Inne modele

Producent: Aesthetix

Model: Aesthetix Atlas

Typ: Wzmacniacze / Końcówki mocy


Opis

Aesthetix Atlas Stereo i Atlas Mono – hybrydowe wzmacniacze mocy

Wzmacniacze Atlas są w stanie współpracować z praktycznie wszystkimi wysokiej klasy głośnikami. Innowacyjna, hybrydowa budowa obejmuje dwubiegunowy stopień wyjściowy, dwubiegunowy stopień sterujący i lampowy wejściowy stopień wzmacniający.

Są to jedyne wzmacniacze hybrydowe bez sprzężenia zwrotnego, co ma decydujące znaczenie dla zachowania harmonijnej integralności, powietrza, przestrzeni i spójności. Wzmacniacze Atlas zapewniają wybór wejść pełnozakresowych lub górnoprzepustowych. Ten wyjątkowy, wbudowany filtr idealnie nadaje się do zestawów głośnikowych z aktywnymi subwooferami (jak np. Vandersteen) lub do systemów audio i systemów kina domowego z zewnętrznymi aktywnymi subwooferami. Urządzenia serii Saturn charakteryzuje się specjalną konstrukcją obudów, wykonanych w całości z aluminium, a także wyrafinowaną konstrukcją zasilacza.

Cechy

• Brak sprzężenia zwrotnego, wzmacniacz o w pełni różnicowej konstrukcji uzupełnionej symetrycznym mostkiem dla uzyskania bardziej otwartego dźwięku.
• Lampowy stopień mocy, po jednej lampie 6SN7 na kanał, zapewnia harmonijną dokładność i wielowarstwową scenę dźwiękową. Ten pojedynczy stopień wzmacniający zapewnia całe wzmocnienie napięciowe wzmacniacza.
• Wzmacniacz stereofoniczny: 200 W na kanał przy 8 Ω; 400 W na kanał przy 4 Ohm.
• Wzmacniacz monofoniczny: 300 W na kanał przy 8 Ω; 600 W na kanał przy 4 Ohm.
• Wzmacniacz posiada wbudowany filtr górnoprzepustowy: 6 dB/oktawę, 16 ustawień od 40 Hz do 200 Hz w krokach po ok. 10 Hz.
• Wejścia symetryczne i asymetryczne przyczyniają się do większej kompatybilności.
• Wejście bezpośrednie pomija wszystkie filtry, zwrotnice i przełączniki dla osiągnięcia maksymalnej czystości dźwięku.
• Technologia magistrali obniża impedancję zasilania między urządzeniami wyjściowymi dla uzyskania natychmiastowej dostępności prądu.
• W zasilaczu sieciowym zastosowano dwa transformatory i trzy dławiki. Sekcja wysokoprądowa korzysta z dedykowanego transformatora i dławika napięcia wejściowego. Zasilanie lampy B+ ma na wejściu dławik i jest dyskretnie stabilizowane. Efektem jest niezrównana czystość i kontrola dźwięku.
• Chronione patentem terminale przyłączeniowe Cardas, powlekane rodem, z pojedynczą blokadą.
• Wykonana w całości z aluminium konstrukcja chassis zapewnia trwałość i wytrzymałość.
• Obudowy transformatorów ze stali nierdzewnej zapobiegają wpływom pól magnetycznych na wrażliwe obwody audio, umożliwiając zachowanie subtelnych niuansów odtwarzanej muzyki.
• Sterowanie poprzez port RS232 i funkcja wyzwalacza do specjalnych potrzeb instalacyjnych.
• Dostępny z czarną lub srebrną płytą czołową.

Wersje
Atlas jest dostępny w wersji Stereo oraz Mono. Atlas Stereo jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej i Signature. Wersja standardowa wzmacniacza Atlas Stereo oferuje wszystkie opisane powyżej funkcje i technologie. Atlas Mono jest dostępny tylko w wersji Signature. W wersji mono przesyła całą moc zasilania przekazywana jest do jednego kanału, zwiększając w ten sposób przestrzeń, siłę i wielowymiarowość dźwięku.

