Produkty amerykańskiej firmy Boulder mają wielu zwolenników. Te charakterystycznie wyglądające urządzenia u wielu osób wciąż budzą pożądanie.

 

W listopadowym numerze miesięcznika HiFi i Muzyka znajduje się obszerna recenzja przedwzmacniacza gramofonowego Boulder 508. Amerykanie, prezentując go, pragnęli nas zapewne zaskoczyć. Boulder, który kojarzony jest przede wszystkim z produkcji wzmacniaczy, pokazał niepozornie wyglądające, stosunkowo niewielkie urządzenie, które ma być kolejnym ukłonem w stronę właścicieli gramofonów. Boulder 508 jest przedwzmacniaczem gramofonowym, dla którego inspiracją była szczytowa konstrukcja – Boulder 2008. Wiele pism branżowych opisywało go jako jeden z najlepszych phonostage na świecie.

 

Skromne, wręcz ascetyczne wzornictwo nawiązuje do tego jak prezentują się inne urządzenia marki Boulder. Monolityczną, wykonaną na CNC, aluminiową obudowę ozdabia z przodu jedynie kontorlka LED oraz włacznik zasilania. Na panelu tylnym znajdują się gniazda złącza symetryczne, gniazdo zasilania i zacisk dla przewodu uziemienia. Jeśli ktoś nie posiada gramofonu przystosowanego do podłączenia symetrycznego, może skorzystać z dołączonego adaptera RCA-XLR.

 

 

 

Boulder 508 Phono to rasowy high-endowy przedwzmacniacz korekcyjny. Bardzo przemyślany, prosty w obsłudze, o zminimalizowanych funkcjach, a przy tym bezkompromisowy poprzez zastosowanie jedynie XLR-ów. Jednak- przede wszystkim – niezwykle atrakcyjny brzmieniowo i bezwzględnie wart sprawdzenia jako propozycja do stworzenia analogowego systemu bardzo wysokiej klasy.

 

Boulder gra dźwiękiem otwartym, dynamicznym i czystym. Pierwsze wrażenie jest spektakularne. 

– Paweł Gołębiewski Hi-fi i Muzyka

 

 

 

 

 

* * *

Polecamy Państwu lekturę całej recenzji
oraz inne materiały na stronie internetowej magazynu

HiFi i Muzyka