Inne modele

Producent: Emotiva

Model: Emotiva TA-100

Typ: Wzmacniacze / Zintegrowane


Opis

Wzmacniacz zintegrowany BasX Emotiva TA-100 z wbudowanym tunerem, DAC i phono

Emotiva BasX TA-100 to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, który wyposażony jest w analogowe liniowe źródła wejściowe dla odtwarzacza CD lub innych źródeł, ale również w tuner FM wysokiej jakości oraz przetwornik cyfrowo-analogowy pozwalający na współpracę z szeregiem współczesnych cyfrowych źródeł dźwięku: komputera, streamera, telewizora i in.

Na pokładzie TA-100 znajdziemy również wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC oraz miejsce dla instalacji modułu AptX Bluetooth. Tuner FM pozwala na zapamiętanie 50 stacji i jest w pełni sterowany cyfrowo. Pracująca w klasie AB, zbudowana z elementów dyskretnych, końcówka mocy zapewania czystą moc w ilości wystarczającej do wysterowania kolumn wysokiej klasy. Emotiva BasX TA-100 jest również wyposażona w parę wyjść liniowych, do których można podłączyć dedykowany subwofer lub dodatkową końcówkę mocy. Obsługę TA-100 umożliwiają elementy sterujące na przednim panelu oraz dołączony w zestawie pilot zdalnego sterowania. Intuicyjne menu pozwala na prostą konfigurację urządzenia a wyraźny i duży wyświetlacz VFD dokładnie pokazuje wszystkie ustawienia i parametry pracy urządzenia.

Jakość linii BasX
Emotiva BasX TA-100 oferuje brzmienie, którego zwykle można się spodziewać po urządzeniach kosztujących kilka razy więcej. W przeciwieństwie do wielu dzisiejszych komponentów audio z tego segmentu cenowego, TA-100zbudowane jest zgodnie z najwyższymi audiofilskimi standardami prowadzącymi do brzmienia najwyższej klasy. Zadziwiająco niski poziom szumów i zniekształceń oraz szerokie pasmo przenoszenia pozwalają podkreślić wszystkie zalety dzisiejszych źródeł Hi-Res. Podawana przez nas moc wzmacniacza nie powinna nikogo zmylić. Zamiast nie nadających się do poważnych zastosowań układów wzmacniających [które można znaleźć w wielu niedrogich amplitunerach] zastosowaliśmy tu prawdziwy, zbudowany z elementów dyskretnych, wzmacniacz zdolny do napędzenia praktycznie wszystkich dostępnych na rynku kolumn. Tak, jak i inne wzmacniacze Emotiva, pracuje doskonale z obciążeniem 8 i 4Ohm.

Trwałość linii BasX
Stereofoniczny wzmacniacz/tuner/DAC/phono Emotiva BasX TA-100 jest praktycznie niezniszczalny. Trwałe – stalowe – chassis, aluminiowa ścianka przednia, części wysokiej jakości, precyzyjny montaż… Będziesz cieszyć się TA-100 przez długie lata. Nasze przekonanie potwierdzamy trzyletnią gwarancją.


