audio znalazło kulminację w postaci przetwornika cyfrowo-analogowego NYQUIST.

Jako całkowicie nowy projekt, NYQUIST został optymalnie dostosowany do implementacji nowych formatów, w tym streamingu i odtwarzania MQAä[Master Quality Authenticated], PCM do 32bitów/384kHz [a także DXD] oraz DSD64 i 128. W przyszłości z pewnością pojawią się nowe formaty. Sprzętowe i programowe moduły cyfrowe przetwornika NYQUIST są więc łatwe do wymiany przez użytkownika. Taka architektura sprawia, że NYQUIST przez wiele lat pozostanie na ścisłym cyfrowym topie. NYQUIST nigdy się nie zestarzeje. Jest pierwszym cyfrowym komponentem high-endowym, który można traktować jako bezpieczną i pewną lokatę kapitału. Jakość obwodów cyfrowych wynika z zastosowania własnego wysokonapięciowego zasilacza. Sekcja cyfrowa zyskuje dzięki opracowanym przez Brinkmanna cyfrowym filtrom. Tak, jak przedwzmacniacz liniowy MARCONI oraz phonostage EDISON, Brinkmann NYQUIST jest urządzeniem hybrydowym, z lampami w stopniu wyjściowym. Reagują one bowiem natychmiast na zmiany napięcia.

W dniu dzisiejszym audiofil wymaga największej wygody i wszechstronności. NYQUIST jest wyposażony w szeroki wachlarz wejść: USB, SPDIF, Ethernet i Toslink. Standardowym wyposażeniem są wyjścia zbalansowane, single-ended i słuchawkowe. NYQUIST, jako urządzenie Roon-Ready, oferuje najszersze możliwości odtwarzarnia muzyki z sieci oraz zarządzania własnymi zbiorami cyfrowymi. Wspiera również najpopularniejsze serwisy streamingowe a odpowiednio dobrane cyfrowe filtry są dokładnie dostosowane do każdego z cyfrowych formatów. Dostarczany wraz z przetwornikiem pilot zdalnego sterowania oferuje sterowanie głośnością, wyborem wejść, wyciszeniem i fazą absolutną.

Dzięki obsesyjnemu przywiązaniu do najdrobniejszych detali, NYQUIST osiąga wygodę obsługi nieznaną wcześniej wśród urządzeń high-endowych. Dzięki jej połączeniu z jakością wykonania oraz możliwością dalszego rozwoju, NYQUIST jest po prostu najlepszym komponentem cyfrowym obecenym na rynku dziś … i w przyszłości!


Galeria


Recenzja

Brinkmann Audio Nyquist

Marek Dyba - HiFidelity, 2018-03

"Nowy Brinkmann to urządzenie z bardzo wysokiej półki (...). Oferuje znakomite, umownie „analogowe” brzmienie, które zachęca do spędzania z nim każdej wolnej chwili. Daje bowiem ogromną radość z obcowania z muzyką, pokazując ją w niezwykle przekonujący, angażujący emocje, a jednocześnie prawdziwy sposób, zakładając że przez to rozumiemy brzmienie zbliżone do tego, co słyszymy na żywo."


Specyfikacja

Przetwornik cyfrowo-analogowy

 • Wejścia: USB 2.0, SPDIF, AES-EBU, Ethernet RJ45 dla opcji MQA RoonReady i PCM do 384kHz [DXD], DSD64 i 128 przez DoP [DSD over PCM],
 • Zniekształcenia THD/IM:  < 0,01%
 • S/N:> 100dBA
 • Wzmocnienie:-20 ... +10dB
 • Napięcie wyjściowe: maksymalnie ± 12V, symetryczne
 • Impedancja wyjściowa: 600 Ohm, symetryczna
 • Wyjście słuchawkowe: 30 – 600 Ohm
 • Wymiary: 420 x 95 x 310 mm
 • Wymiary zasilacza: 120 x 80 x 160 mm
 • Waga: 12 kg
 • Granitowa podstawa: 12 kg
 • Zasilacz: 3.2 kg
 • Możliwy upgrade modułu cyfrowego