Boulder 1110+1160 – recenzja autorstwa Marka Dyby w HiFidelity.pl

Zapraszamy do lektury recenzji – wielokrotnie ostatnio nagradzanego wzmacniacza amerykańskiej marki Boulder Amplifiers. Tym razem w magazynie HiFidelity.pl Marek Dyba zrecenzował dzielony system składający się z przedwzmacniacza Boulder 1110 i końcówki mocy 11160.

Boulder 1160 jest wzmacniaczem naprawdę wyjątkowym. Stereofoniczna końcówka mocy Boulder 1160 zwraca uwagę wyglądem, ale konstrukcyjnie jest nadal wierna głównej zasadzie firmy: ciągłej maksymalizacji jakości. Każdy obwód jest udoskonalony, każdy detal mechaniczny – zoptymalizowany. Wszystko, co dotyczy końcówki 1160 zostało zrealizowane według najwyższych standardów. Rezultat jest dokładnie taki, jakiego wszyscy oczekiwali: wspaniały. Natomiast przedwzmacniacz Boulder 1110 to komponent, którego brzmienie jest lepsze niż być powinno. Nowy projekt obudowy nawiązuje do końcówki mocy i wczesniejszych konstrukcji, przez co  stwarza znajome wrażenie. Konstrukcja 1110 jest doskonałym połączeniem tradycyjnych funkcji i najnowocześniejszych technologii. Wyjątkowy jest właśnie dlatego, przez swój wygląd, brzmienie, łatwość obsługi.

„Z jednej strony dźwięk był bowiem niebywale wręcz gładki, naturalny i płynny, co zwykle kojarzy się w urządzeniami grającymi „ciepło”. Ale z drugiej nie potrafiłem wskazać żadnych śladów owego „ocieplenia”, co sugerowało, że to jednak wyjątkowo neutralnie brzmiący zestaw.”

Cała recenzja dostępna jest na stronie
magazynu HiFidelity.pl