Inne modele

Producent: Air Tight

Model: Air Tight ATM-1S

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy

Cena: 35.000 PLN


Opis

ATM-1S – stereofoniczny wzmacniacz lampowy

Ostateczna wersja legendarnego ATM-1. Konstrukcja wzmacniacza odzwierciedla ponad 20 lat pracy nad idealnym wykorzystaniem lampy EL34. Gdy Atasushi Miura zakładał firmę produkującą urządzenia Air Tight – po wielu latach doświadczeń jako konstruktor i szef Luxman’a – wzmacniacz ATM-1 był jego pierwszą zupełnie nową konstrukcją. I jednocześnie produktem, który zadecydował o sukcesie Air Tight w pierwszych latach funkcjonowania. Upływ czasu nie umniejszył zalet tej konstrukcji, która jest oferowana nieprzerwanie do chwili obecnej.

ATM-1S jest stereofoniczną końcówką mocy, ale ze względu na fakt iż jest wyposażony w dwa przełączalne wejścia oraz regulator głośności (osobno dla obu kanałów) można go stosować bez użycia przedwzmacniacza. Konstrukcja wzmacniacza oparta jest o ortodoksyjny układ z odwracaczem fazy Mullard’a pozwalający na wyeksponowanie wszystkich zalet lamp EL34 (ciepłego brzmienia, silnego basu i słodkich sopranów), które stały się synonimem muzykalności wzmacniaczy lampowych.

Obudowę wzmacniacza stereofonicznego ATM-1S wykonano ze stalowych płyt pokrytych warstwą miedzi oraz 4 warstwami lakieru, zaś jego przedni panel to aluminium grubości 8mm.

Wszystkie wewnętrzne połączenia, wykonane metodą punkt-do-punktu [całkowicie zrezygnowano tu bowiem z płytek drukowanych], prowadzone są za pomocą przewodów z miedzi beztlenowej. Co więcej, wejście sygnału połączone jest bezpośrednio z lampą pierwszego stopnia wzmocnienia – delikatny sygnał nie przechodzi przez żaden niepotrzebny przewód. Konfiguracja wzmacniacza opiera się na cenionych lampach 6CA7. Transformatory wyjściowe to produkty firmy Hashimoto zapewniające najwyższą jakość dźwięku nawet przy pełnej mocy wyjściowej 60W.

Każdy wzmacniacz przechodzi procedurę stugodzinnego wygrzewania w fabryce połączonego z precyzyjnym strojeniem wszystkich układów. Zapewnia to całkowitą stabilność pracy. Obsługę ATM-1S ułatwia dodatkowo wygodna regulacja prądu podkładu.


Galeria


Specyfikacja

Lampy:
EL34 x 4, 12AU7 x 2, 12AX7 x 1
Moc wyjściowa:
2 x 36 W (8 Ohm)
THD:
<0,1% (1kHz, 1W), <1% (1 kHz, 36 W)
Pasmo:
20-20.000Hz (+/-1db, 36W)
Czułość wejściowa:
1 V
Impedancja wejścia:
100k Ohm
Pobór mocy:
250 W
Impedancja obciążenia:
4 | 8 Ohm
Wymiary:
368 x 293 x 231 mm
Waga:
22 kg