Inne modele

Producent: Emotiva

Model: Emotiva XPA-Gen 3

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy


Opis

Wzmacniacz mocy Emotiva XPA Gen3

Wzmacniacze mocy serii XPA Gen3 są trzecim wcieleniem legendarnych wzmacniaczy Emotiva serii XPA

Nowe podejście do projektowania wzmacniaczy
Kiedy Emotiva postanowiła zaprojektować nową linię wzmacniaczy, zaczęto od dokładnego przeanalizowania wszystkich wzmacniaczy stworzonych przez nas wcześniej. Oceniono projekt, jakość układu elektronicznego i detale obudowy. Okazało się, że zdobyte doświadczenie, umożliwia poprawę wielu aspektów budowy wzmacniaczy. Rozważając wszystkie za i przeciw, zachowano najlepsze cechy projektów, dodając do nich nowe rozwiązania. Rezultat stał się podstawą nowej linii audiofilskich wzmacniaczy Emotiva: seria XPA Gen3 to początek nowej ery.

Komponenty Emotiva XPA Gen3 to modułowe urządzenia, które w chwili zakupu można dowolnie konfigurować. Możesz wybrać dowolną liczbę kanałów, od dwóch do siedmiu. Wszystkie konstrukcje są budowane w jednej obudowie, w oparciu o ten sam wydajny zasilacz. Jeżeli w przyszłości będziesz potrzebował zmian, możesz z łatwością dodać kolejne kanały. Nie musisz wyrzucać świetnego wzmacniacza stereo, kiedy będziesz tworzyć system kina domowego. Wystarczy, że dodasz do niego kilka kanałów.

Więcej mocy!
Projekt wzmacniacza zaczyna się, i kończy, na mocy. Oczywiście, jakość dźwięku jest najważniejsza – i na niej skupia się precyzyjne strojenie układu. Jeśli jednak nie masz odpowiedniego zasilacza, nie uratuje cię nawet najlepszy projekt stopni wzmacniających.

Nowa seria wzmacniaczy Emotiva XPA Gen3 korzysta z wydajnego zasilacza impulsowego. Jest on w stanie, bez żadnych kłopotów ze stabilnością, dostarczyć ponad 3kW mocy ciągłej. Posiada wszystkie zalety klasycznych projektów z toroidalnymi transformatorami, bez żadnych ich wad. Jest lekki, inteligentny i wyjątkowo mocny! Stara szkoła, z ciężkimi transformatorami i wielkimi bateriami kondensatorów, zdaje się już odchodzić do lamusa. Klasycznym zasilaczom coraz trudniej dotrzymać kroku nowym konstrukcjom. Jesteśmy świadkami rewolucji w zasilaniu wzmacniaczy. Jej owoce są sercem wzmacniaczy Emotiva XPA Gen3.

To się nazywa wzmacniacz
Modułowe wzmacniacze Emotiva XPA Gen3 oparto o topologię znaną z naszych legendarnych końcówek XPR. Wyjątkowy, prądowy, stopień wejściowy napędza zbalansowany stopień wzmacniania napięciowego. Połączenie zaawansowanego stopnia wzmacniającego z potężnym stopniem wyjściowym daje kompletne, pełne detali brzmienie. Najdrobniejsze szczegóły pojawiają się na kompletnie czarnym tle. Szerokie pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń pozwalają pokazać wszystkie niuanse odczytywane przez dzisiejsze źródła wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacze Emotiva XPA Gen3 napędzą najtrudniejsze nawet kolumny bez śladu zadyszki. I pozostaną przy tym kompletnie zimne.

Topologia naszych zasilaczy, klasa H z technologią Soft-Switch, zwiększa wydajność wzmacniaczy Emotiva XPA Gen3, bez żadnych kompromisów w kwestii jakości. W końcu, tego właśnie oczekujecie od firmy Emotiva! Przy niskich poziomach głośności, zasilacz pracuje w trybie niskonapięciowym, co zmniejsza zużycie energii. Kiedy układ kontrolny wzmacniacza wykrywa wzrost poziomu sygnału, natychmiast przełącza końcówkę w tryb zasilania wysokonapięciowego, dzięki czemu płynnie odtwarzana jest muzyka o najwyższym zakresie dynamiki. Proces ten dzieje się stale, w czasie rzeczywistym. I pozwala osiągnąć skuteczność niewyobrażalną dla starszych konstrukcji. Wzmacniacze Emotiva XPA Gen3 podczas pracy nie nagrzewają się nadmiernie, co zwiększa trwałość komponentów, zmniejsza zużycie energii i poprawia stabilność pracy. Wszystkie zalety klasy AB bez marnowania energii i wielkiego ciężaru. Doskonale!

