Inne modele

Producent: Brinkmann Audio

Model: Brinkmann RöNt II

Typ: Źródła analogowe / Gramofony


Opis

Brinkmann RöNt II – zasilacz lampowy

Na pierwszy rzut oka, to szalony pomysł: zbudować, oparty na lampach próżniowych, niskonapięciowy zasilacz do gramofonów… dlaczego powstał RöNt?

Próżnia wewnątrz bańki izoluje nie tylko katodę od pozostałych elektrod, ale i prąd zasilania od pozostałych obwodów. Z tego powodu, zasilacz RöNT pracuje jako wysokiej klasy kondycjoner napięcia, oddzielający zanieczyszczony prąd z gniazdka od silnika gramofonu. Oczyszczenie prądu wyraźnie poprawia brzmienie pod względem przejrzystości, otwartości dźwięku i szerokości sceny. Układ ten ma topologię single ended w klasie A, co dodatkowo wygładza brzmienie i zwiększa jego transparentność. Zasilacz Brinkmann RöNT II zapewnia stabilizowane napięcie 24 – 25 V DC zaś wyjście jest chronione przed zwarciem.

Lampowy zasilacz wykorzystuje dwie wysokoprądowe pentody niskiej rezystancji [PL36] i jedną pełnookresową lampę prostowniczą [5AR4]. Wszystkie lampy charakteryzuje wyjątkowa długowieczność. Prąd zmienny po przejściu przez prostownik trafia do pentod wyjściowych poprzez dławik dodatkowo redukujący poziom szumu. Napięcie wyjściowe jest stabilizowane przez kontrolę pentody w stopniu wyjściowym.

Gramofon z napędem bezpośrednim wymaga do rozruchu około 500mA, napęd paskowy wymaga około 150mA. Aby z zalet zasilania lampowego mogli skorzystać posiadacze wszystkich gramofonów Brinkmann, firma skonstruowała nowy i bardziej wydajny układ spełniający wymagania dla wszystkich gramofonów tej marki.


Specyfikacja

Zasilacz lampowy

  • Dedykowany jako opcjonalny zasilacz lampowy dla gramofonów: Balance, LaGrange, Oasis, Bardo
  • Zużycie energii: ok. 80 W
  • Napięcie wyjściowe: stabilizowane do 24-25 V
  • Natężenie wyjściowe: 0-500 mA w szczycie
  • Trwałość: więcej niż 10.000 godzin
  • Lampy: 2 x PL36, 1x5 AR4
  • Wymiary: 180 x 65[100] x 310 mm (z granitową podstawą)
  • Granitowa podstawa: 12 kg