Emotiva XPA-DR1 – recenzja w czerwcowym magazynie HiFi i Muzyka

Monobloki XPA-DR1 GEN3 są obecnie flagowym wzmacniaczem amerykańskiej firmy Emotiva. Elektronika w monoblokach nie różni się niczym od tej, którą znajdziemy w końcówce stereo – do dyspozycji mamy jednak dwa osobne urządzenia.

Wzmacniacze Emotiva XPA-DR1 zbudowano w topologii Differential Reference. Te monofoniczne końcówki mocy wyposarzono w jeden moduł wzmacniający Differential Reference i dedykowany mu zasilacz impulsowy 3kW. W efekcie, XPA-DR1 oferuje potężną moc, doskonałą dynamikę, niezrównaną rozdzielczość i pełną kontrolę nad wzmacnianym sygnałem. Emotiva XPA-DR1 to najlepszego brzmienie połączone z nieograniczoną rezerwą mocy oraz pozbawionym szumu – czarnym tłem. Emotiva XPA-DR1 dostarcza 650W [RMS] dla obciążenia 8Ohm i 1000W [RMS] – tak, to 1kW – dla 4Ohm przy zniekształceniach THD niższych od 0,1%.

Zapraszamy do lektury recenzji amerykańskich, flagowych wzmacniaczy mocy wyprodukowanych przez firmę Emotiva. Cały tekst recenzji końcówek XPA-DR1 GEN3 dostępny jest w czerwcowym numerze magazynu HiFi i Muzyka. Autorem tekstu jest Mariusz Malinowski.

„Stereotyp amerykańskiego sprzętu to moc, rozmach i cena – wszystko z fantazją. Emotiva postanowiła się nieco wyłamać z tego obrazu. Oferuje bowiem solidnie wyglądające urządzenia, które nie kosztują fortuny.”