Wśród urządzeń, które spokojnie zaliczyć można do wysokiej klasy hi-end, produkty Emotiva wyróżniają się przede wszystkim jakością.

 

Drugie z testowanych w HiFi i muzyka jesienią urządzeń to stereofoniczna końcówka mocy Emotiva XPA-DR2. Jest to wzmacniacz mocy zbudowany w oparciu o dwa moduły wzmacniające Differential Reference i dedykowany im zasilacz impulsowy 3kW. W efekcie, XPA-DR2 oferuje potężną moc, doskonałą dynamikę, niezrównaną rozdzielczość i pełną kontrolę nad wzmacnianym sygnałem. Szukając najlepszego brzmienia połączonego z nieograniczonymi rezerwami mocy oraz czarnym tłem pozbawionym szumu – jest to prawdopodobnie najlepszy wzmacniacz tego typu w tym przedziale cenowym. Emotiva XPA-DR2 dostarcza 550W dla obciążenia 8Ohm i 800W dla 4Ohm. Osiąga przy tym poziom zniekształceń  THD niższy niż 0,1%.

 

 

Ta potężnie wyglądająca końcówka mocy nie ma żadnych problemów z „…wysterowaniem kolumn znacznie wyższej klasy. (…) generowały kapitalny bas. Nie taki, który przytłacza masą, lecz taki, który dopełnia obraz muzyczny kilkupoziomowym fundamentem. (…) I nawet jeśli góra i środek prezentują wysoką klasę, to właśnie of dół potrafi wprawić w zdumienie”.

– Mariusz Malinowski,  HiFi i muzyka.

 

 

 

* * *
cały tekst recenzji przeczytać można w październikowym numerze miesięcznika
Hi-Fi i Muzyka