Marka BRINKMANN jest dla wielu osób synonimem „analogu”…

 

… rozumianego jako wszystko co związane z odtwarzaniem płyt winylowych. Nie bez przyczyny. Ten niemiecki producent słynie przede wszystkim za swoich gramofonów, ramion i przedwzmacniaczy gramofonowych.

 

Zapraszamy do lektury całego wywiadu jaki przygotował Marek Dyba – redaktor magazynu Hifidelity.pl. Matthias Lück był na początku października gościem Soundclub i prezentował na spotkaniach z miłośnikami audio urządzenia marki Brinkmann Audio: gramofony Oasis i Bardo oraz przetwornik Nyquist DAC.

 

Tak naprawdę historia przygody Helmuta Brinkmanna z audio zaczęła się od przedwzmacniacza (ze stopniem gramofonowym), po którym był wzmacniacz. W dość odległej już historii w ofercie firmy pojawił się przetwornik cyfrowo-analogowy, a nawet kolumny. Dziś oferta koncentruje się jednak wokół analogu, a ofertę niejako uzupełniają przedwzmacniacz liniowy, końcówka mocy i integra. A przynajmniej tak było do niedawna, do czasu gdy do firmy dołączył dr Matthias Lück, specjalista od… cyfrowego audio (konwersji). Wspólnie z Helmutem Brinkmannem stworzył on przetwornik cyfrowo-analogowy Nyquist), o którym miałem ogromna przyjemność dla Państwa pisać…

– Marek Dyba

 

Cały wywiad dostępny na łamach magazynu Hifidelity.pl >>>