Inne modele

Producent: Air Tight

Model: Air Tight PC-1 Supreme

Typ: Źródła analogowe / Wkładki gramofonowe


Opis

Air Tight PC-1 Supreme – prawdopodobnie najlepsza na świecie wkładka gramofonowa

Optymalne połączenie niskiej impedancji i wysokiego napięcia wyjściowego. PC-1 to udoskonalona wersja legendarnej Air Tight PC-1. Dzięki zastosowaniu do budowy rdzenia cewki tej wkładki materiału SH-μX oraz zwiększeniu grubości drutu, z którego nawinięto cewkę uzyskano rozszerzenie pasma przenoszenia oraz zwiększenie dynamiki dźwięku. Szerokość sceny dźwiękowej wzrosła a transjenty brzmią bardziej naturalnie. Nawet najniższy bas jest teraz odtwarzany z dużą rozdzielczością.

Producenci wkładek MC od lat dążą do uzyskania jak największej energii wyjściowej przy zachowaniu jak najmniejszej impedancji wewnętrznej wkładki. Problem ten rozwiązaliśmy pomyślnie podczas prac nad budową wkładki Air Tight PC-1 – dzięki opracowaniu materiału SH-μX.

Konstruując wkładkę PC-1 Supreme postanowiliśmy skupić się na dalszym obniżeniu jej wewnętrznej impedancji. Zwiększenie przekroju drutu tworzącego cewkę – z 40 do 55μM – pozwoliło zmniejszyć ilość zwojów o 40%, co w efekcie doprowadziło do uzyskania impedancji na poziomie 1Ω. Oprócz poszerzenia zakresu przenoszonego pasma i zwiększenia dynamiki dźwięku, taka budowa wkładki pozwala również na lepsze wyrównanie przesunięcia fazowego. Podczas odtwarzania muzyki znajduje to wyraz w doskonałej rozdzielczości i szybkości dźwięku. Nawet jeśli na gramofonie leży płyta z bogato zaaranżowaną symfoniką można śledzić brzmienie pojedynczych instrumentów.


Galeria


Recenzja

AirTight PC-1 Supreme

Alek Rachwald - HiFiMuzyka, 2013-03

"Czy chciałbym tę wkładkę na własność? Owszem, chociaż kupno samochodu było jednak pilniejsze. Air Tight Supreme będzie konkurował z takimi właśnie zakupami. Czy muzyka, którą daje, rekompensuje taki wydatek? Mógłbym kombinować, kręcić i zostawiać opinie w stylu „bardzo dobrze – trzy z plusem”, ale ta wkładka na to nie zasługuje. Tak, chciałbym ją. Wybitny przetwornik."


Recenzja

AirTight PC-1 Supreme

Wojciech Pacuła - HiFidelity

"Pomocą w takim kreowaniu „świata przedstawionego”, w oknie między kolumnami służy Air Tightowi niewiarygodna rozdzielczość i niezwykle niskie zniekształcenia. Wyłanianie siękolejnych dźwięków spod innych, ich przeplatanie się jest z Supreme czymś nadzwyczajnym."


Nagrody:


Specyfikacja

 
Impedancja wewnętrzna:
1 Ohm (DCR)
Poziom sygnału:
0.4 mV/1 kHz
Rekomendowany nacisk:
1.9-2.2 g
Wyrównanie kanałów:
0.5 dB/1 kHz
Podatność:
8x10⁻⁶ cm
Materiał wspornika:
Boron
Waga:
12 g