Inne modele

Producent: Air Tight

Model: Air Tight ATM-3

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy

Cena: 75.000 PLN /para


Opis

Air Tight ATM-3 – monofoniczna końcówka mocy na lampach 6CA7/EL34, o mocy 55W na kanał w trybie triodowym i 110W w trybie UL.

Pierwsze monobloki firmy Air Tight – klasyczna konstrukcja Pana Miury. Lampy 6CA7/EL34, w potrójnej konfiguracji push-pull, zapewniają doskonałą muzykalność i precyzję dźwięku.

W trybie triodowym [nasza ulubiona konfiguracja, najbardziej przejrzysta i muzykalna] wzmacniacz ten osiąga 55W. Po przełączeniu w tryb ultralinearny [kiedy wymagają tego trudne kolumny] osiąga 110W. Układ regulacji prądu podkładu pozwala każdej z lamp osiągnąć pełnię możliwości. Trwałoś lamp zwiększa układ opóźnionego rozruchu. Rezygnacja z płytek drukowanych prowadzi do naturalnej reprodukcji dźwięku. Zaś transformatory wyjściowe Tamura zapewniają brak ograniczeń w przenoszeniu mocy. Słychać to zwłaszcza w zakresie najniższego basu.

Dzięki tym cechom ATM-3 jest od lat ulubioną konstrukcją wymagających audiofilów na całym świecie. Oprócz brzmienia doceniają oni również wygląd ATM-3. Jego elegancka obudowa jest prawdziwym dziełem sztuki użytkowej. Hasło ‘dźwięk, który ma kształt’ nigdy nie zostało wyrażone w pełniejszy sposób.


Galeria


Specyfikacja

Lampy:
6CA7 × 6, 12AX7 × 1, 12AU7 × 1
Moc:
110 W (UL), 55 W (triode)
Impedancja wejściowa:
100k Ohm
Funkcje:
- Wybór konfiguracji UL/Trioda
- Regulacja BIAS
Wymiary:
405 × 340 × 220 mm
Waga:
25 kg