Inne modele

Producent: Dan D'Agostino

Model: Dan D’Agostino Momentum Mono

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy


Opis

Dan D’Agostino Momentum Mono – monofoniczna końcówka mocy

Audiofile znają Dan’a D’Agostino jako najbardziej wykwalifikowanego i owładniętego pasją projektanta w branży elektroniki audio na świecie i pierwszego, który wprowadził na rynek audio high-end wzmacniacze tranzystorowe wysokiej mocy. Wraz z monofonicznym wzmacniaczem mocy Momentum dzięki wdrożeniu rewolucyjnych pomysłów, zastosowaniu nowych materiałów i nowoczesnemu projektowi, rozpoczyna on nowy rozdział high-end audio.

Momentum brzmi cieplej, bardziej muzykalnie i bardziej „live” niż jakikolwiek inny wzmacniacz który Dan zaprojektował osobiście i jednocześnie bardziej, niż jakikolwiek inny wzmacniacz dostępny na rynku. Momentum osiąga to, co wydawałoby się jest niemożliwe do osiągnięcia: niesamowitą moc i niezrównaną finezję w kompaktowej obudowie. Stworzenie wzmacniacza, który mógłby spełnić wymagania dzisiejszych audiofilów, wymaga spełnienia dwóch warunków: jeden z nich to osoba najbardziej utalentowanego i doświadczonego projektanta na świecie, drugi to świeże podejście do rozwiązania problemu. Momentum jest pierwszym wzmacniaczem oferowanym przez Dana D’Agostino pod własnym nazwiskiem. Jako współzałożyciel i były główny inżynier w Krell Industries, D’Agostino zyskał reputację budowniczego najlepszych wzmacniaczy na świecie. Wraz z Momentum rozpoczyna on nowy rozdział, wykorzystując całe doświadczenie zdobyte podczas 40 lat projektowania wzmacniaczy, startując z zupełnie nowym projektem, bez potrzeby odwoływania się do przeszłości. Żaden inny wzmacniacz nie wygląda jak Momentum. Żaden inny wzmacniacz nie brzmi jak Momentum.

Ciepły blask polerowanych miedzianych radiatorów współgra z projektem wzorniczym wzmacniacza. Podświetlany zegar, umieszczony na ściance przedniej, nawiązuje do wyglądu klasycznych zegarków szwajcarskich i ozdobiony jest podpisem Dan’a D’Agostino. Zainspirowana czystym projektem wzorniczym iPhone’a i iPada obudowa pozbawiona wystających żeber radiatorów, skręcana jest od spodu, tak więc ścianki przednia, górna i boczne pozbawione zostały jakichkolwiek śrub montażowych.

Rewolucyjne chłodzenie
Momentum jest pierwszym produkowanym wzmacniaczem wykorzystującym miedź do budowy radiatorów odprowadzających ciepło. Przewodnictwo cieplne miedzi, jest o 91% większe, niż aluminium, co sprawia, że radiatory w Momentum mogą być dużo mniejsze. W celu dalszej poprawy zdolności chłodzących, radiatory posiadają otwory zamiast żeber. Wyloty otworów mierzą 0.75 in (1.9cm) średnicy i zwężają się do rozmiaru 0.5 in (1.2 cm) w środku radiatora. W chwili gdy ciepłe powietrze opuszcza wylot otworów, kształt otworów wymusza jednoczesne zasysanie chłodnego powietrza, od spodu obudowy. Miedziane radiatory wyposażone w otwory, czynią z Momentum urządzenie niezwykle kompaktowe, wysokość obudowy to zaledwie 10 cm.

Wydajny energetycznie
Większość wzmacniaczy audio klasy high-end pobiera setki watów mocy juz w chwili włączenia zasilania – nawet wówczas, gdy znajdują się w stanie spoczynku i reprodukują jedynie ciszę. We wzmacniaczu Momentum, Dan D’Agostino osiągnął nowy standard wydajności energetycznej w branży audio high-end. Pomimo imponującej mocy 300 W na kanał przy 8 omach (i aż 1200W przy 2 omach), Momentum pobiera mniej niż 1 W mocy w stanie spoczynku – lub jak kto woli, jedną piątą energii zużywanej przez typową ładowarkę do telefonu komórkowego.

Bardzo szybkie tranzystory
28 sztuk tranzystorów wyjściowych, użytych do budowy Momentum, należy do najszybszych tranzystorów wyjściowych, jakie są dostępne na rynku. Pracują one przy oszałamiającej częstotliwości granicznej 69 MHz, umożliwiając D’Agostino osiągnięcie niesamowicie szerokiego pasma przenoszenia. Każdy z tranzystorów przymocowany jest do radiatora za pomocą pary spinaczy wykonanych ze stali nierdzewnej – to rzadkość w przypadku tranzystorów o płaskim montażu – co przekłada się na zwiększenie odprowadzania ciepła przez miedziane radiatory. Układ rezystor/kondensator podłączony do bazy każdego z tranzystorów zapewnia stabilność nawet przy wysokich częstotliwościach i w przypadku podłączenia zestawów głośnikowych o niskiej impedancji.

Wzór wysokiej jakości wykonania
Ręcznie zbudowane i przetestowane w Ameryce, obudowy do Momentum, wykonano z litych bloków aluminium, a nie z arkuszy blachy giętych na prasie. Dzięki temu obudowa jest wolna od rezonansów i stanowi doskonałą osłonę przed częstotliwościami radiowymi i zakłóceniami elektromagnetycznymi (RFI/EMI).

Płytka drukowana wykorzystuje wyłącznie montaż przewlekany, który sprzyja odprowadzaniu ciepła (i znosi upływ czasu) daleko lepiej, niż często stosowany montaż powierzchniowy. Wykorzystanie montażu przewlekanego pozwoliło także na zastosowanie w układzie wyższej klasy kondensatorów. Wszystkie użyte rezystory to elementy metalizowane o 1% tolerancji. W ścieżce sygnałowej nie ma żadnych kondensatorów – wzmacniacz od wejścia do wyjścia charakteryzuje się układem stabilizacji prądu stałego.

 

 


Galeria


Nagrody:


Specyfikacja

Dan D'Agostino Momentum Mono - monofoniczna końcówka mocy

  • Moc: 300 W - 8 Ohm; 600 W - 4 Ohm, 1.200 W - 2 Ohm
  • Pasmo przenoszenia: 1 Hz - 200 kHz, -1 dB; 20Hz - 20 kHz, ±0 dB
  • THD: < 0,01% @1 kHz at 300 W - 8 Ohm
  • S/N: 105dB, A ważone
  • Wzmocnienie: 26.5 dB
  • Pobór mocy: < 1 W
  • Impedancja wejściowa: 100 kOhm.
  • Wejścia: 1 x XLR (adapter XLR -> RCA w komplecie)
  • Wymiary: 12,7 x 31.8 x 53,4 cm
  • Waga: 40.8 kg