Inne modele

Producent: Air Tight

Model: Air Tight ATM-4

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy

Cena: 32.000 PLN


Opis

Air Tight ATM-4 to stereofoniczna końcówka mocy

Ukazuje walory brzmieniowe lampy 6L6-WGC/5881. Opcja monofoniczna zwiększa osiągalną moc. Air Tight zaczął planować konstrukcję ATM-4, kiedy dowiedziano się, że z wojskowych zapasów dawnego Związku Radzieckiego trafi na rynek partia lamp 6L6-WGC/5881. Audiofile z dłuższym stażem pamiętają zapewne, że lampy te były podstawą doskonałych wzmacniaczy McIntosh MC-24 i Sansiu AU-111. Przez wiele lat zyskały wielką sławę w branży audio.

Prace projektowe zajęły trzy lata. Zamiast konwencjonalnej konfiguracji stawiającej nacisk na dużą moc wyjściową postanowiliśmy zastosować cenne lampy, które trafiły do naszych rąk, w trybie ultralinearnym zapewniającym płynność dźwięku i poczucie jego wewnętrznej, nieograniczonej siły.

W trybie UL wzmacniacz ATM-4 osiąga moc 24W na kanał, choć słuchacz może odnieść wrażenie, że to raczej 40-50 watów. Dla tych, którzy jednak potrzebują więcej mocy, przygotowaliśmy możliwość przełączenia go w tryb monofoniczny – osiągana jest wtedy moc 40W. Lampa 12AT7 zastosowana w pierwszym stopniu zapewnia odpowiedni stopień wzmocnienia. Zaś płytka pętla sprzężenia zwrotnego odpowiada za niski poziom zniekształceń. Jak i inne wzmacniacze Air Tight, tak ATM-4 zmontowany jest metodą punkt-do-punktu bez użycia płytek drukowanych. Równowagę push-pull można ocenić za pomocą miernika widocznego na przedniej ściance oraz wyregulować odpowiednim pokrętłem.

ATM-4 zbudowano z wyselekcjonowanych części najwyższej jakości (metalowe kondensatory, ręcznie nawijane transformatory). Każdą z nich wybrano na podstawie testów odsłuchowych. Projekt obudowy wzmacniacza, wykonanej z grubych blach, w doskonały sposób podkreśla nieprzemijalną wartość tej konstrukcji.


Galeria


Specyfikacja

Lampy:
6L6GC × 4, 6FQ7 × 2, 12AT7 × 1
Moc:
24 W + 24 W (8 Ohm), 48 W (mono, 8 Ohm)
Impedancja wejściowa:
100k Ohm
Funkcje:
- Wybór źródła (2-ch),
- Wybór trybu pracy: stereo/mono
Wymiary:
380 × 340 × 205 mm
Waga:
23 kg