Inne modele

Producent: Robert Koda

Model: Robert Koda Takumi K-15

Typ: Wzmacniacze / Przedwzmacniacze

Cena: 220.000 PLN


Opis

Robert Koda Takumi K-15 – przedwzmacniacz liniowy

 

Flagowy przedwzmacniacz Robert Koda Takumi K-15 powstał w oparciu o tradycyjne wartości: doskonałość techniczną, prostotę projektu i najwyższą jakość produkcji. Przewyższa on obecne na rynku konstrukcje pod każdym względem prezentując najwyższy poziom dzisiejszych możliwości: spotkanie z muzyką jest dzięki niemu ożywczym i satysfakcjonującym przeżyciem. Takumi K-15 jest zaprojektowany tak, aby móc współpracować z jak najszerszym wachlarzem źródeł i końcówek mocy oraz jak najmocniej akcentować ich jakość, dzięki czemu cały system ma oferować słuchaczom niezrównane wrażenia. Choć ten tekst ma opisać metody zastosowane do stworzenia K-15, poznać go w pełni pozwala jedynie osobisty odsłuch.

Układ ITC
Opracowany przez Robert Koda pionierski układ półprzewodników, nazwany ITC, zadebiutował w przedwzmacniaczu K-10, który zdobył wiele branżowych nagród. Teraz wprowadzamy ITC na wyższy poziom: poprawiony pod każdym względem pozwala osiągnąć lepsze brzmienie i lepsze wyniki pomiarów.
Układ ITC tworzy doskonałą platformę łączącą źródło ze wzmacniaczem mocy. Zapewnia osiągnięcie wysokiego wzmocnienia przy zachowaniu niskich zniekształceń. Jest również słabo wrażliwy na negatywny wpływ zasilacza.
Projekt ITC jest elegancki i prosty. Jest również w pełni efektywny aż do poziomów głośności sięgających 140 decybeli. To idealna podstawa przedwzmacniacza. Zarezerwowana dla urządzeń marki Robert Koda.

Kontrola poziomu opracowana dla najwyższej jakości
Układ regulacji głośności ma kluczowe znaczenie dla jakości przedwzmacniacza. W Takumi K-15 stosujemy rozwiązanie o niespotykanej konstrukcji i wybitnej jakości.
Za regulację poziomu odpowiada opracowany przez nas masywny, ośmiokanałowy przełącznik zbalansowany. Składa się on z 256 rezystorów najwyższej jakości. Jednocześnie w torze znajdują się dwa rezystory na kanał.
Budowa przełącznika zapewnia odpowiedni nacisk solidnych srebrnych styków. Wszystkie aspekty budowy naszego nowego układu regulacji poziomu mają prowadzić do jednego celu: brzmienia najwyższej klasy.

Czysto mechaniczny przełącznik wyboru źródła
Aby uniknąć płytek drukowanych i przełączników tranzystorowych w tym miejscu przedwzmacniacza, zdecydowaliśmy się na zastosowanie mechanicznego przełącznika źródeł i ręcznie prowadzonych przewodów. Wszystkie materiały i konstrukcja wejść zostały dokładnie przemyślane w celu uzyskania słyszalnej poprawy jakości.
Wszyskie sygnały płyną przewodami z czystego srebra. Do lutowania używamy materiału wolnego od miedzi i ołowiu [czystośc 99,99%].
Przełącznik wyboru źródeł został skonstruowany specjalnie pod kątem minimalnego wpływu na delikatne synały. Wtyki RCA wykonano zaś z miedzi o wysokiej częstości następnie pokrytej warstwą rodu, co zapewia doskonałą transmisję danych.

Prawdziwa ochrona przed polem magnetycznym
Układ zasilania mieści się w głównej obudowie Takumi K-15. Pozwala na to jej spora objętość. Zaś nasz budżet pozwolił na zastosowanie optymalnej ochrony przed szkodliwym polem magnetycznym: transformator otacza obudowa ze stopu niklu i żelaza.
W połączeniu z transformatorem o odpowiedniej konstrukcji i dokładnym projektem całości, dało to możliwość stworzenia układu zasilania, który nie wpływa na jakość brzmienia. Mimo bliskości do innych układów Takumi K-15.

Wyjścia zbalansowane i niezbalansowane – tej samej jakości
Charakterystyka układu ITC umożliwia wyposażenie Takumi K-15 w wyjścia zbalansowane i niezbalansowane bez żadnych kompromisów. Wszystkie ich atrybuty soniczne i techniczne stoją na tym samym poziomie. Dzięki temu K-15 można – w najlepszy sposób – połączyć z dowolną końcówką mocy.

Prawdziwe wejścia zbalansowane i single-ended
Aby do maksimum wykorzystać potencjał źródeł sygnału, przedwzmacniacz Takumi K-15 jest wyposażony w stabilne wejścia zbalansowane i single-ended. Sygnał płynący z każdego z nich jest transportowany do głównej części wzmacniającej K-15 w postaci natywnej, bez żadnej konwersji.

