Inne modele

Producent: ModWright Instruments

Model: ModWright KWI200

Typ: Wzmacniacze / Zintegrowane


Opis

ModWright  KWI200 – wzmacniacz zintegrowany

 

Wzmacniacz zintegrowany KWI200 integruje w sobie Prostotę, Czystość, Elegancję i Moc. Dostępny z opcjonalnym przedwzmacniaczem gramofonowym oraz przetwornikiem cyfrowo-analogowym (24 bity / 192 kHz, asynchroniczny ze złączami USB i RCA), uwalnia od konieczności zapewnienia dużej ilości miejsca, potrzebnego do ustawienia złożonych systemów audio.

Do stworzenia prawdziwego systemu High End, KWI200 potrzebuje tylko przewodu zasilającego, kabli głośnikowych oraz zestawów głośnikowych. Zbudowano go z myślą o miłośnikach muzyki szukających prostszego sposobu na radość słuchania muzyki. KWI200 jest najlepszym tego typu rozwiązaniem. Zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami – głośnością, wyciszeniem, włączaniem/wyłączaniem, wyborem wejścia, zdalnymi wyzwalaczami, wyborem wejścia przetwornika C/A, a nawet wyborem rodzaju wkładki gramofonowej – MM lub MC (dwie ostatnie funkcje opcjonalne). Dwa cyfrowe wyświetlacze na przednim panelu wzmacniacza, wyraźnie widoczne nawet z przeciwnego krańca pokoju, pokazują wybrane źródło sygnału wejściowego i poziom głośności. Wyświetlacze mogą być także zdalnie przyciemnione lub wyłączone.

Ręczne sterowanie funkcjami jest proste. Dwa pokrętła i dwa przyciski. Przyciski włączania/wyłączania oraz funkcji ominięcia dla systemów kina domowego (lub wejście przedwzmacniacza), pokrętła wyboru źródła sygnału oraz regulacji głośności dopełniają możliwości obsługi przez użytkownika. W KWI200 zastosowano cyfrowo sterowaną, analogową regulację głośności z buforowanym wejściem do Monolitycznego Stopnia Muzycznego, w który wyposażono wszystkie wzmacniacze ModWright Instruments. Pozwala to na bardziej precyzyjną regulację głośności niż w przypadku standardowych potencjometrów. Zastosowano także pojedynczy stopień wzmacniający, sprzężony bezpośrednio z prądowym stopniem wyjściowym – wszystko dla uzyskania bezkompromisowej czystości dźwięku.

O zapewnienie właściwej mocy wyjściowej dbają tranzystory polowe (MOSFET). Wraz z transformatorem o mocy 1,5 kVA oraz zestawem kondensatorów o łącznej pojemności 234.000 μF to niewiarygodnie wysokie rezerwy prądowe i 200 W mocy wyjściowej. Przy impedancji 8 Ohm (400 W przy 4 Ohm) KWI 200 pozwala na napędzenie praktycznie dowolnego zestawów głośnikowego. Prosty, czysty, elegancki i mocny. Moc. Zintegrowana. Wzmacniacz KWI 200 jest montowany ręcznie w USA.


Galeria


Recenzja

ModWright KWI 200

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2011-11

"KWI 200 to kawał dobrego wzmacniacza za naprawdę rozsądne pieniądze. ModWrightowi znów się udało."


Recenzja

ModWright Instruments KWI 200

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2012-11

"MWI 200 prezentuje pełny, gęsty dźwięk, oparty na ogromnym, masywnym basie. Dół pasma jest nasycony i bez problemu schodzi w najniższe rejestry. Nie ma tu krzty nieśmiałości, najmniejszej oznaki zawahania. Jeżeli nagranie na to pozwala, a natężenie głośności zostanie ustawione odpowiednio – zadrżą mury."


Recenzja

ModWright Instruments KWI200

Marcin Olszewski - AudioStereo, 2016-02

"KWI200 odciska swoje piętno na całym systemie. Nie próbuje nawet udawać, że jest transparentnym „drutem ze wzmocnieniem” i prawdę powiedziawszy nie widzę powodu, dla którego miałby to robić."