Jak każdego roku pod koniec wakacji, stowarzyszenie EISA przyznało nagrody produktom i producentom, które w tym i następnym roku  stanowić będą punkt odniesienia dla całej branży audio.

 

Wśród 35 najlepszych produktów sezonu 2018/2019, nagrody EISA otrzymały urządzenia, które wyznaczają nowe standardy w branży. Autorytet jakim cieszy się stowarzyszenie EISA czyni te wyróżnienia jednymi z najważniejszych wśród wszystkich tytułów i wyróżnień, jakie można zdobyć w świecie audio. Nagrody te obejmują praktycznie wszystkie urządzenia audio, w tym także kategorię subwooferów.

W tym roku członkowie EISA wyróżnili amerykańskiego producenta, firmę SVS. Magazyn AUDIO napisał o subwooferze SB-4000:

 

Jeżeli chcesz bas nie tylko usłyszeć, ale i poczuć, potrzebujesz prawdziwego subwoofera. SB-4000 jest klasą dla siebie. Korzystając z techniki stosowanej w referencyjnym SVS 16-Ultra, ta zapierająca dech w piersiach maszyna jest wyposażona we wzmacniacz o mocy sięgającej 4000 W i 13,5-calowy przetwornik o dużym skoku membrany – zainstalowany w solidnej obudowie zamkniętej.

Zaawansowany DSP przeprowadzi dokładną korekcję charakterystyki, z pełną equalizacją parametryczną, pozwalając SB-4000 zagrać precyzyjnie z każdego miejsca, a wszystkie regulacje mogą być zdalnie sterowane – pilotem lub aplikacją na smartfonie. Z bardzo wysokim poziomem SPL, potężnym uderzeniem i niesamowitym rozciągnięciem charakterystyki, ten subwoofer zatrzęsie nie tylko twoim kinem domowym, ale całym domem.

 

European Imaging and Sound Association
EISA (ang: European Imaging and Sound Association) – Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, bazujące na współpracy czasopism poświęconych tematyce multimediów, oferujących m.in. testy sprzętu RTV, foto, wideo, telefonów komórkowych itp. Członkami EISA z Polski są trzy magazyny: Audio, Foto-Kurier oraz Płaskie Ekrany. Organizacja ta została założona w 1982 roku. EISA najbardziej znana jest z corocznych nagród (EISA Awards) przyznawanych różnym urządzeniom w kilkudziesięciu kategoriach. Nagrody te uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie sprzętu audiowizualnego.

źródło: Wikipedia