Na tegorocznej wystawie w Monachium, szwedzki producent kolumn głośnikowych, pokazał  trzy nowości: dominującym w pokoju zestawom Mingus Orchestra towarzyszyły dwie, reprezentujące nową serię Oscar – kolumny: Duo i Tio.

 

Seria Oscar to zupełnie nowa seria i dwa nowe modele kolumn. Podłogowy model Trio oraz monitory Duo są konstrukcjami nowej generacji. W kolumnach serii Oscar znajdziemy nowe przetworniki i projekt obudowy, których początkiem była wysoko postawiona poprzeczka oczekiwań co do jakości brzmienia. Dzięki specjalnie zaprojektowanym do tej serii głośnikom oraz charakterystycznej dla firmy zwrotnicy, brzmienie tych dwóch nowych kolumn jest porównywalne z modelami serii Heritage. Wyróżnia je ponadto znacznie bardziej dostępna cena. Drugą z nowości były zestawy Mingus…

„Czasami budujemy zestawy głośnikowe po to, by podnieść poprzeczkę”

To motto tłumaczy wszystko – szczególnie gdy uświadomimy sobie, że w high-end nadal trwa nieustanny wyścig jakości. W Mingus Orchestra znajdziemy wszystko to, co znamy z wcześniejszych, flagowych konstrukcji szwedzkiego producenta: kompozytową obudowę, ceramiczne i diamentowe przetworniki oraz jedno z najlepszych referencyjnych brzmień.