Inne modele

Producent: Emotiva

Model: Emotiva A-100

Typ: Wzmacniacze / Zintegrowane


Opis

Wzmacniacz zintegrowany BasX Emotiva A-100

Wzmacniacz zintegrowany BasX A-100 jest zaprojektowany i zbudowany z myślą o wielu lat bezproblemowej pracy: stalowa obudowa, aluminiowy panel przedni, wysokiej klasy komponenty, precyzyjny montaż… Wierzymy, że będziesz cieszył się wzmacniaczem zintegrowanym BasX A-100 bardzo, bardzo długo. Nasze pewność potwierdzamy pełną trzyletnią gwarancją.

Najważniejsze cechy
Wzmacniacz BasX A-100 niewielki stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany o świetnym brzmieniu i szerokich możliwościach. Jest to urządzenie, które odnajdzie się w szeregu różnych zastosowań: od napędzania małego systemu w domu lub biurze po zapewnienie dźwięku w drugiej domowym systemie. Na pokładzie A-100 znajduje się również wyjście słuchawkowe łączące zalety wzmacniaczy słuchawkowych złotej ery z zaletami najnowszych technologii pozwalających korzystać z słuchawek planarnych bez potrzeby sięgania po dodatkowe urządzenia.


Cechy urządzenia

BasX Emotiva A-100

 • Najlepsze w klasie brzmienie: wzmacniacz A-100 oparto o rozwiązania znane z naszych najbardziej zaawansowanych konstrukcji, z którymi dzieli nawet niektóre komponenty wysokiej jakości; klasą brzmienia przypomina więc ‘większych braci’ i jet pod tym względem dużo lepszy od większości wzmacniaczy w swojej cenie.
 • 50W na kanał przy 8Ohm [80W na kanał przy 4Ohm]: w pełni wystarcza do napędzania większości kolumn i osiągnięcia wysokich poziomów głośności.
 • Klasyczne wyjście słuchawkowe: zasilane z głównych wyjść stopni wzmacniających za pomocą układu rezystorów, dzięki czemu przypomina brzmieniem klasyczne wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy cenione za najlepszy dźwięk.
 • Opcja bezpośredniego napędzania słuchawek planarnych: pozwala połączyć końcówki mocy A-100 z wyjściem słuchawkowym, co umożliwia dostarczenie właściwej mocy do słuchawkowych głośników planarnych o niskiej skuteczności.
 • Elastyczne opcje sterowania: zależnie od konfiguracji wzmacniacz A-100 może włączać się po wykryciu sygnału wyzwalacza lub po rozpoznaniu sygnału na wejściach audio; wyjście wyzwalacza pozwala przesyłać sygnał do kolejnych urządzeń systemu.
 • Regulacja głośności na przednim panelu: Wygodne i precyzyjne pokrętło regulacji głośności na przednim panelu pozwala korzystać ze źródeł o stałym i zmiennym sygnale wyjściowym.
 • Wydajny zasilacz liniowy: transformator toroidalny pozwala osiągnąć wydajność prądową wystarczającą aby napędzić nawet najtrudniejsze kolumny bez śladu jakiejkolwiek kompresji i zniekształceń.
 • Niewielkie rozmiary: ułatwiają stosowanie wzmacniacza A-100 w każdym systemie.
 • Pętla sygnału: obecne na tylnej ściance wyjście, tzw. ‘przelotka’, umożliwia połączenie w sieć kilku wzmacniaczy lub innych urządzeń.
 • Trwałe terminale głośnikowe: kompatybilne z wszystkimi końcówkami przewodów głośnikowych.
 • Podświetlenie pokrętła głośności: kolorowy podświetlany pierścień wokół pokrętła regulacji głośności sygnalizuje status zasilania wzmacniacza i jego ewentualną awarię.
 • Możliwość wyboru napięcia zasilania: 115 lub 230V AC.

Specyfikacja

Liczba kanałów:
2
Moc na kanał [2 kanały aktywne]:
50W/8Ohm, 80W/4Ohm
Klasa pracy wzmacniacza:
AB
Pasmo przenoszenia:
20Hz - 20kHz +/- 0.08dB
Sygnał/szum:
> 110dB; pełna moc wyjściowa [wg krzywej A]
Wejścia:
Niezbalansowane RCA, po jednym na kanał
Czułość wejścia:
600mV
Wyjścia:
Terminale głośnikowe, pozłacane
Minimalna rekomendowana impedancja kolumn:
4Ohm
Zasilacz:
Zasilacz liniowy z transformatorem toroidalnym
Trigger:
Wejście 5-12V AC/DC,
Wyjście 12VDC
Rozmiary [S/G/W]:
21,6 x 38,1 x 7,9 cm
Ciężar bez opakowania:
5,4 kg