Inne modele

Producent: Brinkmann Audio

Model: Brinkmann Oasis

Typ: Źródła analogowe / Gramofony


Opis

Brinkmann Oasis Anniversary – gramofon

Edycja specjalna z okazji dziesięciolecia – wersja limitowana, wyprodukowana w serii 100 sztuk.

 

Gramofony Brinkmann Oasis znane są przede wszystkim z napędu bezpośredniego. To wkład w firmy w poszukiwania jak najlepszego brzmienia i alternatywy dla klasycznego napędu paskowego. W czasie prac firma odkryła, że zmiana materiału z którego wykonano pasek napędowy zmienia brzmienie gramofonu. Budując nowy gramofon firma Brinkmann postanowiła całkowicie obejść ograniczenia napędu paskowego. I dlatego Oasis został zbudowany na bazie napędu bezpośredniego.

Napęd ten składa się z pierścieniowego magnesu umieszczonego wokół łożyska talerza i czterech powietrznych cewek indukcyjnych rozmieszczonych w podstawie gramofonu. Odpowiednia synchronizacja induktorów pozwala wytworzyć pole magnetyczne obracające talerzem. To rozwiązanie likwiduje problemy napędów paskowych i złej reputacji napędzanych bezpośrednio gramofonów z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX-go wieku. W jego konstrukcję włożono całe doświadczenie zdobyte przez lata produkcji ‘dużych’ klasycznych gramofonów. Zastosowane łożysko potrafi, na przykład, wyrównać minimalną niestabilność prędkości obrotowej talerza. W rezultacie osiągnięto płynność ruchu niemożliwą do osiągnięcia przez ‘klasyczne’ napędy bezpośrednie.

Mechanizm montażu podstawy ramienia pozwala na stosowanie ramion długości od 9 do 10,5 cala i ich łatwą a zarazem precyzyjną regulację. Talerz zbudowany jest ze stopu zawierającego aluminium, miedź, magnez i inne materiały. Pokrywająca talerz szklana płyta oraz dokręcany docisk płyty umożliwiają szybką absorbcję wibracji przez masywny talerz. Zaś trzy regulowane kolce ułatwiają wypoziomowanie gramofonu i jego optymalny kontakt z podłożem. Rekomendowane jest korzystanie z podstawy HRS Isolation Base M3. Debiutujący w 200 roku gramofon Brinkmann Oasis to pierwszy produkowany w Brinkmann Audio gramofon z napędem bezpośrednim. To także pierwsze urządzenie Brinkmann Audio, w którym zastosowano opracowaną przez firmę technologię napędową ‘Sinus’.

Z okazji dziesięciolecia gramofonu Oasis na rynek trafia limitowana edycja specjalna wyposażona w udoskonalone łożysko oraz ramię 10.5. Będzie to 100 ostatnich gramofonów Oasis, które zbuduje firma Brinkmann Audio. Idealnym uzupełnieniem gramofonu Oasis jest lampowy zasilacz RoNT II.


Specyfikacja

Gramofon z napędem bezpośrednim w edycji limitowanej. 100 indywidualnie numerowanych egzemplarzy 001/100 – 100/100

  • Napęd - bezpośredni
  • Talerz - 10 kg, wysokość 50 mm
  • Powierzchnia talerza - polerowane szkło
  • Ramię - 10.5" z możliwością stosowania ramion od 9 do 10,5 cali
- dostępne są podstawy dla praktycznie wszystkich ramion na świecie] - łatwa i wygodna wymiana ramion, precyzyjną regulację umożliwia system krzywek
  • Plinta - dewniana, heban makassar, wysoki połysk
  • W zestawie:
- Ramię 10.5" - Przykręcany docisk płyt - Zasilacz wysokiej klasy - Narzędzia - Opcjonalnie: dodatkowe podstawy ramion, osłona przeciwkurzowa
  • Rozmiary - 520 x 400 x 125 mm
  • Masa - 26 kg