Inne modele

Producent: ModWright Instruments

Model: ModWright PH150

Typ: Wzmacniacze / Przedwzmacniacze gramofonowe


Opis

ModWright PH150 – przedwzmacniacz gramofonowy

 

ModWright PH150 to referencyjny przedwzmacniacz gramofonowy cenionego amerykańskiego producenta. Jego główne cechy to:

  • Lampowy stopień wzmocnienia [2x 6C45, 2x 6922/6DJ8/7308],
  • Zewnętrzny zasilacz PS150,
  • Obsługa wkładek MC i MM,
  • Wysokie wzmocnienie [72db dla MC, 57db dla MM] z możliwością obniżenia o 6 lub 12db regulatorem na froncie urządzenia,
  • Ustawianie impedancji i pojemności wkładki regulatorami na froncie urządzenia,
  • Tryb mono dla wkładek monofonicznych,
  • Dwa wejścia – dla wkładek MC i MM,
  • Wyjścia zbalansowane [XLR] i niezbalansowane [RCA].

Wzmocnienie sygnału w ModWright PH150 odbywa się trzystopniowo. Pierwszy stopnień wzmacnia sygnał MC na transformatorze step-up (tutaj wysokiej klasy transformator Lundahla]. Drugi, hybrydowy stopień wzmacniający wzmacnia sygnał przed pasywną korekcją RIAA. W końcu, po trzecim stopniu wzmocnienia sygnał trafia do bufora lampowego z transformatorami wyjściowymi (tutaj także transformatory Lundahla).


Recenzja

ModWright Instruments PH 150

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2011-01

"KWA 150 wprawia mnie w dobry nastrój i wcale nie chcę się z nim rozstawać. To prawdziwa okazja i podstawa udanego systemu klasy hi-end. Mocna rekomendacja."


Recenzja

ModWright Instruments PH150

Krzysztof Kalinkowski - HiFiMuzyka, 2014-04

"Gładkie, dostojne granie, ponadprzeciętna rozdzielczość, scena o szerokości i głębokości, jakich u siebie jeszcze z winylu nie słyszałem – to tylko kilka atutów. Ale najważniejsze pozostają oddanie emocji zawartych w muzyce oraz przyjemnośćz jej słuchania. Oba doznania amerykański przedwzmacniacz zapewnia z nawiązką."


Recenzja

ModWright Instruments PH150

Marcin Olszewski - SoundRebels, 2015-02

"Ale chyba najważniejszy aspekt tej mocnej dźwiękowo odsłony testu, to dobra szybkość narastania dźwięku. Natychmiastowe zmiany tempa, od muśnięć czy pojedynczych syków, po wejścia pełnego dziesięcioosobowego składu nie nastręczały występującemu u mnie Amerykaninowi najmniejszych problemów, zostając jedynie obrobione w sygnaturze gładkości i homogeniczności."