Inne modele

Producent: Robert Koda

Model: Robert Koda Takumi K-10

Typ: Wzmacniacze / Przedwzmacniacze

Cena: 120.000 PLN


Opis

Robert Koda Takumi K-10 – przedwzmacniacz liniowy

 

Podejmując się stworzenia przedwzmacniacza najwyższej jakości – potencjanego partnera końcówek K-70 lub innych topowych wzmacniaczy – Robert Koda rozpoczął ambitny projekt zakończony stworzeniem innowacyjnego rozwiązania.

Doskonałe brzmienie i pomiarowa perfekcja techniczna mogą ze sobą współistnieć. Opracowany przez firmę Robert Koda układ ITC łączy prostotę budowy z dynamiczną stabilnością, co jest zgodne z naszymi kluczowymi założeniami.
Stworzyliśmy przedwzmacniacz wyjątkowy: odtwarzający muzykę w pełnym spektrum barw.

Układ ITC
Za brzmieniową doskonałość K-10 odpowiada opracowany przez naszą firmę pionierski układ półprzewodników nazwany ITC [Inverted Transconductance Coupling]. Uwalnia on wzmacniany sygnał od wszelkich interferencji związanych z zasilaniem: zniekształcenia schodzą poniżej poziomu mierzalnego.
Przedwzmacniacz K-10, dzięki doskonałej szybkości i niskiej impedancji wyjściowej, stanowi doskonałą platformę łączącą źródło sygnału z końcówką mocy.

Innowacyjny projekt, perfekcyjna realizacja
Przedwzmacniacz K-10 jest budowany pod kątem jednego celu: doskonałego brzmienia. Każdy jego element jest wykonany tak, aby prowadzić do najwyższej możliwej jakości. Nie uznajemy kompromisów w kwestii kosztów budowy lub jej czasu. Forma naprawdę odpowiada tu funkcji. Unikamy jednak niepotrzebnego komplikowania budowy – pozwala to chronić sygnał muzyczny przed szkodliwymi wpływami.

Elementy sterujące – prostota i najwyższa jakość
K-10 korzysta z najlepszego dostępnego układu regulacji poziomu wzmocnienia. Jest on ręcznie budowany w Japonii w oparciu o rezystory stworzone wyłącznie pod kątem reprodukcji dźwięku. Specjalny rodzaj karbonu pokrywają ścieżki z miedzi beztenowej dodatkowo zabezpieczone warstwą złota. Nie da się znaleźć nic lepszego.
Za wybór źródła odpowiada przełącznik zaprojektowany specjalnie dla branży audio. Pozwala on nam zrezygnować z dodatkowych płytek, styków i komplikacji układu mogących pogarszać brzmienie.

Zasilanie prądem stałym
Aby odizolować układ wzmacniający od pełnej zanieczyszczeń sieci AC, zastosowaliśmy specjalny zasilacz. Zaprojektowany specjalnie do zastosowań w branży audio i wyposażony w dyskretny regulator bez pętli sprzężenia zwrotnego dostarcza do K-10 prąd stały wolny od jakichkolwiek nieregularności.

Trójwarstwowa obudowa
Solidna miedziana obudowa K-15 chroni jego wnętrzne przed wpływem zewnętrznych zanieczyszczeń elektromagnetycznych. Najbardziej wrażliwe elementy układu ITC są dodatkowo chronione podwójnymi [miedź i mumetal] kapsułami. Zasilacz umieszczono zaś wewnątrz prawdziwego ‘sejfu’ – ściany jego obudowy wykonano z żelaznych płyt grubości 2mm. Sandwiczowa budowa podstawy przedwzmacniacza pozwala na tłumienie wibracji własnych K-10. Zaś sorbotanowe nóźki izolują go od wibracji z zewnątrz.
Taka konstrukcja obudowy pozwala elektronice pracować najlepszych możliwych warunkach.

Wyjścia zbalansowane i niezbalansowane – tej samej jakości
Osiągnięcie identycznej jakości sygnału na wyjściach SE i zbalansowanych jest problemem dla większości konstruktorów przedwzmacniaczy. K-10 jest udanym wyjątkiem od tej reguły: wszystkie ich atrybuty soniczne i parametry techniczne obu rodzajów jego wyjść stoją na tym samym poziomie. Można dzięki niemu złożyć doskonały system.


Nagrody:


Specyfikacja

 • Zużycie energii: 30 W [włączony], 0W [wyłączony].
 • Wejścia: Jedna para wejść zbalansowanych. Trzy pary wejść RCA.
 • Wyjścia: Dwie pary RCA, jedna para XLR [gorący pin 2].
 • Wzmocnienie: +6 dB
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz [+/- 0.03 dB]
 • Zniekształcenia: 0,00003% dla 1kHz przy 2.5 V i obciążeniu 100 kOhm [pomiar utrudniony z powodu ograniczeń aparatury badawczej]
 • Stosunek sygnału do szumu: 110dbA przy 1V RMS na wyjściu
 • Napięcie wyjściowe: 30V RMS [single-ended], 2x30 V RMS [zbalansowane]
 • Impedancja wejściowa: Single-ended 50 kOhm
 • Impedancja wyjściowa: Single-ended 75 Ohm, zbalansowane 2x37 Ohm
 • Rozmiary i ciężar: Rozpakowany: 27kg, 380x380x170mm [bez części wystających]