Inne modele

Producent: ModWright Instruments

Model: ModWright KWA150SE

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy


Opis

ModWright  KWA150 oraz KWA150SE – stereofoniczna końcówka mocy

 

Wzmacniacz mocy KWA150 posiada jednocześnie zalety urządzeń lampowych i tranzystorowych: trójwymiarową scenę dźwiękową, holograficzne obrazowanie i piękne brzmienie środka pasma – jak najlepsze wzmacniacze lampowe, w połączeniu ze lśniącą górą pasma, niskim poziomem zniekształceń oraz wysoką rozdzielczością i kontrolą basów – jak wysokiej klasy wzmacniacze tranzystorowe.

Sercem wzmacniacza KWA150 jest pojedynczy napięciowy stopień wzmacniający, zwany „Monolitycznym Stopniem Muzycznym”. Obwód ten jest dziełem Alana Kimmel’a, twórcy wyjątkowego stopnia lampowego „Mu”. Konstrukcja zawiera stabilizowany zasilacz dla stopnia wejściowego, najwyższej jakości konektory Cardas oraz ponadwymiarowe radiatory. Do mocy kilku wat wzmacniacz pracuje w czystej klasie A. W KWA 150 nie zastosowano sprzężenia zwrotnego, jest to wzmacniacz ze sprzężeniem bezpośrednim, w pełni różnicowy, w układzie dual mono, mostkowalny, zaprojektowany i wykonany w USA. Funkcjonalność: przełącznik biasu (wysoki/niski), przełącznik trybu pracy (stereo/mono), w pełni symetryczne wejścia, akceptacja sygnałów symetrycznych i niesymetrycznych.

Wersja KWA150SE

Dan Wright postanowił przyjrzeć się dokładnie nagradzanemu wzmacniaczowi mocy KWA150, żeby sprawdzić jak JESZCZE można go ulepszyć. Po prawie dwóch latach prac badawczo-rozwojowych i dalszych przemyśleń powstała wersja KWA 150SE. Podsumowanie istotnych ulepszeń w stosunku do standardowego modelu:

  • Ulepszony model transformatora wejściowego firmy Lundahl – dla poprawy szybkości i dynamiki.
  • Przeprojektowane obwody wejściowe – dla uzyskania niższych zniekształceń oraz poprawy dynamiki i rozdzielczości.
  • Okablowanie obwodów wejściowych przewodami z ultra czystego, litego drutu poddanego działaniu niskich temperatur.
  • Wielożyłowe wysokiej jakości przewody o średnicy 2,05 mm (12GA) do przesyłania sygnału wyjściowego do złączy.
  • Poprawiony zestaw kondensatorów, zwiększający całkowitą pojemność, a także obniżający impedancję zasilacza, co przekłada się na szybszy przepływ prądu do stopnia wyjściowego.

Wszystko to ma istotny wpływ na dźwięk wzmacniacza:

  • Bardziej otwarta ogólna prezentacja o zwiększonej rozdzielczości.
  • Bardziej zwarte i szybsze basy oraz transjenty.
  • Poprawiona szybkość i dynamika, przy jednoczesnym zachowaniu lampowej jakości środka pasma.
  • Poprawiona scena dźwiękowa i przetwarzanie sygnałów o niskim poziomie, dzięki JESZCZE NIŻSZEMU poziomowi szumów.

Nasi klienci uważają, że KWA150SE jest najlepszy!

…wzmacniacz szybko dał się bardzo polubić, jestem NAPRAWDĘ zadowolony słuchając mojego systemu przez ostatni miesiąc – ma te wszystkie zalety, o których mówiliście! Dynamika i niższe szumy (przypuszczam, że to idzie w parze) to najbardziej zauważalne cechy, może jeszcze również lepsza separacja kanałów. Cokolwiek robi z muzyką, robi to DOBRZE! Słuchałem dziś Clarka Terry’ego z jego big bandem i dynamika była niesamowita.

…Zapomniałem dodać, że wersja SE przekazuje więcej informacji ze środka sceny – czasem ma to nawet zabawny skutek. Większość moich gości sądzi, że mam gdzieś schowany głośnik centralny – tak zdecydowanie i „centralnie” brzmią wokale w wielu nagraniach.

– V. Waldrop (3 lipca 2011 r.)


Recenzja

ModWright Instruments KWA 150SE

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2011-06

"Co nie mniej istotne, wzmacniacz ma bardzo dobrze ułożone priorytety i zamiast skupiać się na wytykaniu wad, koncentruje się na obiektywnym przekazie cech brzmieniowych."


Recenzja

ModWright Instruments KWA 150

Krzysztof Kalinkowski - HiFiMuzyka, 2014-04

"Kompozycja „Take Five” z albumu „Time Out” Dave’a Brubecka pokazała, że Modwright stroni od lampowego zamulenia iże bliżej mu raczej do ponadprzeciętnej rozdzielczości. Saksofon skrzył się, kontrabas miał świetne proporcje, a fortepian lidera czarował dźwięcznością."


Recenzja

ModWright Instruments KWA 150SE

Bartosz Luboń - HiFiMuzyka, 2012-04

"Kiedy przekręcimy gałkę głośności w prawo, usłyszymy doskonale prowadzony, sprężysty i twardy bas, świetnądynamikę i potężne łupnięcia bębnów. Nie ma przy tym sensu dzielić włosa na czworo i doszukiwać się przekłamań w oddaniu barwy czy drobnych podbić podzakresów. Podobnie jak w czasie koncertu, tak i tutaj liczy się wrażenie ogólne i tzw. „fun factor”."


Recenzja

ModWright Instruments KWA 100SE

Janusz Michalski - HiFiMuzyka, 2016-03

"„Koncerty Brandenburskie” Bacha w wykonaniu Dunedin Consort (Linn, 24/192) miały jednak czar i ciepło, a zdawało się, że Mytek im na to nie pozwoli. Ten czar jest ukryty w muzyce, instrumentach i samym nagraniu, ale trzeba miećwzmacniacz taki jak ModWright, żeby te cechy wydobyć w sposób, który sprawi słuchaczowi przyjemność."