Firma Jorma Design powstała w roku 2002 z jednego powodu: jej twórca pragnął umożliwić odtwarzanie muzyki w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału, bez dodawania lub odejmowania czegokolwiek do zarejestrowanego sygnału. Z taką też myślą powstała najnowsza seria STATEMENT, z której pochodzą referencyjne przewody zasilające.

 

Przewody zasilające serii Statement mają w założeniu sprostać standardowi jaki wyznaczają inne akcesoria tej serii. Jedna z dewiz firmy Jorma Design mówi: jeśli wymagasz od systemu najlepszych rozwiązań, daj z siebie wszystko.Tak więc bezkompromisowość tej konstrukcji nie podlega żadnej negocjacji – podobnie jak każdy, starannie dobrany i przemyślany ich element składowy. Po siedmiu latach prac, czerpiąc z wieloletniego doświadczenia, wyborze najlepszych materiałów i technologii, dzięki akcesoriom STATEMENT, mamy możliwość usłyszeć najwyższej jakości dźwięk.

 Sekret Jorma Design polega na wykorzystaniu w akcesoriach najlepszych dostępnych materiałów oraz opracowaniu optymalnego sposobu układu i przebiegu względem siebie przewodników. Wszystkie akcesoria Jorma Design muszą spełniać wymagające kryteria: każdy z nich jest indywidualnie testowany przed opuszczeniem fabryki. W ostatecznej ocenie jakości, drastycznie przestrzegane normy w odniesniu do parametrów mierzalne są mniej istotne. Producent skupił się na aspektach, których pomiary nie są w stanie w żaden racjonalny sposób opisać. Najważniejszym z nich jest muzykalność, która wymierna wartość wydaje się najtrudniejszą do osiągnięcia. Według inżynierów Jorma Design muzykalność opisuje stan, w którym możliwe jest wielogodzinne słuchanie systemu z pełną satysfakcją, bez uczucia zmęczenia, z całkowitą koncentracją na muzyce. Prawdopodobnie dlatego po wpięciu ich w tor zasilający, możemy mieć początkowo wrażenie braku ich wpływu na brzmeinie systemu, ale dokładnie tego oczekują osoby, które szukają najlepszych w tym zakresie rozwiązań – czyli pełnej transparentności.

Szwedzki producent studzi nieco audiofilskie potrzeby w zakresie nadmiarowo grubych kabli zasilających. Niepozornie wyglądające przewody serii STATEMENT posiadają charakterystyczny ciemny oplot, produkowane są w długości 1.5 metra. Każdy posiada charakterystyczny drewniany element z nazwą serii i logo firmy.

 

STRONA PRODUCENTA: www.jormadesign.com