Inne modele

Producent: DeVore Fidelity

Model: DeVore Gibbon 3XL

Typ: Zestawy głośnikowe / Podstawkowe


Opis

DeVore Gibbon 3XL – monitory podstawkowe

Te piękne i niepozornie wyglądające monitory zadziwią wszystkie osoby, które sceptycznie odnoszą się do zestawów, których z założenia nie stawiamy na podłodze.

Gibbon 3XL to podstawkowe monitory, dedykowane do niewielkich pomieszczeń. W tym filigranowym zestawie wiele zaskakuje: niepozorne obudowy wykonano z drewna bambusowego, które według Johna DeVore, jest materiałem, które można bardzo dobrze wykorzystać w trakcie strojenia brzmienia obudowy. Płaszczyzny zewnętrzne nie zostały polakierowane – tym samym widzimy jego strukturę. Gibbony dostępne są w trzech odcieniach. Front i tył wykonano ze specjalnie opracowanego kompozytu. Przednia ścianka ma grubość 3 cm i została pokryta warstwą czarnego błyszczącego lakieru.

 

 

DeVore od samego początku stanowią rozpoznawalny element toru. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą kapitalnej stereofonii. Chyba można ją uznać za największy atut amerykańskich monitorów. W tym kontekście doskonale się wpisują w stereotyp głoszący, że niewielkie skrzynki o wiele łatwiej oddadzą precyzyjny rysunek sceny. Gibbony swoje predyspozycje wykorzystują konsekwentnie i z zaangażowaniem. Potrafią wszystko – rozstawić muzyków w pomieszczeniu odsłuchowym, mocno wysunąć do przodu wokalistę, a perkusję zepchnąć daleko w tył. Z ochotą też bawią się przestrzennymi efektami (o ile takie zostały nagrane) i stanowią niemal wzór sloganu o znikaniu kolumn z pokoju odsłuchowego.

Mariusz Malinowski – HiFi i Muzyka 02/2018

 


Recenzja

DeVore Fidelity Gibbon 3XL

Mariusz Malinowski - HiFiMuzyka, 2018-02

"DeVore od samego początku stanowią rozpoznawalny element toru. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawąkapitalnej stereofonii. Chyba można ją uznać za największy atut amerykańskich monitorów. W tym kontekście doskonale się wpisują w stereotyp głoszący, że niewielkie skrzynki o wiele łatwiej oddadzą precyzyjny rysunek sceny."


Recenzja

Devore Fidelity Gibbon 3XL

Jacek Pazio - SoundRebels, 2018-03

"... jest propozycja dla bardzo świadomych własnych oczekiwań i posiadanego metrażu melomanów, ale o dziwo nawet w moim, wydawałoby się istnym lofcie, dla takich konstrukcji przez cały okres testu nie mogłem złapać Gibbonów 3XL na jakichkolwiek potknięciach."


Recenzja

DeVore Fidelity Gibbon 3XL

Marek Dyba - HiFi Knights, 2018-03

"Jeśli jednakże szukacie niewielkich kolumn do pomieszczenia powiedzmy między 15 a 25 mkw, macie system wysokiej klasy z wzmacniaczem raczej po cieplejszej dysponującym (min. 20-30mkw) to koniecznie posłuchajcie tych kolumn. Będą świetnie wyglądać, nie zajmą dużo miejsca a mimo tego wypełnią pokój dźwiękiem wysokiej klasy. Gibbony są bowiem w stanie pokazać ogromną ilość informacji w czysty, transparentny, uporządkowany sposób."


Specyfikacja

Monitor podstawkowy

  • Pasmo przenoszenia: 45 - 40.000 Hz 
  • Skuteczność: 90 dB/1W/1m 
  • Impedancja: 8 Ohm
  • Wymiary: 38.7 x 18.5 x 27.4 (cale)
  • Kolory: Cherry Bamboo, Mahogany Bamboo, Mink Bamboo