Inne modele

Producent: Emotiva

Model: Emotiva XSP-1 Gen2

Typ: Wzmacniacze / Przedwzmacniacze


Opis

Emotiva XSP-1 Gen2

Referencyjny, zbalansowany przedwzmacniacz stereofoniczny. Całkowicie nowy, zbalansowany przedwzmacniacz Emotiva XSP-1 Gen2 nie tylko świetnie pasuje wyglądem do końcówek mocy Emotiva XPA, ale osiąga całkowicie nowy poziom jakości brzmienia. Zaprojektowana na nowo płyta główna wykonana w technice montażu powierzchniowego skraca ścieżkę sygnału i wyrównuje jej długość dla obu kanałów. Korzystając z komponentów o znacznie mniejszych zakresie tolerancji udało się nam znacznie poprawić sygnaturę brzmienia naszej nowej konstrukcji.

Poprawiając jakość w trybie zbalansowanym
Przedwzmacniacz XSP-1 Gen2 łączy purystyczną analogową topologię z zaawansowanym cyfrowym systemem kontroli i sterowania. Zachowuje dzięki temu czystość sygnału audio i niezrównaną rozdzielczość oraz precyzję brzmienia, oferując jednocześnie szereg zaawansowanych funkcji, którymi przekracza granice wyznaczone przez tradycyjne konstrukcje. Zwłaszcza w trybie Reference Playback nasz XSP-1 osiąga niezrównany poziom: w całym przebiegu sygnału nie zachodzi wtedy ani razu konwersja z przebiegu zbalansowanego na single-ended. W połączeniu z przekaźnikami najwyższej klasy w układach wyboru źródeł i cyfrowo sterowaną drabinką oporników [skok o 0,5dB] służącą do zmiany poziomu głośności, XSP-1 Gen2 zachowuje pełną integralność sygnału audio i niemal perfekcyjne wyrównanie obu kanałów, nawet przy bardzo niskich poziomach wzmocnienia.

Wszystko pod kontrolą
Większość audiofilskich przedwzmacniaczy działa na zasadzie ‘wszystko albo nic’ nie oferując praktycznie żadnych możliwości wpływu na interakcję kolumn z pomieszczeniem. Nie dotyczy to XSP-1 Gen2. Wyposażyliśmy go bowiem w precyzyjny układ kontroli konturu, który pozwala dopasować odpowiedź w zakresie wysokich i niskich częstotliwości do twojego środowiska odsłuchowego. Układ ten jest zbudowany z szeregu precycyjnych, dyskretnych elementów tuningujących brzmienie, ale może być również kompletnie wyłącznony ze ścieżki sygnałowej.

Nowy poziom integracji w systemie
Dzięki wielu nowym funkcjom, XSP-1 Gen2 jest wręcz stworzony do pracy w roli centrum nowoczesnego systemu audio. Układ zarządzania basem pozwala zintegrować go z systemami 2.1 lub 2.2. Jest również wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy wysokiej klasy przeznaczony dla słuchawek o dowolnej impedancji, zewnętrzną pętlę sygnałową oraz wyzwalacze na wejściu i wyjściu. W wyposażeniu standardowym znajduje się również metalowy pilot zdalnego sterowania pozwalający zmieniać wszystkie ustawienia przedwzmacniacza. Duży wyświetlacz VFD pokazuje wszystkie informacje dotyczące pracy XSP-1.

Współpraca ze wszystkimi źródłami
W odróżnieniu od wielu współczesnych przedwzmacniaczy, XSP-1 jest również wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy o wyjątkowo niskim poziomie szumów przeznaczony do współpracy z wkładkami MC i MM [z możliwością indywidualnych ustawień obciążenia].


Galeria


Recenzja

Emotiva XSP-1

Mariusz Malinowski - HiFiMuzyka, 07-2019

"... wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że Emotiva XSP-1 hasa sobie po audiofilskich lasach pozbawiona jakichkolwiek naturalnych wrogów."


Cechy urządzenia

 • Wyjątkowa jakość dźwięku: w pełni zbalansowana analogowa ścieżka sygnału z wyjątkowo niskim poziomem szumu i zniekształceń.
 • Montaż powierzchniowy, komponenty o wąskim zakresie tolerancji, identyczna długość ścieżek obu kanałów odpowiadają za doskonale wyrównaną sygnaturę dźwiękową.
 • Wszechstronny układ wejść i wyjść: 2 pary wejść zbalansowanych, 4 pary wejść niezbalansowanych, jedna para zbalansowanych wyjść głównych, jedna para niezbalansowanych wyjść głównych.
 • Wsparcie subwoferów: zarówno mono, jak i stereo.
 • Regulacja głośności poprzez sterowaną cyfrowo drabinkę rezystorów wysokiej rozdzielczości [ze skokiem o 0.5dB].
 • Audiofilski wzmacniacz słuchawkowy napędzający słuchawki o dowolnej impedancji wyposażony we własną regulację głośności z pamięcią.
 • Wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy przeznaczony do współpracy z wkładkami MC i MM z możliwością indywidualnych ustawień obciążenia dla każdej z wkładek.
 • Pełna kontrola niskich częstotliwości: niezależne w pełni konfigurowalne górno- i dolnoprzepustowe filtry Linkwitza-Rileya 12dB/oktawę dla wyjść głównych i subwoferowych.
 • Wygoda cyfrowego sterowania: inteligentna funkcja mute, pamięć pełnego zestawu ustawień, regulacja poziomu wzmocnienia po włączeniu, w pełni wyposażony pilot zdalnego sterowania.
 • Prawdziwa pętla sygnałowa dla procesorów dźwięku.
 • Najwyższa jakość ręcznie kontrolowanych i parowanych komponentów oraz precyzyjny montaż zapewniają lata bezproblemowej pracy przedwzmacniacza.
 • Pokryte złotem kute gniazda RCA, pokryte złotem gniazda XLR.
 • Izolowany i regulowany transformator toroidalny najwyszej klasy.
 • Możliwy do wygaszenia wyświetlacz VFD pokazujący pełen zestaw informacji o ustawieniach przedwzmacniacza.
 • Wygodny zestaw wyzwalaczy i opcji kontroli.
 • Zgodny z napięciem prądu zasilającego na całym świecie.
 • Nawet 5-letnia gwarancja: 2 lata standardowej + 3 lata możliwości bezpłatnego rozszerzenia przy rejestracji.

Specyfikacja

Liczba kanałów:
2
Odpowiedź częstotliwościowa:
20 Hz - 20 kHz +/- 0.02 dB
THD+N:
<0.0004%; 1 kHz
Sygnał/szum:
>117dB [wejścia zbalansowane, wg krzywej A]
Przesłuch międzykanałowy:
<100 dB
Impedancja wejściowa:
50 k