W tym roku w Monachium wystawie HighEnd 2019 będziemy świadkami kilku niezwykle ciekawych premier sprzętu audio z naszej oferty…

Świat audio nie znosi stagnacji… w nieustającym wyścigu, w poszukiwaniu lepszej jakości, wciąż opracowywane są nowe technologie, jesteśmy świadkami premier i odsłuchów nowych urządzeń. Majowa wystawa HighEnd w Monachium to miejsce gdzie przez 4 dni producenci pokazują to, co do tej pory trzymali często w największej tajemnicy.


– HighEnd Monachium 2019 –
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

*   *   *
AirTight
Marten i Jorma Design
Brinkmann Audio
Franc Audio Accessories
DeVore Fidelity

Engström
Soulution

 

 

Brinkmann Audio

Taurus – nowy gramofon z napędem bezpośrednim
Podczas nadchodzącej wystawy HighEnd w Monachium, firma Brinkmann Audio zaprezentuje nowy model gramofonu z napędem bezpośrednim. Jego parametry są porównywalne do paskowego napędu w topowym gramofonie Balance. Brzmienie modelu Taurus charakteryzuje głębszy i mocniejszy bas niż w znanym i cenionym modelu Bardo. Dodatkowym atutem jest dynamika i wyróżniająca wszystkie projekty Direct Drive – doskonała precyzja brzmienia. Ciekawostką jest, że sterownik wyboru prędkości obrotowej, choć działa bezprzewodowo, to do złudzenia przypomina ten z modelu Balance. Jest to swego rodzaju hołd dla starszych modeli gramofonów firmy Brinkmann Audio. Podobnie jak w modelu Bardo czy Spyder, Taurus może być wyposażony w dwa różne ramiona o długości od 9“ do 12”.

Pokój: Atrium 4 E108

 

 

 

DeVore Fidelity

System Orangutan/Reference
W tym roku na wystawie HighEnd 2019 w Monachium to będzie jedna z najciekawszych premier. John DeVore zaprezentuje nową wersję referencyjnego zestawu serii Orangutan. Znane z poprzedniej wersji zestawy Orangutan zostały zmodyfikowane, a ich uzupełnieniem jest aktywny zestaw subbass.

Wystawa: Hala 3 L03

 

 

 

 

 

 

 

Franc Audio Accessories

Wood Block Rack 10th Anniversary
Firma Franc Audio Accessories obchodzi w tym roku swoje 10-o lecie. Z tej okazji przygotowanych zostało kilka nowości. Pierwszą z nich jest jubileuszowa wersja stolika Wood Block Rack – Wood Block Rack 10th Anniversary, która różni się od poprzedniej lakierowanymi elementami wykończeniowymi dolnej półki oraz zmodyfikowanymi nóżkami Cramic Disc Tablette, instalowanymi pod wszystkimi regulowanymi półkami górnymi. Nowe „tabletki” mają zupgradowany system centrowania, co pozwala na ich „pływanie” w mniejszym zakresie i powrót zawsze do pozycji wyjściowej – do osi podstawki. Kolejną nowością jest stolik Wood Block Rack 10th Anniversary Special Edition, który wraz z platformami Wood Block Fat Platforms 10th Anniversary Special Edition będzie miał swoją światową premierę na tegorocznych targach w Monachium. Na targach będzie miał swa premierę jeszcze jeden produkt-akcesorium, ale o tym dowiemy się dopiero na miejscu. Franc Audio Accessories wystawia się na nich w tym roku między innymi ze szwedzkim Engstrom i brytyjskim CAT.

Pokój: Atruim 4.2 F219

 

 

Jorma Design

Jorma Phono
Po raz pierwszy na wystawie HighEnd w Monachium marka Jorma Design będzie miała własne stoisko. Wraz z kolumnami firmy Marten prezentowane będą wszystkie serie akcesoriów oraz premierowo, nowy przewód gramofonowy – Jorma Phono.

Wystawa: Hala 4 N04

 

 

 

 

 

 

 

Marten

Seria Mingus Orchestra
„Czasami budujemy zestawy głośnikowe po to, by podnieść poprzeczkę”. Takimi właśnie są najnowsze kolumny Mingus Orchestra.  Ten ekskluzywny model serii Mingus to jednocześnie wspaniałe wzornictwo i najnowsza technologia. Przetworniki z diamentowymi kopułkami to rozwiązania zaczerpnięte z wyższych modeli. Tę 4-drożną konstrukcję śmiało można porównywać z zestawami Coltrane Supreme 2 i Coltrane Momento 2. Zwrotnica pierwszego rzędu i komponenty najwyższej jakości zapewniają jej wydajność porównywalną z najlepszymi modelami firmy Marten. Mingus Orchestra będzie prezentowany z nowym gramofonem Swedish Audio Technology, elektroniką CH Precision – akcesoriami Jorma Design i zasilaniem firmy Stromtank. Dodatkowo posłuchać będzie można nowych zestawów Trio i Duo z nowej serii Oscar

Pokój: Atruim 4.2 F214

 

 

 

Marten

Seria Oscar
Punktem wyjścia dla nowej serii Oscar jest zaskakująca cena. Zestawy to konstrukcje nowej generacji, a seria to przede wszystkim nowe przetworniki i nowy projekt. Początkiem wszystkiego były szkice oraz wysoko postawiona poprzeczka oczekiwań jakości brzmienia. Dzięki specjalnie zaprojektowanym do tej serii przetwornikom oraz charakterystycznej dla firmy zwrotnicy, brzmienie tych dwóch nowych kolumn jest porównywalne z modelami wyższych serii. Doskonały stosunek jakości do ceny, nowe i minimalistyczne wzornictwo zapowiadają premierę dwóch nowych modeli: podłogowy Oscar Trio oraz podstawkowy Oscar Duo pojawią się na wystawie w pokoju firmy Marten

Pokój: Atruim 4.2 F214

 

 

 

 

Special 33 – wydawnictwo firmy Brinkmann Audio

 

Nagranie tego genialnego, jazzowego trio przygotowała firma Brinkmann Audio. Podwójny, 140 gramowy winyl został przygotowany w nakładzie 500 sztuk, z których część została podpisana przez muzyków. Płyta „Special33” została przygotowana z okazji 33 rocznicy powstania firmy Brinkmann. Są płyty, które w winylowej kolekcji po prostu trzeba posiadać. Trzech jazzowych muzyków, scena oraz publiczność to idealna sytuacja dla takich gwiazd, jak saksofonista Michael Blicher, klawiszowiec Dan Hemmer oraz perkusista Steve Gadd.

„… cała płyta jest różnorodna i nie zarzyna konwencji. Kompozycje różnią się emocjami, dynamiką, pulsem i stwarzają wrażenie, jakby wykorzystywano znacznie większą ilość instrumentów. Tymczasem mamy raptem trzech panów i to, co mają pod ręką (mowa o instrumentach). Płyta niesamowicie dojrzała, obfitująca w różnorodne klimaty, stanowiąca świetny zapis klubowego koncertu. Utwory swingujące, bluesujące, czasami wręcz z lekkim charakterem hammondowego starego rocka”.

Magazyn Perkusista, maj 2018

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

*   *   *
Air Tight
Marten i Jorma Design
Brinkmann Audio
Franc Audio Accessories
DeVore Fidelity