Atlas Signature

Atlas Stereo Signature korzysta z tych samych obwodów, co standardowy Atlas Stereo, jednak obwody te są wykonane wyłącznie z wykorzystaniem części o najwyższej dostępnej jakości. W standardowej wersji wykorzystano bardzo wysokiej jakości kondensatory Rel-Cap jako kondensatory sprzęgające między stopniami, natomiast w wersji Signature zastosowano kondensatory Peter Moncrief Stealth, których koszt jest ponad dziesięciokrotnie większy. Daje to więcej szczegółowości i informacji, zachowuje natomiast to samo zrównoważenie tonalne, za które wielokrotnie nagradzano urządzenia Aesthetix. Pojemność kondensatorów wysokoprądowego stopnia wyjściowego zasilacza sieciowego została podwojona, zwiększając siłę i moc oddziaływania basów. Standardowe złącza zaciskowe okablowania zostały zastąpione specjalistycznymi złączami klasy audiofilskiej 14 AWG dla dalszego zwiększenia rozdzielczości. Inne ważne usprawnienie to zastąpienie wszystkich rezystorów emiterów specjalistycznymi rezystorami foliowymi o niskiej indukcyjności.

Opinie

Wspaniała rozdzielczość i detaliczność… głęboka, przekonująca przestrzeń… czysta radość – zarówno dźwiękowo, jak i muzycznie.

The Absolute Sound High-End Audio Buyers Guide (wiosna 2013)

Potęga i bogactwo brzmienia dźwięku. Scena stereo jest jedną najszerszych, jakie kiedykolwiek słyszałem, nic też nie brakuje, gdy chodzi precyzję czy intymność. Dodajmy nadzwyczajną jakość wykonania i mamy jeden z najlepszych przedwzmacniaczy / wzmacniaczy mocy, jakie można kupić za te pieniądze.

What Hi-Fi? (Wielka Brytania, 2012): Wzmacniacz liniowy CALYPSO SIGNATURE i wzmacniacze ATLAS MONO: 30 olśniewających wzmacniaczy stereo

…łączy unikalne podejście techniczne, nadzwyczajne rzemiosło i wyjątkowo dobry dźwięk… neutralny i emocjonalny dźwięk, niezależnie od głośników…

Michael Lang, STEREO (Niemcy, 2012): „100 punktów dźwiękowych” dla wzmacniaczy ATLAS MONO

„… jakość wykonania z najwyższej półki… charakteryzuje się kontrolą, łatwością i dynamiką, które sprawiają, że muzyka ożywa.”

Wes Phillips, Polecane przez Stereophile urządzenie klasy A: ATLAS STEREO

Wzmacniacze Aesthetix wyznaczają standard… w jednej chwili delikatnie czułe i bez wysiłku dysponujące mocą; mogą współpracować z większością głośników i mogą to robić bez muzycznego napinania mięśni.

Roy Gregory, HiFi Plus (USA, 2011): ATLAS MONO

Mnóstwo mocy… wdzięk najwyższej klasy … niesamowita jakość wykonania… Scena stereo jest jedną z najszerszych, jakie kiedykolwiek słyszałem, nic też nie brakuje, gdy chodzi precyzję czy intymność.”

What Hi-Fi? (Wielka Brytania, 2011): Wzmacniacze ATLAS MONO otrzymują „5 gwiazdek”

+9 LPs – „Atlas jest spójnie muzykalny… zachwycający tonalnie … przekonująca wirtualna scena muzyczna…

10Audio.com (2011): ATLAS STEREO

… ze względu całą swoją siłę, wzmacniacz Aesthetix Atlas okazał się całkiem wdzięczny w przedstawieniu muzyki wraz ze wszystkimi jej materialnymi i niematerialnymi aspektami… to naprawdę jedne z najlepszych wzmacniaczy, jakie kiedykolwiek miałem w swoim systemie.

Wes Phillips, Stereophile (2010): ATLAS STEREO

Wyrafinowana brutalność, Atlasy brzmią wspaniale we wszystkich rodzajach muzyki.

What Hi-Fi? Sound & Vision Magazine (Wielka Brytania, 2008): „Pięć gwiazdek” dla ATLAS STEREO


Galeria


Nagrody:


Specyfikacja

Atlas Stereo Moc wyjściowa: 200W na kanał 8Ohm, 400W na kanał 4Ohm Czułość: 60mV (1 watt), 2.3V (full power)

Atlas Mono Moc wyjściowa: 300W na kanał 8Ohm, 600W na kanał 4Ohm Czułość: 60mV (1 watt), 3.1V (full power)

Impedancja wejścia: 470K Impedancja wyjścia: .25 at 1kHz Signal to noise: 120dB Pasmo przenoszenia: 4 - 150kHz THD przy pełnej mocy: <1% Pobór mocy: 100 W Idle Wymiary: 18"w x 8"h x 19"d Waga: 70 lbs Wykończenie: czarne lub srebrne