Inne modele

Producent: Air Tight

Model: Air Tight ATM-2

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy


Opis

Air Tight ATM-2 jest doskonałym przykładem wykorzystania lamp KT-88, które potrafią oddać naprawdę dużą moc wyjściową.

Dostarczane wraz z ATM-2 lampy są wstępnie wygrzewane w naszej fabryce a następnie przechodzą rygorystyczną selekcję [pomiary i odsłuchy]. Potem zaś są montowane do wzmacniacza w laboratorium i przechodzą dwie stugodzinne sesje odsluchowe połączone z pomiarami i regulacją parametrów ich pracy. Dzięki temu ich późniejszy montaż i regulacja biasu w domu odbiorcy nie stwarzają żadnych problemów.

Obudowa ATM-2 jest wykonana płyt pokrytych miedzią. Wszystkie wewnętrzne połączenia zrealizowano za pomocą przewodów z miedzi beztlenowej. Transformatory wyjściowe firmy Tamura mogą bez problemów przyjmować moc przekraczającą 100W. Wzmacniacz wyposażono w dedykowane wejście dla odtwarzacza CD. Dwa niezależne regulatory [prawy i lewy kanał] pozwalają na ustalenie poziomu dźwięku.

Brzmienie tego wzmacniacza jest wyjątkowo czyste. Średnica jest pełna życia. Wysokie tony mają doskonałą rozdzielczość, ale są przy tym gładkie i płynne. Dynamika basu sprawia zaś wrażenie, że słuchamy mocnego tranzystora! Bez żadnych problemów stosowaliśmy ATM-2 do napędzania kolumn o skuteczności 86dB/W, ale na stałe zalecamy niższe obciążenia.

 


Galeria


Recenzja

AirTight ATM-2

Jacek Kłos - HiFiMuzyka, 2014-09

"Przepięknie wykonana, bogato wyposażona i znakomicie brzmiąca końcówka mocy. Muzykalność osiągnięto w sposób najtrudniejszy, ale i dający słuchaczowi najwięcej satysfakcji – poprzez czystość, rozdzielczość i naturalność. Ta recepta nigdy się nie przeterminuje. ATM-2 to klasyka w najlepszym wydaniu."


Recenzja

AirTight ATM-2

Jerzy Mieszkowski - HiFiMuzyka, 2013-03

"Air Tight ATM-2 to wzmacniacz stworzony dla wielbicieli bardzo dobrego tranzystora, którzy jednak kochają poświatęlamp. Jego atutem jest też kompatybilność – większość kolumn nie będzie dla niego wyzwaniem."


Recenzja

AirTight ATM-2

Wojciech Pacuła - HiFidelity, 2013-05

"Myślę jednak, że prawdziwa wirtuozeria ATM-2 objawia się przy zupełnie innym repertuarze. Słuchając fortepianu solo ze złotej reedycji Wariacji Golbergowskich w wykonaniu Glena Goulda (wersja z 1981 roku), Pinky Winters z 1954 roku, Sarah Vaughan z lat 1949-1952, nawet saksofonu Gene Ammonsa wszystko ulega zawieszeniu: czas, przestrzeń. Słuchamy poszczególnych dźwięków i stapiamy się z nimi."


Recenzja

AirTight ATM-2

Jacek Pazio - SoundRebels, 2017-02

"... przekonałem się, że komplet pod względem oczekiwanych przeze mnie i wielu potencjalnych nabywców potrafił wprowadzić do dźwięku coś, bez czego system oparty o szklane bańki byłby może nie jedynie namiastką, gdyż sama końcówka przy delikatnym przeniesieniu ciężaru i szybkości dźwięku o oczko wyżej również oferowała w fonii szczyptę czaru lampy, ale dalekim od oczekiwanego punktem „G”."


Specyfikacja

 
Lampy:
6550 / KT88 × 4, 12AX7A × 2, 12AU7A × 2, 12BH7A × 2
Moc:
80 W + 80 W
Impedancja wejściowa:
100k Ohm
Funkcjonalność:
- Wybór źródła
- Regulacja BIAS
Wymiary:
415 × 380 × 223 mm
Waga:
32 kg