Tegoroczna wystawa Audio Video Show 2018 to tradycyjnie trzy sale i trzy prezentacje. Tematem przewodnim było różne podejście do tego, co kryje się pod pojęciem estetyki brzmienia.

 

SoundClub tradycyjnie zaprosił miłośników hi-end na Stadion Narodowy. Tegoroczne prezentacje były trzema różnymi wymiarami brzmienia: w kameralnej sali zaprezentowaliśmy tradycyjny, lampowy zestaw firmy AirTight z gramofonem Oasis firmy Brinkmann i kolumnami, których twórcą jest John DeVore. W największej sali pokazaliśmy nowoczesną elektronikę i kolumny ze Skandynawii. Korzystaliśmy zarówno z tradycyjnych płyt winylowych, płyt CD jak i plików – ich źródłem był serwer ROON. W tej starannie zaadaptowanej przez firmę Mega Acoustic sali zagrały skandynawskie zestawy głośnikowe Coltrane 3 firmy Marten. Sala z budżetowym systemem audio była propozycją zarówno dla miłośników kina domowego jak i dźwięku stereo. Tegorocznymi gośćmi w naszych pokojach byli: Matthias Lück z firmy Brinkmnn Audio – prezentował on między innymi przetwornik cyfrowo-analogowy Nyquist oraz Lars i Timo Engstrom, a także Lars Olofsson reprezentujący firmę Marten. Prezentacje tematyczne prowadzili Piotr Metz i Mieczysław Stoch.

SALA TV4 – REFERENCYJNY SYSTEM ODSŁUCHOWY

Dla miłośników łączenia tradycji z nowoczesnością przygotowaliśmy system, którego główne elementy pochodzą ze Skandynawii. Kolumny Marten Coltrane3 oraz monofoniczne wzmacniacze Engström ERIC uzupełniły jako źródła: dwuramienny gramofon Balance firmy Brinkmann Audio z przedwzmacniaczem gramofonowyn Tenor Phono-1, serwer ROON z Nyquist DAC oraz odtwarzacz CD Accustic Arts. Wkładki gramofonowe pochodziły z oferty firmy AirTight i były to: SP-1 Supreme oraz PC-1 Opus 1 Mono. Do tak znamienitych urządzeń dobraliśmy najlepsze naszym zdaniem przewody szwedzkiej marki Jorma Design oraz akcesoria Verictum i Franc Audio Acceessories.

 

ŹRÓDŁO ANALOGOWE
Gramofon Brinkman – Balance
ELEKTRONIKA
Engström – Eric, Monica
Brinkmann Nyquist + ROON Nucleus  – źródło cyfrowe
Accustic Arts – odtwarzacz CD
ZESTAWY GŁOŚNIKOWE
Marten – Coltrane3
AKCESORIA
Jorma Design

 

 

 

POKÓJ 206 – ANALOGOWO

Ten system oparty był o urządzenia japońskiej marki AirTight. Do najnowszej w ofercie marki końcówki mocy: ATM-300R idealną parą były wysokoskuteczne zestawy DeVore Fidelity Orangutan O/96. Źródłem dla systemu był gramofon Brinkmann Oasis z ramieniem tej samej marki i wkładka SP-7. Wspierał ją preamp Air Tight ATE-3011.

 

ŹRÓDŁO
Gramofon Brinkman – Balance, wkładka SP-7
ELEKTRONIKA – AirTight
Wzmacniacz – ATM-300R (Lampy 300B)
Phonostage – ATE-3011, ATE-2005
Przedwzmacniacz – ATC-2
ZESTAWY GŁOŚNIKOWE
DeVore Fidelity – Orangutan 0/96
AKCESORIA
Franc Audio Accessories, Metrum Lab

 

 

 

POKÓJ 207 – STEREOFONICZNIE I KINOWO

Dla miłośników kina oraz osób lubiących spędzać czas na oglądaniu filmów proponujemy urządzenia, które w sposób doskonały pomagają przenieść się w samo centrum akcji. Amerykańska marka Emotiva oraz…

ELEKTRONIKA
Emotiva – urządzenia serii DR ORAZ Bas-X
ZESTAWY GŁOŚNIKOWE
Emotiva – seria TR

 

Dodatkowymi akcesoriami w każdym z systemów były: przewody Jorma Design,
meble Franc Audio Accessories oraz akcesoria zasilające Verictum i Metrum Lab.