Inne modele

Producent: Hansen Audio

Model: Hansen Audio Prince V2

Typ: Zestawy głośnikowe / Podłogowe


Opis

Hansen Audio Prince V2 – podłogowy zestaw głośnikowy

 

Doskonała forma i dźwięk. Majestatyczne, potężne i… delikatne kiedy trzeba. Przy tworzeniu kolumn The Prince V2 zachowano doskonałą harmonię. The Prince V2 zostały zaprojektowane tak, by można je było stosować w pomieszczeniu każdej wielkości – zarówno dużym jak i małym.

 

Prince V2 jest trzygłośnikową, trójdrożną kolumną podłogową wykorzystującą tą samą technologię i te same głośniki, których użyto we wspaniale przyjętych flagowych kolumnach Hansena – The King V2. Głośniki niskotonowy oraz średniotonowy zostały zaprojektowane i zbudowane przez Hansen Audio w taki sposób, by doskonale współgrały ze znakomitym głośnikiem wysokotonowym produkowanym dla Hansena. We wszystkich głośnikach zastosowano wielowarstwowe, kompozytowe membrany z egzotycznych materiałów. Wszystkie głośniki Hansena są wyposażone w technologię zwaną Sound Wave Deformation Prevention (zapobieganie zniekształceniom fal dźwiękowych).

Eleganckie, hybrydowe obudowy powstały z opracowanego przez inżynierów Hansena materiału kompozytowego – Hansen Composite Matrix i są wykończone w Hansen’owskiej klasie „A”. Obudowy korzystają również z technologii wykorzystanej w The King V2 nazwanej Sound Wave Diffraction Distortion Elimination (eliminacja zniekształceń dyfrakcyjnych fal dźwiękowych). Wszystkie kolumny są ręcznie budowane w Kanadzie z ogromną dbałością o szczegóły i wyposażone w zaprojektowane i zbudowane przez Hansen Audio głośniki. The Prince V2 zostały zaprojektowane od strony dźwiękowej i wizualnej tak, by trwać… by dawać radość wielu kolejnym pokoleniom użytkowników.

 

Oto kilka opinii na temat The Prince V2 pochodzące od czołowych recenzentów:

 

… THE PRINCE V2 znakomicie pokazywały położenie instrumentów w przestrzeni, a jeszcze lepiej oddawały rozgrzane do czerwoności emocje … Hanseny tworzą magię … To byłby mój wybór by oddać perfekcyjnie dźwięk dużego zespołu w akustyce dużego pomieszczenia … Hanseny podają muzykę niezwykle wiarygodnie … THE PRINCE V2 to naprawdę bardzo specjalne głośniki… Posłuchaj swojego ulubionego nagrania na THE PRINCE V2, ale ostrzegam – przestanie Ci się podobać, gdy będziesz go słuchał na innych głośnikach.

… począwszy od ręcznie montowanych głośników, poprzez indywidualne odlewy ich zawieszeń, aż do budowy, warstwa po warstwie, ich obudów, THE PRINCE V2 sprawiają wrażenie „bardziej ręcznie” zbudowanych niż inne kolumny… Wydaje się, że głównym celem Larsa Hansena było zbudowanie niewiarygodnie dobrych głośników, takich, na których z duma mógłby umieścić swoje nazwisko.
Moim zdaniem – CEL ZOSTAŁ OSIĄGNIETY.

Wes Phillips, Stereophile

 

… gdy THE PRINCE V2 firmy Hansen Audio „sparaliżowały” mnie na 80 minut … zdałem sobie sprawę, że to wyjątkowe głośniki. Największe wrażenie zrobiło na mnie poczucie muzycznej kompletności … bez wysiłku odsłaniały kolejne warstwy detali w zakresie harmonicznych, faktury dźwięku, a zwłaszcza mikrodetali i niuansów … Głośnik basowy i średniotonowy są wyjątkowe … THE PRINCE V2 prezentuje spektakularną, trójwymiarową scenę, szybkość i rozdzielczość elektrostatów… efekt to znakomita muzyczna prezentacja – szybka, zwarta, szczegółowa, a jednocześnie bardzo zdecydowana rytmicznie i dynamicznie … Bas z THE PRINCE V2 schodzi naprawdę nisko. Mogłem to usłyszeć, gdy głosniki wypełniły, zaskakująco duże, pomieszczenie orkiestrą o bardzo przekonywujacej wadze

… co stanowi moją definicję high-endowego komponetu audio. Jeśli szukasz sprzętu, który zatuszuje wady przeciętnych nagrań – szukaj gdzieś indziej. Ale pamiętaj, że w ten sposób pozbawisz się możliwości doświadczenia wspaniałości najlepszych nagrań – tego możesz oczekiwać od THE PRINCE V2 Hansen Audio.

