Boulder 2110 zastępuje słynną konstrukcję 2010 składającą się z czterech niezależnych chassis. Wewnątrz 2110 znajduje się całkowicie nowy układ regulacji poziomu zbudowany w oparciu o technologię montażu powierzchniowego, zaś stosowane płytki mają cztery warstwy.
Niezmieniony pozostał za to wyjątkowy, charakterystyczny dla urządzeń marki Boulder: styl obudowy o unowocześnionej fakturze powierzchni, sześć wejść, trzy wyjścia oraz szereg wyjątkowych cech czynią z niego serce high-endowego systemu marzeń.
Boulder 2110 jest wykonany tak samo luksusowo, jak 2150. Składa się z czterech niezależnych chassis – w tym osobna część zasilająca – i jest ‘zbudowany’ w najlepszym sensie tego słowa. Główna część waży 39 kg i mierzy 60 x 40 x 58 cm. Zasilacz to 27 kilogramów i 60 x 30 x 55 cm. Cztery części 2110 są ułożone w zaskakujący sposób. Każdy z kanałów audio zamuje niewielką obudowę. Obie leżą na części kontrolnej i sterującej, za wyświetlaczem. Całość wygląda wspaniale. Niezależny zasilacz składa się z czterech indywidualnych układów: dla obu kanałów audio, dla części sterującej i dla trybu standby. Każdy z nich jest monitorowany mikroprocesorowo: w razie wykrycia błędu, przedwzmacniacz jest wyciszany a na wyświetlaczu pojawia się odpowiedni komunikat.
Boulder 2110 jest wyposażony we wszystko, czego można chcieć od audiofilskiego przedwzmacniacza. Jako konstrukcja w pełni zbalansowana, korzysta wyłącznie z wyjść/wejść XLR [urządzenia single-ended można podłączyć za pomocą adapterów]. Sześciu parom wejść i trzem parom wyjść można przypisać własne nazwy. Preamp kontroluje również polaryzację, umożliwia integrację z systemem kina domowego, pozwala na regulację jasności wyświetlacza, jest całkowicie zdalnie sterowany, itd., itp.
Tak, jak w przypadku końcówki 2150 – cała elektronika 2110 różni się od poprzednika [przedwzmacniacza Boulder 2010]. I znów: wnętrze wygląda jak dzieło sztuki. Serce preampu stanowią stopnie wzmacniające 993 zamknięte w specjalnych obudowach zapewniajacych stabilność termiczną. W oczy rzuca się również nowy, w pełni zbalansowany, układ regulacji poziomu wykonany w technice CMOS, który zapewnia niższy poziom szumu a także całkowicie eliminuje zniekształcenia i szum występujące podczas zmiany głośności. Regulacja głośności 2110 jest bardzo precyzyjna: stopień wzmocnienia ustawiony fabrycznie wynosi 0,5dB, można go jednak ustawić w zakresie od 0,1 do 1,0dB. Boulder 2110 jest zbalansowany od wejścia po wyjście. Pozwala to stopniom 993S na całkowitą eliminację szumu. Ich budowa jest opisana dokładnie w materiałach znajdujących się na stronie internetowej Bouldera. Można tam dowiedzieć się również na temat podejścia firmy do kwestii negatywnego sprzężenia zwrotnego.
Przednia ścianka przedwzmacniacza i części zasilającej zostały zaprojektowane na nowo. Preamp wyróżnia się teraz biegnącym przez całą szerokość wyświetlaczem LED, który jest osłonięty przez lustrzane okno. Na tylnej ściance znajdziemy nowe gniazda połączeniowe. Boulder 2010 miał jedno wyjście na kanał, 2150 posiada trzy wyjścia główne. Nowa konstrukcja może być również sterowana przez internet, zaś gniazdo wyzwalacza 12V pozwala na uruchamianie podłączonych końcówek mocy.
Pilot zdalnego sterowania jest dużo prostszy. Każde wejście ma swój osobny przycisk [nie trzeba kilka razy naciskać przycisku wyboru źródła]. Jest również dużo mniejszy i lżejszy. Zaś stosowane trwałe, tabletkowe baterie na 100% nie go nie zniszczą. Dioda IR jest zagłębiona, co ma zapobiec jej zniszczeniu w razie upuszczenia pilota.