Galeria


Cechy urządzenia

BasX Emotiva TA-100

 • Precyzyjny projekt i montaż układu; zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku ze zniekształceniami na minimalnym poziomie, szerokim pasmem przenoszenia i praktycznie zerowym szumem własnym.
 • Czuły tuner FM; pozwala na zapamiętanie 50 stacji i umożliwia pracę w trybie mono, co ułatwia słuchanie rozgłośni emitujących najsłabszy sygnał.
 • Pełen wachlarz wejść analogowych; dwa wejścia liniowe oraz wysokiej jakości wejście do przedwzmacniacza gramofonowego współpracującego z wkładkami MM i MC.
 • Pełen wachlarz wejść cyfrowych; w tym wejście USB 24/96kHz, koaksjalne i optyczne wejścia S/PDIF oraz opcjonalny odbiornik Bluetooth.
 • Pracująca w klasie AB zbudowana z elementów dyskretnych końcówka mocy; oferuje wystarczające rezerwy mocy aby napędzić najbardziej nawet wymagające kolumny.
 • Precyzyjny DAC; sygnał cyfrowy kierowany jest do legendarnego przetwornika cyfrowo-analogowego AD1955 24/192.
 • Regulacja poziomu basu i wysokich tonów; pozwala dopasować brzmienie systemu do indywidualnych preferencji.
 • Wyświetlacz VFD; prosty i wyraźny z trzema poziomami jasności.
 • Regulacja równowagi kanałów; unikalny układ regulujący jednocześnie oba kanały, ogólny poziom głosności w pomieszczeniu pozostaje niezmieniony.
 • Funkcja ‘mute’; pozwala wyciszyć system a następnie precyzyjnie powrócić do ustawionego wcześniej poziomu głośności.
 • Inteligentna regulacja głośności na wyjściu słuchawkowym; niezależnie zapamiętuje ustawiony poziom na wyjściu słuchawkowym i wyjściu głównym.
 • Pilot zdalnego sterowania w zestawie; pozwala regulować wszystkie ustawienia TA-100 bez potrzeby wstawania z ulubionego fotela.
 • Wyjście słuchawkowe; niezależny wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy zapewnia sygnał wysokiej jakości pozwalający na stosowanie wszystkich typów słuchawek.
 • Wyjście dla subwofera; obok wyjścia głównego znajduje się para zsumowanych wyjść do podłączenia subwofera.
 • Trwałe terminale głośnikowe wysokiej klasy; akceptują każdy rodzaj zakończeń przewodów głośnikowych.
 • Elastyczne menu; umożliwia prostą konfigurację i obsługę BasX TA-100.
 • Części i montaż najwyższej klasy; zapowiedź długich lat bezawaryjnej pracy.
 • Dwustronne płyty główne FR4 z otworami montażowymi; krótkie, optymalizowane ścieżki sygnałowe, minimalizacja długości przewodów stosowanych do łączenia komponentów wewnątrz obudowy.
 • Stalowe chassis 2RU z aluminiową ścianką frontową; chroni wnętrze i dobrze wygląda.
 • Uniwersalne napięcie zasilania; wzmacniacz automatycznie rozpoznaje napięcie zasilające [115 lub 230V] i dopasowuje się do niego.

Specyfikacja

Liczba kanałów:
2
Wejścia:
Liniowe - 2 pary stereo RCA,
Gramofonowe MC/MM - 1 para stereo RCA,
Antenowe dla tunera FM,
Cyfrowe SPDIF RCA 24/192,
Cyfrowe SPDIF optyczne 24/192,
Cyfrowe USB 24/96,
Port opcjonalnego moduły Bluetooth BTM-1
Wyjścia:
Terminale głośnikowe, pozłacane,
Analogowe niezbalansowane - 1 para stereo RCA,
Analogowe niezbalansowane - 2 mono RCA, sygnał zsumowany pełnopasmowy dla subwoofera,
Słuchawkowe stereo na panelu frontowym
Moc na kanał [2 kanały aktywne]:
50W/8Ohm, 90W/4Ohm
Pasmo przenoszenia:
20Hz – 20kHz +0dB/-0.25dB
Odpowiedź częstotliwościowa:
20 Hz - 80 kHz +0dB/-3dB
Sygnał/szum:
> 100dB [wg krzywej A]; moc nominalna, 8Ohm,
> 85dB [wg krzywej A]; 1W, 8Ohm
THD + N:
<0,05% [wg krzywej A]; moc nominalna, 1kHz, 8Ohm
Trigger:
Wyjście 12VDC
Rozmiary [S/G/W]:
43,2 x 31,8 x 6,7 cm
Ciężar bez opakowania:
6,8 kg