Laminowana miedziana obudowa
Główna część miedzianej obudowy Takumi K-15 doskonale chroni jego wnętrzne przed wpływem zewnętrznych zanieczyszczeń elektromagnetycznych.
Dzięki zastosowaniu budowy warstwowej – pokrycia miedzianych płyt aluminium – osiągnęlismy dodatkowe efekty: doskonały wygląd połączony ze stworzeniem wyjątkowo stabilnego środowiska pracy całej elektroniki K-15.
Zgodnie z naszą tradycją, najbardziej wrażliwe elementy układu ITC są dodatkowo chronione indywidualnymi metalowymi kapsułami.

Wykończenie
Muzyka jest najważniejsza. Technologia zawarta wewnątrz Takumi K-15 pozwala ją ożywić. Najważniejsze było więc dla nas zaprojektowanie jak najlepszego układu.
Jednak luksusowe wykończenie powierzchni zewnętrznych i rubinowy wskaźnik zasilania to elementy obudowe, które – naszym zdaniem – podkreślają doskonałość tej konstrukcji i nasz szacunek dla właścicieli K-15.


Galeria


Recenzja

Robert Koda Takumi K-15

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2014-08

"Takumi K-15 to mistrzowska konstrukcja. Przedwzmacniacz, który niczym zegarek Patek-Philippe można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Klasa i styl, które nigdy się wychodzą z mody."


Recenzja

Robert Koda Takumi K15 + K-70 GEN II

Marek Dyba - HiFidelity, 2015-10

"Testowany system to High-End przez duże „H” i duże „E”, albo jak niektórzy wolą mówić Top High-End. Zestaw Roberta Kody to rozwiązanie dla tych, którzy kochają dźwięk najlepszych urządzeńlampowych, ale z jakiejś przyczyny „czystego” SET-a mieć nie chcą."


Recenzja

Robert Koda Takumi K-15

Wojciech Pacuła - HiFidelity, 2014-05

"... „Lampowość” testowanego przedwzmacniacza przejawia się na przykład w braku jakiejkolwiek ostrości. To brzmienie gładkie jak jedwab. Równie zresztą kolorowe (myślę o jedwabiu japońskich kimon)."


Recenzja

Robert Koda TAKUMI K-15 + TAKUMI K-70

Marcin Olszewski - SoundRebels, 2015-03

"Zgodnie z założeniami twórcy, ta amplifikacja jest po prostu kompletna i skończona. Dostarcza wszystkie kolory, emocje i niuanse zawarte w muzyce praktycznie nic od siebie nie dodając, nie zabierając, ani nie „podrasowując” czegokolwiek. Jest też zarazem kategorycznym zaprzeczeniem bezduszności i bezpłciowej neutralności."


Specyfikacja

 • Napięcie zasilania: 115 lub 230V. Ustawiane bez konieczności demontażu obudowy. W zależności od ustawienia, napięcie zasilania może mieć wartość od 95 do 256V.
 • Zużycie energii: 30W [włączony], 0W [wyłączony]. Nie ma trybu stand-by.
 • Wejścia: Pięć par wejść zbalansowanych [gorący pin 2]. Pięć par wejść RCA.
 • Wyjścia: Dwie pary RCA, dwie pary XLR [gorący pin 2].
 • Inne terminale: Gniazdo przewodu uziemienia [rodowana miedź].
 • Rozmiary i ciężar: Zapakowany: 35kg Rozpakowany: 29kg, 300x500x600mm [bez części wystających] Dostarczany w skrzyni lotniczej
Elementy sterujące – przód:
 • Selektor wejsć 1-5. Całkowicie mechaniczny. Obsługiwany ręcznie.
 • Regulacja poziomu: 34 stopnie. Od -60 do +8dB. Całkowicie mechaniczna. Obsługiwana ręcznie.
 • Wyłącznik główny. Całkowicie mechaniczny. Obsługiwany ręcznie.
Elementy sterujące – tył:
 • Całkowicie mechaniczny i obsługiwany ręcznie przełącznik wyjścia sygnału: SE/zbalansowane.
 • Całkowicie mechaniczny i obsługiwany ręcznie wyłącznik pętli masy.
 
 • Wzmocnienie: +8 dB maksymalnie.
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz [+/- 0.05dB].
 • Stosunek sygnału do szumu: 114 dB przy 1V RMS na wyjściu / 147 dB przy maksymalnym wzmocnieniu [dokładna ocena niemożliwa z powodu ograniczeń pomiarowych]
 • Napięcie wyjściowe: 30 V RMS [single-ended], 2x30V RMS [zbalansowane].
 • Impedancja wejściowa: Single-ended 50 kOhm, zbalansowane 50 kOhm na fazę.
 • Impedancja wyjściowa: Single-ended 30 Ohm, zbalansowane 30 Ohm na fazę.