Prawdziwa moc. Naprawdę
Nie próbuj nawet porównywać możliwości amplitunerów kina domowego ze wzmacniaczami Emotiva XPA Gen3. Nawet konstrukcje ‚high-endowe’ są czasem testowane i mierzone tylko podczas napędzania jednego z kanałów. Trudno w to nawet uwierzyć. To dlatego w ich ulotkach pojawia się termin ‚moc chwilowa’. Czasem też jakiś geniusz marketingu radzi, by podawać moc dla obciążenia 6 zamiast 8 omów. Moc wyjściową wzmacniaczy Emotiva mierzy się zawsze podczas napędzania wszystkich kanałów i ośmioomowym obciążeniu. Kropka. Wystarczy sprawdzić ilu naszych konkurentów podaje dane dotyczące ‚napędzania wszystkich kanałów’. W efekcie, nasze wzmacniacze Emotiva XPA Gen3 pokażą całą potęgę dzisiejszych ścieżek dźwiękowych i muzyki wysokiej rozdzielczości. Bez utraty dynamiki i zamazywania detali. Mówimy o prawdziwej mocy i rozdzielczości. Usłyszysz je natychmiast. Bez wyjątków, bez kompromisów.

Serce systemu
Wzmacniacze Emotiva XPA Gen3 to nie tylko czysta moc. Oprócz potężnego zasilacza można w nich znaleźć audiofilskie stopnie wzmacniające zbudowane w oparciu o najlepsze komponenty. Stosujemy najnowsze technologie i najlepsze materiały. Efektem są komponenty światowej klasy. Zaprojektowane tak, by dało się z nich złożyć zaskakująco wyrafinowane systemy. Słuchamy ich sami. Wiemy, co sadzą o nich użytkownicy. Najlepsza jednak jest możliwość stałego rozwoju naszych urządzeń. Można je konfigurować odpowiednio do potrzeb rozwijających się systemów. Wzmacniacze Emotiva XPA Gen3 są składane i testowane w USA!

Konstrukcja modułowa
Modułowe wzmacniacze mocy linii Emotiva XPA Gen3 korzystają z jednej, trwałej i ciężkiej obudowy zawierającej wydajny zasilacz i do siedmiu modułów wzmacniających.
Wzmacniacz Emotiva XPA Gen3 może być zamówiony w konfiguracji obejmującej od dwóch do siedmiu zainstalowanych modułów wzmacniających [jeden moduł na kanał]. Dodatkowe moduły można zainstalować w razie potrzeby, kiedy – na przykład – wymaga tego rozwój systemu. Panel przedni i układy ochronne są dostosowane do pracy z każdą ilością kanałów, nie trzeba ich więc zmieniać wraz z rozwojem XPA Gen3. Na tylnym panelu niewykorzystane sloty są zasłonięte przez panele ochrone.

Uwaga! Aby zapewnić prawidłowe działanie wzmacniacza po instalacji nowych modułów wzmacniających, powinny być one instalowane bezpośrednio w fabryce Emotiva lub u naszych autoryzowanych dealerów.

Kilka słów o pomiarach mocy
Muzyka ze swej natury jest zjawiskiem dynamicznym. Często zdarza się, że oba kanały stereofonicznego wzmacniacza mocy muszą jednocześnie produkować dźwięk o dużym nasileniu. Jednak niezbyt często dotyczy to większej liczby kanałów. A już praktycznie nigdy nie jest to spotykane w testach laboratoryjnych. Aby zapewnić najlepszą dynamikę wtedy, kiedy jest to najważniejsze [podczas słuchania muzyki] zaprojektowaliśmy dla XPA Gen3 olbrzymi, przeskalowany, zasilacz dostarczający potężną ilość energii do dwóch modułów wzmacniających i zapewniający olbrzymią dynamikę przy konfiguracjach obejmujących większą liczbę kanałów. Moc znamionowa końcówek XPA Gen3 jest taka sama dla dwóch kanałów napędzanych stale w wersji stereofonicznej lub dwóch kanałów napędzanych stale w każdej innej konfiguracji [3, 4, 5, 6 lub 7 kanałów]. Warto też podkreślić, że brzmienie XPA Gen3 nie zmienia się w zależności od napięcia prądu zasilającego wzmacniacz: 120V AC lub 230V AC. Moc konfiguracji wielokanałowych jest nieznacznie wyższa przy zasilaniu prądem 230V AC.

