Inne modele

Producent: Air Tight

Model: Air Tight ATE-2001

Typ: Wzmacniacze / Przedwzmacniacze

Cena: 90.000 PLN


Opis

Air Tight ATE-2001 – referencyjny, liniowy i gramofonowy przedwzmaczniacz lampowy

Przedwzmacniacz gramofonowy ATE-2001 – okręt flagowy marki Air Tight. Część wzmacniającą oraz zasilacz umieszczono w osobnych obudowach zbudowanych ze stalowych płyt grubości 1,6mm. Pozwala to zredukować wpływ wibracji i silnego pola elektromagnetycznego na delikatny sygnał audio oraz w większym stopniu wykorzystać zalety rezygnacji z płytek drukowanych i montażu elementów elektronicznych metodą punkt-do-punktu. Najbardziej newralgiczne części układu wzmacniającego są chronione płytami pokrytymi warstwą miedzi.

Wszystkie elementy elektroniczne zastosowane do budowy tego wzmacniacza wybrano pod kątem jakości dźwięku oraz stabilności w przebiegu wieloletniej pracy. Długotrwałe testy odsłuchowe pozwoliły nam opracować układ najwyższej możliwej jakości i trwałości.

To samo dotyczy opracowanego przez nas od podstaw regulatora głośności. Zbudowany z karbonowych rezystorów zamkniętych w mosiężnej obudowie układ zapewnia doskonałą jakość dźwięku przy zachowaniu najwyższej precyzji ustawień. Układ korekcyjny wzmacniający sygnał pochodzący z wkładek gramofonowych wymaga zasilania wolnego od szumów. W wysokonapięciowej części zasilacza zastosowaliśmy więc lampę prostowniczą, która jest dużo szybsza od diody i nie produkuje szumu pulsacyjnego. Poza tym zdecydowaliśmy się na osobne zasilanie każdego ze stopni wzmacniających. Płynący do nich prąd przechodzi najpierw przez filtr półprzewodnikowy, potem przez lampowy układ regulujący a następnie przez duży zestaw kondensatorów. Również grzejniki każdej z lamp są zasilane indywidualnie, co pozwala wyeliminować szkodliwe interferencje. Część zasilającą zaprojektowano jak optymalne połączenie techniki tranzystorowej i lampowej pozwalające do maksimum wykorzystać ich zalety.

Część korekcyjna ATE-2001, dwustopniowa, zbudowana jest w topologii SRPP z zastosowaniem pętli sprzężenia zwrotnego, co zapewnia stabilność pracy w całym zakresie pasma i zmniejsza ogólny poziom zniekształceń. Stopień wyjściowy oparty o lampę 6DJ8 zapewnia odpowiednie pracy przy każdym obciążeniu. Niska impedancja wyjściowa pozwala na wysterowanie każdej końcówki mocy. Zarówno tranzystorowej, jak i lampowej.

ATE-2001 jest wyposażony w szeroki wachlarz wejść: 3 wejścia liniowe i 3 wejścia phono [2xMC i 1xMM]. Transformator dopasowujący wyprodukowany przez słynną firmę My Sonic Lab pozwala na stosowanie wszystkich wkładek MC obecnych na rynku. Ich impedancję można ustawić między 3 a 20Ω. Przedwzmacniacz ATE-2001 jest doskonałym partnerem dla naszego referencyjnego wzmacniacza mocy ATM-2001.


Galeria


Specyfikacja

 
Lampy:
6x4 × 1, EF86 × 1, 12BH7 × 1, 12AX7 × 3, 6922 × 2
Napięcie wyjściowe:
2 V (max. 20V)
Impedancja wyjściowa:
< 2k Ohm
THD:
< 0.08% (2V, 1 kHz)
Czułość wejściowa:
1.2 mV (phono)
Impedancja wejściowa:
47 k Ohm (phono), 100k Ohm (line)
SNR (IHF-A):
- phono: > 78 dB, - line: more than 97dB
Wymiary:
- wzmacniacz: 400(W) × 320(D) ×140(H)mm
- zasilacz: 400 × 320 ×140 mm
Waga:
- wzmacniacz: 8.5 kg
- zasilacz: 9.0 kg