Inne modele

Producent: Dan D'Agostino

Model: Dan D’Agostino Momentum Stereo

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy


Opis

Dan D’Agostino Momentum Stereo – stereofoniczna końcówka mocy

Stereofoniczny wzmacniacz mocy Momentum oferuje nadzwyczajną jakość dźwięku, znaną z monobloków Momentum, w bardziej przystępnej formie.

Topologia układu oraz konstrukcja wzmacniacza jest odzwierciedleniem konstrukcji monobloków – wykorzystuje te same niezwykle wydajne radiatory miedziane oraz chłodzenie grawitacyjne venturi, identyczne metalizowane 1% rezystory, te same szerokopasmowe (69 MHz) tranzystory mocy oraz taką samą, w pełni komplementarną, konfigurację zbalansowaną. W rezultacie otrzymano jakość brzmienia nieporównywalną z żadnym innym wzmacniaczem na rynku – poza oczywiście samymi monoblokami Momentum – a także niezwykle energooszczędny układ, pobierający w stanie czuwania zaledwie 1W mocy.

Charakterystyczne wychyłowe wskaźniki mocy zastosowane w monoblokach, pojawiają się również w końcówce mocy, tym razem z oddzielną wskazówką dla każdego z kanałów. Podobnie jak monobloki, wzmacniacz stereofoniczny wykorzystuje montaż przewlekany i jest budowany ręcznie oraz poddawany indywidualnym testom w fabryce D’Agostino w Connecticut. Posiadacze wzmacniacza stereofonicznego, którzy chcieliby się stać posiadaczami monobloków, mogą uczynić to w sposób łatwy i przystępny, ponieważ wzmacniacz stereofoniczny może być przekształcony przez D’Agostino do pracy w trybie monofonicznym. Powstały w ten sposób wzmacniacz będzie identyczny z fabrycznie nowym monoblokiem.

Natchniony projekt
Ciepły blask polerowanych miedzianych radiatorów współgra z projektem wzorniczym wzmacniacza. Podświetlany zegar umieszczony na ściance przedniej nawiązuje do wyglądu klasycznych szwajcarskich zegarków i ozdobiony jest podpisem Dan’a D’Agostino. Zainspirowana czystym projektem wzorniczym iPhone’a i iPada obudowa, pozbawiona wystających żeber radiatorów, skręcana jest od spodu, tak więc ścianki przednia, górna i boczne, pozbawione zostały jakichkolwiek śrub montażowych.

Rewolucyjne chłodzenie
Momentum jest pierwszym produkowanym wzmacniaczem wykorzystującym miedź do budowy radiatorów odprowadzających ciepło. Przewodnictwo cieplne miedzi, jest o 91% większe, niż aluminium, co sprawia, że radiatory w Momentum mogą być dużo mniejsze. W celu dalszej poprawy zdolności chłodzących, radiatory posiadają otwory zamiast żeber. Wyloty otworów mierzą 0.75 in (1.9cm) średnicy i zwężają się do rozmiaru 0.5 in (1.2 cm) w środku radiatora. W chwili gdy ciepłe powietrze opuszcza wylot otworów, ich specjalny kształt wymusza jednoczesne zasysanie powietrza chłodnego od spodu obudowy. Miedziane radiatory wyposażone w otwory, czynią z Momentum urządzenie niezwykle kompaktowe, wysokość obudowy to zaledwie 10 cm.

Wydajny energetycznie
Większość wzmacniaczy audio klasy high-end pobiera setki watów mocy juz w chwili włączenia zasilania – nawet wówczas, gdy znajdują się w stanie spoczynku i reprodukują jedynie ciszę. We wzmacniaczu Momentum, Dan D’Agostino osiągnął nowy standard wydajności energetycznej w branży audio high-end. Pomimo imponującej mocy 300 W na kanał przy 8 omach (i aż 1200W przy 2 Ohmach), Momentum pobiera mniej niż 1 W mocy w stanie spoczynku – lub jak kto woli, jedna piątą energii zużywanej przez typową ładowarkę do telefonu komórkowego.

Bardzo szybkie tranzystory
28 sztuk tranzystorów wyjściowych użytych do budowy Momentum, należy do najszybszych tranzystorów wyjściowych, jakie są dostępne na rynku. Pracują one przy oszałamiającej częstotliwości granicznej 69 MHz, umożliwiając D’Agostino osiągnięcie niesamowicie szerokiego pasma przenoszenia. Każdy z tranzystorów przymocowany jest do radiatora za pomocą pary spinaczy wykonanych ze stali nierdzewnej – to rzadkość w przypadku tranzystorów o płaskim montażu – co przekłada się na zwiększenie odprowadzania ciepła przez miedziane radiatory. Układ rezystor/kondensator podłączony do bazy każdego z tranzystorów zapewnia stabilność nawet przy wysokich częstotliwościach i w przypadku podłączenia zestawów głośnikowych o niskiej impedancji.

Wzór wysokiej jakości wykonania
Ręcznie zbudowane i przetestowane w Ameryce, obudowy do Momentum, wykonano z litych bloków aluminium, a nie z arkuszy blachy giętych na prasie. Dzięki temu obudowa jest wolna od rezonansów i stanowi doskonałą osłonę przed częstotliwościami radiowymi i zakłóceniami elektromagnetycznymi (RFI/EMI). Płytka drukowana wykorzystuje wyłącznie montaż przewlekany, który sprzyja odprowadzaniu ciepła (i znosi upływ czasu) daleko lepiej niż często stosowany montaż powierzchniowy. Wykorzystanie montażu przewlekanego pozwoliło także na zastosowanie w układzie wyższej klasy kondensatorów. Wszystkie użyte rezystory to elementy metalizowane, o 1% tolerancji. W ścieżce sygnałowej nie ma żadnych kondensatorów – wzmacniacz od wejścia do wyjścia charakteryzuje się układem stabilizacji prądu stałego.

 


Galeria


Specyfikacja

Dan D'Agostino Momentum Stereo - stereofoniczny wzmacniacz mocy

  • Moc: 200W - 8 Ohm, 400 W - 4 Ohm
  • Pasmo przenoszenia: 1 Hz - 200 kHz, -1 dB / 20Hz - 20 kHz, ±0.1 dB
  • THD: 200 W @ 8Ohm, 0.1% @ 1 kHz
  • S/N: 105dB, nieważony
  • Pobór mocy: < 1 W (w trybie spoczynkowym)
  • Wejścia: 2 x XLR
  • Wymiary: 12,7 x 31,75 x 53,3 cm
  • Waga: 40.8 kg