Topologia układu
Modułowy wzmacniacz mocy z zasilaczem impulsowym i niezależnymi różnicowymi modułami wzmacniającymi: wysokoprądowymi układami dyskretny z krótką ścieżką sygnałową, pracującymi w klasie AB. Topologia zasilacza: optymalizowana klasa H. Mikroprocesorowy układ ochronny.

Moc wyjściowa
Wszystkie modele: napędzany jeden kanał, 20Hz – 20kHz, 120V AC:

 • 300W RMS na kanał; THD < 0,1%; 8 kOhm
 • 550W RMS na kanał; THD < 0,2%; 4 kOhm
 • 800W RMS na kanał; THD < 0,5%; 2 kOhm

Wszystkie modele: napędzane dwa kanały; 20Hz – 20kHz, 120V AC:

 • 300W RMS na kanał; THD < 0,1%; 8Ohm
 • 490W RMS na kanał; THD < 0,1%; 4Ohm

Poszczególne modele: napędzane wszystkie kanały; 20Hz – 20kHz, THD < 0,1%, 8Ohm, 120V AC:

 • XPA two Gen3: 300 W RMS na kanał
 • XPA three Gen3: 275 W RMS na kanał
 • XPA four Gen3: 260 W RMS na kanał
 • XPA five Gen3: 250 W RMS na kanał
 • XPA six Gen3: 225 W RMS na kanał
 • XPA seven Gen3: 200 W RMS na kanał

Galeria


Cechy urządzenia

Emotiva XPA Gen3

 • Prawdziwe audiofilskie brzmienie: jak wszystkie nasze wzmacniacze. Seria XPA Gen3 daje wspaniały dźwięk we wszystkich systemach.
 • Szerokie pasmo przenoszenia, niskie zniekształcenia: gładkie, detaliczne brzmienie z niesamowicie naturalnym obrazowaniem bez cienia ziarnistości i ostrości.
 • Układ zasilania topologii Soft-Switch klasy H: większa wydajność bez kompromisów w kwestii jakości dźwięku.
 • Zasilacz impulsowy: wszystkie zalety zasilaczy liniowych z większą wydajnością i stabilnością oraz redukcją masy.
 • Modułowa konstrukcja: pozwala kupić dziś tyle kanałów, ile potrzebujesz a potem zwiększać ich liczbę w razie potrzeby.
 • Doskonała jakość montażu, najlepsze elementy: lata bezproblemowej obsługi.
 • Totalnie stabilne: zaprojektowane do pracy w prawdziwym świecie, z prawdziwymi kolumnami.
 • Stalowa obudowa 4RU z aluminiowym frontem: doskonały wygląd i ochrona wnętrza.
 • Pozłacane terminale głośnikowe: kompatybilne z wszystkimi końcówkami przewodów głośnikowych.
 • Pozłacane gniazda wejściowe RCA: doskonała jakość połączenia z szerokim wachlarzem interkonektów.
 • Możliwość wyboru wejścia zbalansowanego lub niezbalansowanego: za pomocą niezależnych metalowych przełączników.
 • Wyjście i wejście wyzwalacza: pozwala na integrację XPA Gen3 z każdym systemem kina domowego.
 • Audiofilskie układy ochronne: transparentne brzmieniowo chronią wzmacniacz przed uszkodzeniem.
 • Zgodne z napięciem zasilającym na całym świecie: XPA Gen3 dostosowuje się do każdego napięcia w zakresie od 100 do 250 V AC 50/60Hz.
 • Standardowe gniazdo IEC: pozwala na stosowanie audiofilskich przewodów zasilających.
 • Nawet 5-letnia gwarancja: pozwala cieszyć się brzmieniem XPA Gen3 przez długie lata - standardowe 2 lata + 3 lata [możliwość bezpłatnego rozszerzenia].