Michael Fremer, Stereophile

 

To są absolutnie wyjątkowe kolumny … THE PRINCE V2 firmy Hansen Audio dostarczają wyjątkowy bas, znakomitą rozdzielczość i niezwykły zakres dynamiki …THE PRINCE V2 oferują zarówno referencyjną jakość dźwięku jak i niezwykłą elegancję. Kolumny robią zdecydowane wrażenie wizualne – kształt i kompaktowość obudowy – jak na zestaw o takim paśmie przenoszenia, głębokim basie i umiejętności przekazania nawet najwyższych skoków dynamiki… Cena THE PRINCE V2 ma swoje uzasadnienie. Ich twórca, Lars Hansen, jest fanatykiem … Poświęcił lata i setki tysięcy dolarów, próbując z różnymi inżynierami stworzyć technologię wytwarzania obudów dla The Prince V2 … Sam buduje własne głośniki nisko- i średniotonowe … i stosuje, specjalnie zaprojektowane, zwrotnice pierwszego rzędu, które wykorzystują wyjątkowy zakres częstotliwości i możliwości dynamiczne jego głośników… I pomimo, że nikomu nie przyjdzie łatwo zaakceptować cenę THE PRINCE V2, śmiem twierdzić, że są one wyjątkową „okazją.

Stwierdziłem, że słucham muzyki za pomocą THE PRINCE V2 a nie samych kolumn THE PRINCE V2 … muzyka z nich jest tak naturalna, jak tylko pozwala na to nagranie… Było jasne, że ulokowanie głośników w konkretnych miejscach, oraz kształt obudowy pozwoliły uzyskać z THE PRINCE V2 wyjątkowo koherentny dźwięk … różnice pomiędzy brzmieniem fortepianów Steinwaya i Bosendorfera stały się oczywiste.
Byłem ogromnie zaskoczony jak nisko schodził bas i jak dobrze, a jednocześnie zupełnie bez wysiłku, był kontrolowany. Najniższy bas był absolutnie czysty, bez zniekształceń aż do poziomu głośności, który wprawiał cały pokój w wibracje… THE PRINCE V2 spisały się wyśmienicie… radziły sobie również bardzo dobrze z testowymi sygnałami najniższego basu – nie jest to regułą wśród głośników, które wydają się mieć świetny bas, ale tak naprawdę nie są w stanie dostarczyć najniższej oktawy.

Anthony Sordesman, The Absolute Sound


Recenzja

Hansen Audio Prince V2

Marek Dyba - HiFidelity, 2016-10

"... dwie cechy: przestrzeń oraz szybkość z koherencją stawiają te kolumny na piedestale. Nie byłoby tam ich jednak, gdyby nie niezwykle dobrze dobrana barwa oraz fantastycznie zintegrowany z resztą pasma woofer."


Nagrody:


Specyfikacja

Hansen Audio Prince V2 - podłogowy zestaw głośnikowy

Głośnik wysokotonowy
 • Zaprojektowany i zbudowany dla Hansen Audio
 • Wysokiej jakości
 • kopułka 25mm zamontowana na 6 mm aluminiowej płytce o optymalnej charakterystyce rozpraszania.
Głośnik średniotonowy
 • Zaprojektowany i zbudowany przez Hansen Audio
 • Średnica 182 mm
 • Kompozytowa, wielowarstwowa membrana z egzotycznych materiałów
 • Napęd Hansen motor system o optymalnej geometrii
Głośnik niskotonowy
 • Zaprojektowany i zbudowany przez Hansen Audio
 • Średnica 269 mm
 • Kompozytowa, wielowarstwowa membrana z egzotycznych materiałów
 • Napęd Hansen motor system o optymalnej geometrii
Zwrotnica
 • Zaprojektowana i zbudowana przez Hansen Audio
 • Ręcznie składana zwrotnica pierwszego rzędu
 • V2 DAT (Driver Assimilation Technology)
 • Zoptymalizowana częstotliwościowo i fazowo
 • Wysokiej jakości, indywidualnie dobierane komponenty
 • Wszystkie połączenia wykonane srebrnym lutem w technice punkt-punkt.
Parametry
 • Pasmo przenoszenia: 23Hz-23khz +/-2db
 • Skuteczność: 87db
 • Nominalna impedancja: 6Ohm
 • Wymiary: 107 x 36 x 51 cm
 • Waga: 2x90 kg, 2x120 kg (wraz ze skrzyniami)
Standardowe opcje wykończenia: Hansen Audio Silver (srebrny) / Hansen Audio Black (black)